Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Aslan Dolunayı Sarsıcı Olabilir…

Aslan Dolunayı Sarsıcı Olabilir…

Yarın yani 28 Ocak 2021 Perşembe günü saat: 22:16 da sert etkili bir Aslan Dolunayı meydana gelecek. Astrolog Şeyda Özbey, “Bu dolunayın etkisiyle yaşamımızda bazı zorlanmalarla karşılaşacağımız, sınırlanma ve engellenme enerjilerinin hakim olacağı 15 günlük bir süreç yaşayacağız” diyor. İşte Özbey’i yorumları…

Yarın bir Aslan Dolunayı Dolunayı meydana gelecek. Dolunaylarda ay ve güneş karşılıklı burçlara yerleşirler. Bu dolunayda 9 derecede bulunan Aslan Burcundaki ay’ın karşısında 9 derecede Kova Burcuna güneş yerleşmiş durumda. Fakat güneş burada yalnız değil. Güneş ile birlikte Jüpiter, Satürn ve durak pozisyondaki  Merkür de Kova burcunda Ay’a karşıt açıdalar. Ayrıca Mars da Uranüs ile birlikte Ay’a sert açıyla bağlanıyorlar. Bütün bunlar da bu dolunayın etkisiyle yaşamımızda bazı zorlanmalarla karşılaşacağımız, sınırlanma ve engellenme enerjilerinin hakim olacağı 15 günlük bir süreç yaşayacağımız anlamına geliyor. Bu dolunayda ay hiçbir gezegenden olumlu destek alamadığı ve zor bir durumda olduğu için, hayatımıza yansıması da bu şekilde olacaktır. Dolunay Aslan burcunda gerçekleşiyor.

Astrolog Şeyda Özbey

 

SÜREÇ STRESLİ OLABİLİR SAKİN OLMAKTA FAYDA VAR

Aslan yaratıcılığı olan, başarı odaklı, gururlu, lider bir burçtur. Dolayısıyla 11 Şubatta gerçekleşecek olan yeni ay’a kadar olan bu 15 günlük süreçte, duygusal olarak gururumuzu incitebilecek, yaratıcılığımıza engel teşkil edecek bir takım sıkıntı verici olaylarla ve inatlaşmalarla karşılaşma olasılığımızın olduğunu gösteriyor bu göksel konum bize. Bu süreçte kendimizde hissedeceğimiz kısıtlanmalar nedeniyle öfke duyup insanlarla bir takım çatışmalar yaşamamız olası. Duygusal olarak biraz stresli bir süreçten geçeceğiz.

Koç ve Yükselen Koçlar: Bu dolunayda sevgilinizle veya çocuklarınızla para konusunda, harcamalarla ilgili veya günlük yaşamınızın işleyişiyle ilgili bir takım tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu tartışmalar sosyal çevrenizi ilgilendiren konularla da ilgili olabilir veya gelecek planlarınızla ilgili öngöremediğiniz bazı engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Önemle üzerinde durduğunuz bazı işlerinizin istediğiniz gibi gitmemesi, bazı baskılarla karşılaşmanız gerilim yaşamanıza neden olabilir. Bu dönemde sağlık konularına da dikkat etmeniz gerekebilecektir.

Boğa ve Yükselen Boğalar: Bu dolunayın etkisiyle Ocak sonundan Şubat’ın ilk yarısının sonuna kadar aile ile, ev ile, gayrimenkul veya toprak ile ilgili konularla ilgilenmenizi gerektirecek bir takım olaylar gündeminize gelecektir. Taşınma veya miras gibi konular da gündeminize gelebilir. Belki her şey istediğiniz gibi gitmeyecek ve bazı gerilimler yaşamanız söz konusu olacaktır. 11 Şubat’a kadar sürecek olan bu dönemi sevdiğiniz ve yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz işlere yönelerek daha yumuşak atlatabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizlerler: 28 Ocaktaki dolunayın etkisi 2 – 3 gün önceden başlayıp 11 Şubat yeniayına kadar devam edecektir. Bu süreçte yakın çevre ve kardeşlerle olan iletişiminizde biraz dikkatli olmanızda yarar var. Çünkü gergin bir enerji söz konusu. Bu dönemde yakın yerlere yapacağınız yolculuklarda trafiğe de dikkat etmeniz gerekecek. Kardeşlerle veya yakın çevrenizden bazı kişilerle olan ilişkilerinizde veya imza gerektiren bazı belgelerle ilgili aniden oluşacak bir tartışma ile gizli bir düşmanlık da söz konusu olabilir. Bu durumdan duygusal olarak etkilenebilirsiniz.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: [email protected]

Yengeç ve Yükselen Yengeçler: Kişisel gelirlerinizi koruma ve gereksiz harcamalardan kaçınma gibi bir hissiyat içinde olacağınız bir dönemdesiniz. Kardeşlerinizle veya yakın akrabalarınızdan bazı kişilerle, kendi kişisel kaynaklarınızı koruma konusunda bazı gerilimler yaşamanız olası. Kardeşlerle parasal konularda krizli bir takım konular gündeminize gelebilir. Bir miras konusu, ortak paylaşılacak bir mülk, banka kredisi veya borcuyla ilgili bir ödeme konusu çatışmalara neden olabilir. Duygusal olarak gerilim yaşayacağınız bu süreç geçicidir. Zihnen kendinizi rahatlatma yollarını da bu dönemde bulabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar: 28 Ocak dolunayı sizin burcunuzda gerçekleşiyor, dolayısıyla kişisel olarak diğer burçlardan daha fazla etkileneceksiniz. Kendinizle ilgili, yaşamınızla ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Hatta kendi kendinizle ilgili bir çatışma içerisine girebilirsiniz. Bundan sonraki yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu kararlar kişisel gelirlerinizle, eşinizle, partnerinizle (ortağınızla), veya yaşamınızda olan diğer bir kişiyle ilgili olabilir. Bazı şeyleri gidişatını değiştirmek veya sonlandırmak için uygun bir zamandır.

Başak ve Yükselen Başaklar: Kendi iç dünyanızın hareketli olacağı bir dönemdesiniz. İçsel olarak bir daralma yaşayabilirsiniz bu dönem. Sağlığınızla ilgili muhtemelen bazı endişeleriniz olabilir. Şimdiye kadar gizli kalmış bir takım şeyler açığa çıkabilir bu dönemde, bu sizde içsel bir kırgınlığa veya öfkeye neden olabilir. Günlük işlerinizde sizi sıkan bazı durumlar söz konusu olabilir, bazı iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Ama kendinizi toparlama gücünüz oldukça fazla olacaktır.

Terazi ve Yükselen Teraziler: Bu dönemde çok emek verdiğiniz ve yatırım yaptığınız bir projeyle ilgili sosyal çevrenizden bazı kişiler tarafından engellemelerle karşılaşmanız olası, belki bir tartışma veya gerginlik yaşayabilirsiniz, fikir birliğine varamayabilirsiniz ve bu konuda bir şey yapamayabilirsiniz. Bu dönemde geleceğe yönelik adım atmayı düşündüğünüz bir aşk ilişkinizin bir arkadaşınız tarafından engellenmiş olduğunu da fark edebilirsiniz. Bu sizin gururunuzu biraz incitebilir. Bu süreçte çocuklarınızla ilgili iletişim sorunları yaşamanız da olası.

Akrep ve Yükselen Akrepler: Bu dolunay sizin kariyer hayatınız ve toplum önündeki statünüzle ilgili olan evinizde gerçekleşiyor. Kariyerinizle ilgili geleceğe yönelik yapmak istediğiniz atılımlarda bir engellemeyle karşılaşmanız sizin enerjinizde bir düşüşe neden olabilir. Bu sizde duygusal bir çatışma yaratabilir. İşinizdeki statünüzde umduğunuz veya hak ettiğinizi düşündüğünüz gelişmenin gerçekleşmemesi nedeniyle bir tartışma ortamı oluşabilir. Ayrıca ev ile, miras ile veya aile ile ilgili konular da gündeminize gelebilir ve burada da bazı engellemelerle karşılaşmanız canınızı sıkabilir. Bu geçici bir süreçtir.

Yay ve Yükselen Yaylar: Aslan dolunayı etkisiyle, yaşam felsefenizle ilgili veya inançlarınızla ilgili bir farkındalık yaşayabilirsiniz. Belki akademik hayatınızla ilgili bir kırılma da yaşayabilirsiniz. Bu dolunayın sizin için sarsıcı bir etkisi olacaktır. Bu etki mesleki alanda olabilir, akademik alanda olabilir, yaşama bakışınızla ilgili olabilir veya uzaklar ve yabancılarla ilişkiler alanında olabilir. Bu dönem sizin için oldukça hareketli ve yoğun geçecektir. Sosyal çevrenizdeki gruplarla iletişiminizde dikkatli olmanızda yarar var, yanlış anlaşılmalar çatışmalara neden olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar: Miras gibi veya paylaşım gerektiren bir konuda krizli bir süreç yaşayabilirsiniz. Duygusal olarak ön planda ve aktif olmayı isterken, ortaklı konularda engellerle karşılaşmak sizin enerjinizin düşmesine neden olabilir. Bu konularla ilgili yaptığınız bir araştırmanın sonuçlarıyla ilgili kendinizi istediğiniz gibi ifade etmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Parasal konularda, bazı engellemeler hatta çatışmalar yaşamanız olası, bu dönem ortaklı konularla ilgili biraz uğraşmanız gerekebilir.

Kova ve Yükselen Kovalar: Bu dolunay ikili ilişkilerinizle, varsa evliliğinizle veya ortaklarınızla olan bazı konuları gündeminize getirecektir. Fakat bu sert etkili bir dolunaydır, dolayısıyla karşıt düşünceler, çatışmalar, münakaşalar söz konusu olabilir. Duygusal olarak bazı şeylerin farkına varıp biraz incinebilirsiniz. Ortaklı paralar da gündeminize gelebilir ve bu konu zihnen sizi biraz yorabilir. Kendinizi kısıtlanmış veya engellenmiş hissedebilirsiniz. Bazı şeyleri yoluna koymak için biraz çaba sarf etmeniz gerekebilir.

Balık ve Yükselen Balıklar: Bu dönemde sağlık konusunda bazı tedirginlikler yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda günlük yaşamınızın işleyiş şekli hoşnutsuzluk hissetmenize neden olabilir. Veya hizmet aldığınız konularla ilgili bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bir ev hayvanınız varsa onun ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Günlük işlerinizle ilgili oldukça yoğun bir dönem geçireceksiniz, yaratıcılığınızı kullanarak bazı olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Yalnız bu sert etkili bir dolunaydır, dolayısıyla bu dönemde işlerinizle ilgili bazı engellemeler, zorluklar ve düşmanlıklar yaşamanız olası.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: [email protected]

Bir önceki yazımız olan 2021’de Burçlar… 2021’de Balık Burcunu Neler Bekliyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM