Renkli Kadınlar

Haziran Dolunayı Burçları Nasıl Etkileyecek?

Haziran Dolunayı Burçları Nasıl Etkileyecek?
Haberi paylaşın...

Astrolog Şebnem Eksib, 9 Haziran’da meydana gelecek olan dolunayı ve burçlara etkisini anlattı: “Dolunay bizi görünür kılar. Bu noktada dikkat etmemiz gereken Dolunay süreçlerinde duygusal patlamaları, içimizde yükselen güçlü enerjiyi yani adrenalini iyi kullanmak ve artan gücümüzü, duygusal dalgalanmalarımızı kontrol edebilmektedir.”

 

Bu haftaya  “Dolunay” etkileri ile başladık. 8 Haziran Perşembe günü saat 13.45 de başlayacak Dolunay, 9 Haziran Cuma 16.09 da tamamlanacak. Hemen hafta başında 5 Haziran Pazartesi gününden itibarense dolunay enerjilerini hafta ilerledikçe gittikçe artan biçimde hissetmeye devam edeceğiz.

Dolunay süreçleri tamamlama zamanlarıdır. En genel haliyle Yeni Ay döngüsünde başlayan olayların, durumların, atılan adımların, tohumlanmanın hasat verme, sonuca ulaşması döngüleridir. Bu nedenle 25-26 Mayıs tarihlerinde başlattığınız, aniden hareketlenen durum, olay veya süreçler Haziran ilk haftası sonuca ulaşacak. Bu sonuçun tamamen sizin bireysel haritanıza göre belirlenmesi bir yana, dolunay döngüleri tamamlama verdiği için beğenelim veya beğenmeyelim yarım kalan, üzerimize yük olan, bitirmemiz tamamlamamız gerekenleri halletmek, yüklerden kurtulmak adına bizi adeta hafifletir. Ay, Dolunay (Purnima) zamanlarında gücünü ve ışığını çok arttırır. Duygusal olarak kabarmamızın, öfke veya adrenalin seviyemizin artmasının nedeni budur.

8 Haziran Perşembe günü 13.45 de başlayan (Ankara’ya göre) Vedik Astrolojiye göre AKREP burcunda bir Dolunay yaşayacağız. Süreç 9 Haziran Cuma günü saat 16.09 da (Türkiye’ye göre)  tamamlanacak.

Vedik astrolojisinde Dolunay süreçleri kıymetli zamanlardır. Öncelikle Yeni Ay‘ın karanlık fazında gizliden, toprağın altında ve karanlıkta başlayanlar, alınan kararlar, atılan adımlar bu fazda olgunluğa kavuşur, büyür ve adeta patlar. Biriken enerjinin, tohumlanan olayların toprağın altından üstüne çıkış zamanlarıdır. Dolunay bizi görünür kılar. Bu noktada dikkat etmemiz gereken Dolunay süreçlerinde duygusal patlamaları, içimizde yükselen güçlü enerjiyi yani adrenalini iyi kullanmak ve artan gücümüzü, duygusal dalgalanmalarımızı kontrol edebilmektedir.

 

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Dönüşüm etkileri kuvvetli bir dolunay sürecinden geçeceksiniz. Maddi konular, bankalar, krediler ve farklı kaynaklardan beklediğiniz ortak gelirleriniz adına tamamlamalar, sonuç almalar söz konusu. Boşanma, nafaka, miras davalarınız varsa gelişmeler yaşanabilir. Ev, aile ve ailevi konularda gelişmeler dikkatinizi bu yöne almanıza neden olacak. Ruhsal olarak gerginliklerinizi iyi yönetmeli, duygusal konularda sakin olmalısınız. Venüs burcunuzda geziniyor ve aşkta çevrenizi şaşırtan kararlar almanız söz konusu.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Karşı burcunuzda gerçekleşen Dolunay anlaşmalar, sözleşmeler vaatler, sözler adına hızlı gelişmeler verebilir. Eşiniz, partnerinizle alakalı ani gelişmeler yaşanabilir. İlişkiler odak noktanız olabilir. Biten bir ilişki yeniden ve ani şekilde yeni gelişmeler verebileceği gibi yürütmeyen bir beraberlikle ilgili de keskin bir ayrılık yaşayabilirsiniz. İş ortaklıklarınız, projeler adına gelişmelere açık olacaksınız. Yurtdışı kontaklarınız varsa bu hafta ve haziran ortasına kadar hareketli zamanlardan geçeceksiniz.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Günlük rutininiz, sağlığınız, iş temponuz, mesleki konular hareketleniyor. Dolunay meslektaşlarınız, rekabet ettiğiniz kişiler, iş arkadaşlarınız, anne tarafından akrabalarınız adına gelişmeler, ani olaylar verebilir. Düşmanlıklar, arkanızda iş çevrilmesi, rakipler adına öğrenmeniz gereken gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Gergin ve riskli bir iş ortamında çalışıyorsanız, bir süredir işinizle ilgili sorunlu bir sürecini varsa dikkatli olmanız gerekiyor. Ani ve beklenmedik durumlar yaşanabilir. Fark ettiğiniz ama üstünde durmadıklarınızla yüzleşmeniz söz konusu. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili de gelişmeler söz konusu.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

İlişkiler, aşk hayatınız, flörtler adına ani gelişmeler söz konusu olabilir. Aşkta yeni bir başlangıç yaşanabileceği gibi, bir süredir devam eden sizi zorlayan bir ilişki ile kopma noktasına gelmek söz konusu. Çocuklar, çocuklarla ilgili halletmeniz gerekenler bu dönemde aktif olarak hayatınızda vurgu yapacak. Çocuklarınızla ilişkilerinize dikkat edin. Çocuğunuzun yaşadığı bir sorunu, size aksetmeyen bir meseleyi öğrenebilirsiniz. Şartları, ilişkilerinizi, aşk hayatınızı zorlamayın. Duygusal olarak gergin olabilirsiniz, bu dolunayı biraz daha kendi içinize dönme ve fark ettiklerinizi hazmetme zamanları olarak kullanmak akıllıca olur. Eğitim, kişisel gelişim adına sizin için önemli bir döngüyü tamamlama, kararlar verme ve uygulama için harekete geçebilirsiniz.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Kariyer ve işle ilgili önemli bir karar alma, harekete geçme, bekleyen duran bir sürecin hızlanması söz konusu. Çalışıyorsanız, iş ve kariyer konularına odaklanıp, dikkatinizi bu alana vereceksiniz. İşinizle ilgili önemli gelişmeler, sonuçlanmalar, başlangıçlar veya bir süredir devam eden sorunların kopma noktasına gelmesi söz konusu. Diyaloglarınıza dikkat ederken, süreci özellikle kariyer konularında iyi yönetmelisiniz. Aile ve ev alanlarınız adına da önemli gelişmeler yaşanabilir. Ebeveynler, aile üyeleriniz, taşınma, ev değişikliği gibi konularda dolunay ile veremediğiniz kararlara cesur adımlar atma isteğiniz artıyor. Şehir değiştirme veya önemli bir dönüşümün öncesindeyseniz bu konularda da hareketlenme yaşanacak. Duygusal alanlarınızda kadersel etkiler öne çıkıyor. Şartları ve karşı tarafı çok zorlamadan hareket edin.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Yakın çevreniz, kardeşler, arkadaşlar, arkadaşlıklarınız dolunay boyunca vurguu olacak. Dikkatiniz yakın çevrenize dönük olurken, bu alanlarda halletmeniz, tamamlamanız gerekenleri düzenleme için gerekli gücü ve isteği hissedeceksiniz. Plan ve girişimleriniz, projeleriniz adına da cesur adımlar atabilirsiniz, ani gelişmeler yaşanabilir. Önünüzdeki on günlük süreçte sık seyahat, hareketli olmak, kısa yolculuklar yapmak söz konusu. İlişkiler adına dikkatli olmak gerekmekte. Devam eden ilişkinizde biriktirdiğiniz duygusal gerginlikler aniden patlamanıza neden olabilir.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Bir süredir konuşmak istediğiniz bir konuda adeta dökülme yaşayabilirsiniz. Arkadaşınız, dostunuz, partneriniz veya eşinizle, iş ortaklarınızla halletmeniz gereken meseleleri masaya yatırma, söyleyemediklerinizi söyleme iç güdünüz artacak. Ancak çevrenizin sizden beklemediği oranda sivri bir  uslüp kullanabilir, sözlerinizin nereye gittiğini kolay ölçümleyemeyebilirsiniz. Dolayısıyla konuşmalarınıza özellikle otorite sembolleriyle, patron veya aile büyüklerinizle diyaloglarınıza dikkat edin. Sağlığınıza, özellikle boyun ve omuz bölgesi sorunlarına dikkat etmekte yarar var. Maddi konularda beklediğiniz bir para veya alacak varsa, sonuca ulaşması söz konusu. Duygusal alanlarda ilişkilerinizde şartları zorlamadan hareket etmeye çalışın. Bekarsanız, ani bir ilişki, birinden hoşlandığınızı hissetme söz konusu.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Vedik astrolojiye göre burcunuzda gerçekleşecek olan Dolunay, tutkularınıza, hırslarınıza gem vurmanız gerektiğine işaret ediyor. Duygusal iniş çıkışlar yüksek olabilir. Kulak çınlaması, baş bölgenizde sorunlar, baş ağrıları, tansiyon dengesizliklerine dikkat edin. Enerjiniz yükselirken, öfkeniz de arttıyor ve olayları ele alma şeklinizde gergin bir biçimde olabilir. Sakin ve sükunetle hareket etmek, hiç bir şeyi gözünüzde büyütmemek önemli olacak. Düşmanlıklara, dostlarınızdan gelen garip durumlara karşı da sakin akılcı hareket edin. Bu haftayı duygusal ve dünyevi alanlarda şartları çok zorlamadan ele almaya çalışmanız yerinde olacaktır. Diğer yandan iş veya ilişki alanınızda tamamlamanız, halletmeniz gereken ve sürekli engellerle boğuştuğunuz bir konu sonuca ulaşarak sizi hafifletebilir.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Ortaya çıkmak, kendinizi göstermek bu aralıkta zor olabilir. Vedik astrolojiye göre Yay yükselenler bunu daha fazla yaşayacaklar. Dolunay size içe dönmenizi, kendinizde fark etmeniz gerekenlerle yüzleşmenizi fısıldıyor. Fiziksel ve ruhsal olarak kendinizi ve şartları zorlamamalısınız. Bu hafta saha sakin yerlerde olmaya özen gösterin. Kalabalıklar iyi gelmeyebilir. Daha çok kendinizle kalmak iyi gelecektir. Bitirmeniz, hayatınızdan çıkarmanız gereken bir ilişki veya duygudan kurtulmak, hafiflemek adına destekli olacaksınız. Ancak bırakmanız gerekenlerle yüzleşmek ve artık vazgeçmek duygusunu da içselleştirmeniz gerekmekte. Uzak yolculuklar, yurtdışı alanlarında gelişmeler olabilir. Genel olarak da bu süreçte düşmanlıklara, arkanızdan iş çevrilmesine karşı dikkatli ve tedbirli olun.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Hedefleriniz, amaçlarınız, çözmek durumunda olduğunuz konularla ilgili keskin kararlar almak, size zorluk veren veya düğüm oluşturan bir çok konuyu kafanızda yerine oturtmak adına dolunay destekli olacak. Diğer yandan arkadaşlar, sosyal çevre, dostluklarınız adına ilginç gelişmeler yaşanabilir. Güç birliği yaptığınız insanların kendi dünyalarındaki karmaşalar, birlikte başladığınız bir yolu sizin tamamlamanız gerekliliğini doğurabilir. Kendinizi güçlü ve cesur hissedeceksiniz ama temkinli ve organize hareket etmenizde yerinde olur. Duygusal konularda karar vermek, verdiğiniz kararları hayata geçirmek söz konusu.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

Kariyer ve iş alanınızda etkin olacak Dolunay, iş ve projeler adına tamamlama verebilir. Diğer yandan evlilik, nişanlılık gibi bir özel alanda uzun süredir biriken meseleleri masaya yatırmanız, sizi zorlayan ve çözümsüz bulduğunuz konularda radikal kararlar almanız söz konusu. Özel hayatınızla ilgili bu döngüde herkesle her şeyi paylaşmayın, karar verdikleriniz, adım atmak istediklerinizle ilgili emin olmadan kimseden fikir almayın, kararsızlıklarınızın arttığı bu dönemde zaman kaybı yaşamanıza neden olabilir. Başkalarının dediklerinden ve ifadelerinden etkilenebileceğiniz bir süreç geçiriyorsunuz. Bu nedenle kararlarınızı kendi başınıza ve inisiyatif kullanarak almanız yerinde olur. Duygusal konularda yaın çevrenizden birisiyle ani ve beklenmedik bir aşk veya ilişki yaşamanız söz konusu.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

İnançlarınız, inandığınız değerleriniz ve hayata bakış açınızın sizi değişime zorladığı bir döngü yaşıyorsunuz. Bir yandan üst üste gelen bir çok aksilikle uğraşıyor olabilirsiniz, tüm bunlar sizi yormasın zira hızlanma, düzene girme öncesi son pürüzlerle boğuşuyorsunuz. Dolunay sizi kişisel beklentilerinizde kendinizi zorlama, hırslarınızı törpüleme adına fazla teşvik edebilir. Sakin ve acele etmeden hareket edin. Eğitim, kişisel gelişim, kendinizi geliştirme ve ilerlemeniz sağlayacak bir konuda önemli bir döngü tamamlıyorsunuz. Yurtdışı veya yabancılarla ilgili iş ve konular yine bu dönemde öne çıkabilir. Aile içindeyse babanız, baba soyundan gelen bir kişiyle ilgili halletmeniz, çözmeni gereken bir durum sonuca ulaşıyor.

Bir önceki yazımız olan İkizler, Yaylar, Başak ve Balıklar! 4 Haziran'a Kadar Sakin Olmaya Çalışın... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ