Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Şubat Ayında Gezegen Geçişleri Hareketli…

Şubat Ayında Gezegen Geçişleri Hareketli…

Astrolog Şeyda Özbey, “Şubat ay’ı 2021 yılının en önemli aylarından biri. Gezegen geçişleri açısından oldukça hareketli bir ay” diyor…

Astrolog Şeyda Özbey, şubat ayında sıra dışı astrolojik hareketlerin olduğunu belirterek “Şubat ayında Kova burcunda stelyum dediğimiz gezegen toplanması var. Ay, Venüs, Satürn, Jüpiter, Güneş ve Merkür bu ay içinde Kova burcunda seyahat ediyor olacaklar ve buradan Boğa burcunda bulunan Mars ve Uranüs’e kare açıyla bağlanacak.  Oldukça sıra dışı gerilimler yaşayacağımız 28 günlük bir süreç geçireceğimizin göstergesidir bu. Bizi sarsarak yaşamımızla ilgili bazı şeyleri fark edeceğimiz, uyanacağımız bir etki yaratacak gelişmeler yaşayabileceğimiz bir aya giriş yaptığımız anlamına geliyor Şubat ayı göstergeleri” diyor…  İşte Özbey’den burçlara göre şubat ayı yorumları…

KOÇ: Şubat ayının sizin hayatınıza genel etkisi; parasal konularla özellikle kariyer gelirleriyle ilgili, sosyal konularla ilgili ve gelecek projelerinizle ilgili gelişmeler yaşamanız şeklinde olacaktır. Merkür Şubat ayının son haftasına kadar geri hareket ediyor olacak. Bu süreç içinde ekonomik, sosyal veya kariyer hayatınızla ilgili ve hatta eğitim hayatınızla ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmak yerine, yarım kalmış işlerinize odaklanıp onları tamamlamanız ve sosyal çevrenizle olan iletişim şeklinize özen göstermeniz önemlidir. 6 Şubattaki Venüs-Satürn kavuşumunun etkisi altında yapacağınız bir işin veya kuracağınız bir sistemin uzun vadeli olarak size parasal getirisi çok olacaktır. Özellikle zaman içinde şubeleşmeyi gerektiren bir iş için bu dönem çok uygundur veya seri olarak çıkaracağınız bir kitap veya dergi çalışması için de bu zaman dilimi kullanılabilir. Fakat bu dönemde merkür’ün geri hareket ediyor olduğu unutulmamalı ve imza gerektiren konularda ekstra dikkatli olunmalıdır.

Geçmiş kararlarınızı yeniden gözden geçirmek, eskiden size sunulmuş olan bir teklifi veya bir projeyi yeniden değerlendirmek kariyerle ilgili, sosyal çevrenizle ilgili veya parasal kaynaklarınızla ilgili ani bir değişim yaşamanıza neden olabilir. Fakat Satürn-Uranüs karesi nedeniyle biraz zorlanmanız da söz konusudur. 11 Şubattaki Jüpiter-Venüs kavuşumu oldukça şanslı bir göstergedir. Özellikle ay sonunda kariyerinizle ilgili sorumluluğunuzun artacağı önemli değişimler yaşayabilirsiniz. Venüs’ün ay boyunca kova burcundaki seyahati sırasında Uranüs ve Mars ile yapacağı sert açı nedeniyle ikili ilişkilerinizde (aşk ilişkileri, ortaklarla olan ilişki veya arkadaş ilişkileriniz) veya parasal ilişkilerinizde özgürleşme isteğiniz çok artabilir, gerilimli zamanlar yaşayabilirsiniz. Bu konularda radikal kararlar almadan önce ay sonunu beklemeniz yararınıza olacaktır.

google haberler

BOĞA: Şubat ayı boyunca Mars ve Uranüs burcunuzda seyahat ediyor olacaklar ve kova burcundaki Merkür, Güneş, Jüpiter, Satürn, Ay ve Venüs’e sert bir açıyla bağlanıyor olacaklar. Bu görünümde sizin kariyer hayatınızla ve toplumsal statünüzle ilgili bir takım kaçınılmaz değişimler içine gireceğinizi gösteriyor. Bu bir iş değişimi olabileceği gibi, aynı iş yerinde statü değişikliği de olabilir veya evlilik yaşamınızla ilgili bir değişim olabilir. Şubat’ın 24’üne kadar Merkür yine Kova burcunda ters hareket ediyor olacak. Kariyer hayatınızdaki kişilerle iletişiminizde veya toplumsal hayatınızdaki bazı kişilerle olan iletişiminizde sorunlar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar veya yanlış anlamalar zorluk yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi zaman zaman çok gergin hissedebilirsiniz.

11 Şubattaki yeni ay ve yine aynı gün gerçekleşecek olan Venüs-Jüpiter kavuşumu, iş hayatınızda veya ikili ilişkilerinizle ilgili şanslı başlangıçlar yapmanız için zemin hazırlayabilir ama aynı tarihlerde Merkür’ün geri hareket ediyor olması ve Mars-Uranüs karesinin devrede olması nedeniyle çok temkinli davranmanız ve gereksiz risklere girmemeniz yararınıza olacaktır. Bu ay hayatınızda gerçekleşecek olan değişimlere direnmek yerine esnek davranmanız bu süreci daha kolay atlatmanıza neden olacaktır. 20 Şubat civarında ikili ilişkilerinizde çatışmalı günler yaşayabilirsiniz. Hissettiğiniz baskıdan kurtulmak, özgürleşmek isteyebilirsiniz. Yaşamınızı değiştirmek, radikal bir kararla yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bu konuda aceleci olmayıp, iyi düşünüp kararınızı ona göre vermeniz önemlidir.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: [email protected]

İKİZLER: Yönetici gezegeniniz Merkür ay’ın son haftasına kadar geri hareket ediyor olacak, ayrıca Merkür’ün ay düğümleriyle olan olumlu açısı da sizin için bu ay kadersel bir takım olayların gündeme geleceğini gösteriyor. Retro Merkür, daha önce tamamlayamadığınız ve sizi yarım kalmışlık hissi içinde bırakan bazı konuları tamamlama fırsatını sunacak size. Bu konular sosyal çevre ilişkilerinizle ilgili olabilir, yaşama bakış felsefenizle ilgili olabilir veya kendi iç dünyanızda bazı sarsıcı farkındalıklar yaşamanızla ilgili olabilir. Daha önceden yarım bıraktığınız bir eğitimi tamamlama kararını alabilirsiniz bu ay veya davalık bir işinizle ilgili bir gelişme yaşayabilirsiniz. 11 Şubat yeni ay’ı ile 15 Şubat hilali ve yine 11 Şubat Jüpiter-Venüs kavuşumu yeni başlangıçlar ve yeni kararlar için oldukça şanslı göstergelerdir.

Seyahatler ve yurtdışı ile ilgili konularda ani bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Evlilikle ilgili de bir karar aşamasına gelebilirsiniz, bu dönemde duygulardan çok mantık devrede olacaktır. Daha önce düşünüp de ertelediğiniz ev ile ilgili bir konu tekrar gündeme gelebilir, bu belki bir taşınma veya ev alma kararı olabilir. Bu ay sağlığa biraz dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle boğaz bölgenizle ilgili bazı şikayetleriniz olabilir. Ayrıca banka, kredi, vergi borçları gibi konularda yapılandırma için oldukça uygun görünümler var. Ay içinde aldığınız her türlü kararı Şubat’ın 24’ünde Merkür’ün ilei harekete geçmesinden sonra uygulamanız daha olumlu sonuçlar almanıza neden olacaktır.

Astrolog Şeyda Özbey

YENGEÇ: Şubat ayında sizin 8. Evinizde bulunan Kova burcunda gezegen toplanması var. Venüs, Satürn, Jüpiter, Güneş, Merkür ve Ay bu evinizde ay boyunca hareket edip buradan Uranüs ve Mars’a ayın belli günlerinde kare açıyla bağlanacaklardır. Bu da sizin karmakarışık duygular içinde olmanıza neden olacaktır. Kendinizi psikolojik olarak daralmış, sıkışmış, gergin, öfkeli ve korku içinde hissetmenize neden olacaktır. Bu ay psikolojik destek almanız sizi rahatlatacaktır. 8inci ev insanı çok zorlar ama o evde yaşadıklarımızdan güçlenerek çıkarız. Parasal konular gündeminizde olabilir. Krediler, borçlar veya ödenmesi gereken zaruri giderler sıkılmanıza neden olabilir. Ayın 11 indeki Venüs-Jüpiter kavuşumu parasal konularda sizin bazı şanslı durumlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Özellikle eşten, ortaktan veya ortaklı konulardan gelecek olan para ile bir miktar rahatlayacaksınız.

Bu ay miras konusu da gündeme gelebilir. Dengede kalmaya çalışmanız ve ani , radikal kararlardan kaçınmanız yararınıza olacaktır. Bu süreci içinize çekilip, korkularınızla yüzleşerek geçirecek olursanız sizin için çok verimli olacaktır. Merkür ayın 24 üne kadar Retro hareketine devam ediyor olacak. Merkür’ün bu pozisyonunu zihinsel temizlenme süreci olarak değerlendirebilirsiniz. Yeni bir şeye başlamak yerine yarım bıraktığınız işlere yönelebilir, onları tamamlayabilirsiniz. Veya zihinsel olarak takılı kaldığınız bir takım konular varsa, bu dönemde o konulara yönelik çalışmalar yapıp düşüncelerinizi o konulara yöneltebilirsiniz. Ayın 24 ünden sonrası ise aldığınız kararları yürürlüğe koymak için harekete geçebilirsiniz. Yalnız bu süreçte özellikle sizden üst pozisyonda olan kişilerle çatışmamaya özen gösterin. Ayrıca bu ay, özellikle ayın ikinci yarısından sonra çatışmayla başlayan bir ilişki derin bir aşka dönebilir.

ASLAN: Sizin Şubat ayı gündeminiz ikili ilişkiler ve kariyer hayatı. Yönetici gezegeniniz Güneş, evlilik ve ikili ilişkiler evinizdeki Jüpiter, Satürn, Venüs, Merkür ve Ay ile birlikte, Şubat ayı boyunca kariyer evinizde bulunan Mars ve Uranüs’e kare açı yapıyorlar. Dolayısıyla bu ay ani bir karar ile evlenmek isteyebilirsiniz, özellikle 11 Şubattaki Venüs-Jüpiter kavuşumu bazı şanslı karşılaşmalara neden olabilir. Evli iseniz, yaşayacağınız bazı olaylarla kendinizi kısıtlanmış hissedip özgürleşmek de isteyebilirsiniz. Özellikle 24üne kadar geri hareket ediyor olan Merkür de partnerinizle iletişiminizi zorlaştırıp, birbirinizi yanlış anlamanıza neden olabilir ve ilişkiniz bitme noktasına gelebilir.

Yeni bir karar alıp hayatınızı değiştirmek ile değiştirmemek arasında ikileme düşebilirsiniz. Bu da sizde gerginliğe neden olabilir. Bazı göksel görünümler bu ayın ilk üç haftası krizli bir süreçten geçmenize neden olabilir. Kariyer hayatınızla ilgili de harekete geçmek durumunda kalabilirsiniz. Yeni bir kazanç kapısı, yeni bir iş gündeme gelebilir veya var olan işinizde bazı sistemsel değişiklikler yapmak durumunda kalabilirsiniz. İşinizle ilgili zorlayıcı bir süreçten geçebilirsiniz. Akışta kalmanız ve olaylara direnç göstermeden adapte olmaya çalışmanız önemlidir. Yurtdışı bağlantılı bir iş gündeminize gelebilir. Hukuki konularda da ani bir takım gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayın son haftası kendinizi çok daha rahat ve iyi hissedeceksiniz.

BAŞAK: Yönetici gezegeniniz Merkür 24 Şubat’a kadar 6. evinizdeki Kova burcunda geri hareket ediyor olacak. Bu da günlük işlerinizde tamamlayamadığınız, sürekli ertelediğiniz bazı işleri ele alıp tamamlama fırsatını sunacaktır size. Bu ay Kova burcunda stelyum dediğimiz gezegen toplanması var. Yönetici gezegeniniz Merkür’e, Güneş, Jüpiter, Satürn, Venüs ve zaman zaman da Ay eşlik edecekler ve de ay boyunca Mars ve Uranüs’e kare açı ile bağlanacaklar. Bu da sizin günlük yaşamınızla ilgili ve iş yaşamınızla ilgili bazı mecburi değişiklikler yapmak zorunda kalacağınızı düşündürüyor. Bu değişiklikler aniden ve hazır olmadığınız bir anda olabilir, hatta belki kimi değişiklikleri gönülden istemesenizde mantıksal olarak gerektiği için yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Yaşamınızın her alanını gözden geçirip yeniden düzenleme yapmak durumunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerinizi, parasal durumunuzu, işinizi, günlük rutininizi, çocuklarınızla ilişkinizi ve hatta yaşam felsefenizi bile kapsayabilir bu değişim. Bu bütün yıla yayılacak olan bir süreçtir ama başlangıç ayı Şubat’tır. Bu yoğun dönemde sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekecek. Şubat’ın 11 indeki Jüpiter-Venüs kavuşumu size işlerinizi yoluna koymakta bazı şanslı fırsatlar sunacaktır. Bu ay belki ev değiştirmek veya evinizde tadilat yapmak gibi konular gündeminize gelebilir. Aniden bir seyahate çıkmanız gerekebilir veya uzak yerlerle bağlantılı öngöremediğiniz bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay sizin için oldukça hareketli geçecektir.

TERAZİ: Şubat ayında etki alacağınız yaşam alanlarınız, aşk hayatınız, yatırımlarınız, çocuklarınızla ilişkileriniz ve gelir-gider durumunuzla ilgili alanlar olacaktır. Halihazırda bir aşk ilişkiniz varsa özellikle ayın ilk yarısı kendinizi kısıtlanmış ve baskı altında hissedip, özgürleşmek isteyebilirsiniz. Aniden aranızdaki bağı koparabilirsiniz veya yeni bir aşka yelken açmak isteyebilirsiniz. Bu dönemde eski aşklarınız da yeniden gündeme gelebilir veya sizi yeniden arayabilirler. Fakat Kovadaki Venüs bunun çok mantıklı olmayacağı kararını aldırabilir size. Özellikle 11 Şubattaki Venüs-Jüpiter kavuşumu ve 15 Şubattaki Koç burcunda gerçekleşen hilal yepyeni biriyle yeni bir başlangıç için harekete geçme fırsatı yakalamanıza ortam hazırlar. Aynı zamanda bu tarihlerde yatırım fırsatları da yakalayabilirsiniz ancak bu ay son derece dikkatli ve mantıklı adım atmanız gerekiyor, çünkü ay boyunca Merkür geri hareket ediyor olacak ve yanlış tüyolar ve yanlış kararlar almanıza neden olabilecek.

Risk almamanız gereken bir aydır Şubat. Ayın 17 sindeki Satürn-Uranüs karesi parasal konularda dengeli adım atmanız konusunda uyarı niteliği taşımakta olan oldukça gergin bir enerjidir. Bu açı aynı zamanda parasal konularla ilgili bir farkındalık kazanmanıza da neden olabilir ama bu biraz sancılı olabilir. Çocuklarınızla olan ilişkiniz de bu ay biraz gerilimli olabilir. Sabırlı ve kararlı davranmanız, kriz yönetiminde size fayda sağlayacaktır. Bu ay teknolojik aletler için de para çıkışı olabilir. Merkür Retro iken teknolojik alışveriş yapmamanız önemlidir. Bu ay ayrıca yarım kalmış bir eğitiminizi tamamlamak için veya daha önce girişimde bulunduğunuz ama daha sonra devamı getirilmemiş yurtdışı bağlantılı bir iş için yeniden girişimde bulunmak için uygundur. Bu ay hukuki işlerinizle ilgili bir belge de gecikmeli olarak elinize geçebilir.

AKREP: Yönetici gezegeniniz Mars, Uranüs ile birlikte evlilik evinizde Kova burcundaki Merkür, Güneş, Jüpiter, Satürn, Venüs ve zaman zaman da Ay’a kare açıyla bağlanacaklar. Bu da Şubat ayında ev, emlak, arsa, ebeveynler, evlilik gibi konuları gündeminize taşıyacak. Bu ay değişim enerjileri hakim. Evli iseniz, evliliğinizde veya ikili ilişkilerinizde bazı pürüzler yaşayabilirsiniz. Kısıtlanma ve engellenmeler ilişkinizi kopma noktasına getirebilir, özgürleşmek ve yeni bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz. Bu ay taşınma gündeminize gelebilir veya ev, arsa, emlak ile ilgili alım-satım işleri ile uğraşmanız gerekebilir. Evin içinde tadilat yapmak veya evi yenilemek gibi konular da söz konusu olabilir. 11 Şubat civarı bu konularda bazı şanslı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak ay boyunca Merkür Kova burcunda geri hareket ediyor olacak ve bazı yanılgılara ve pürüzlere neden olabilecek.

Ayrıca ayın 17 sinde kesinleşecek olan Satürn-Uranüs karesi de bazı zorluklar yaşamanıza neden olabilecek, bu nedenle sağ duyulu ve mantıklı davranmak, imza gerektiren konularda çok dikkatli olmak ve gerekirse bir avukattan destek almak önemlidir.  Bu ay ailenizle ilgili, evliliğinizle ilgili bazı radikal kararlar almak isteyebilirsiniz, tüm bağlarınızı koparıp, baskılardan kurtulup yenilenmek, özgürleşmek, hayatınızı değiştirerek yepyeni başlangıçlar yapma hissiyatı içinde olabilirsiniz. Ayın son haftasına kadar harekete geçmemenizde yarar var. Ondan sonra kararlarınızı yeniden gözden geçirmeniz daha yararınıza olacaktır. Farkındalığınızın arttığı bir aydasınız.

YAY: Bu ay Kova burcunda gezegen toplanması var ve sizin yönetici gezegeniniz Jüpiter de Kova burcunda Merkür, Güneş, Satürn ve Venüs ile birlikte seyahat ediyorlar ayrıca Merkür de ayın son haftasına kadar Kova burcunda geri hareket ediyor olacak bu da sizde bazı kafa karışıklıkları yaşamanıza neden olabilir. Yazılı veya sözlü her türlü iletişiminize bu ay dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca teknolojik aletlerinizde bazı sorunlar yaşamanız olası, yeni bir teknolojik alet almak için ay sonunu beklemenizde yarar var. Bu ay yakın çevrenizden bazı kişilerle veya kardeşlerinizle bazı tartışmalar yaşayabilirsiniz.

Gezegen etkileri nedeniyle gerilimli bir süreçten geçiyorsunuz. Eğitim hayatınızla ilgili de bazı zorlanmalar olabileceği gibi yarım kalmış bir eğitimi de bu süreçte tamamlayabilirsiniz. Yazmayla ilgili bir işiniz varsa, yarım kalmış bir kitabı bu dönemde bitirebilirsiniz veya seri olabilecek başka bir yazı işini bu dönemde başlatabilirsiniz. Ayın 11’i civarında bunun için şanslı bazı göstergeler var ama Uranüs-Satürn karesi girişimlerinizde bazı zorluklar yaşayacağınızı da gösteriyor. Bu zorlu etkiler farkındalığınızın artmasına da neden olacaktır. Şubat ayında sağlığınıza biraz dikkat etmeniz gerekebilir. Ayrıca trafikte de stres kontrolü bu ay çok önemlidir, dikkat. Bu ay günlük rutininizle  ilgili bazı değişiklikler yapmanız gerekebilir veya işlerinizi yeni atılımlarla büyütmek için bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. 11 Şubat sonrası bunun için bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak temkinli, kontrollü ve akılcı davranmanız önemlidir.

OĞLAK: Şubat ayında Kova burcunda 4 tane gezegen ve 2 ışık (Güneş, Ay, Merkür, Jüpiter, Satürn, Venüs) seyahat ediyor olacaklar. Kova burcu sizin 2. Evinizde bulunuyor. İkinci ev kişisel gelirler ve değerler evidir. Yani parasal konularda bu ay bir hareket söz konusu. Burada dikkat edilmesi gereken şey Merkür’ün de ay boyunca Kovada Retro hareketine devam ediyor olması ve bu gezegenlerin Boğa’daki Mars ve Uranüs’e kare açıyla bağlanıyor olmaları, dolayısıyla parasal konularda gelir-giderlerle ilgili, yatırımlarla ilgili ay içinde bazı güzel göstergeler olsa da, dikkatli ve mantıklı davranmayı gerektiren sert görünümler de mevcut.

Bu ay parasal gelirlerinizi arttırabileceğiniz bazı sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz ancak son derece dikkatli olmalı ve pek bilmediğiniz yeni alanlara adım atarken mantıklı davranmanız ve daha çok bildiğiniz konularda ilerlemeniz gerektiğini gösteren göksel konumlar da mevcut. Yeni başlangıçların yaşanacağı riskli bir aydayız. Temkinli, sağduyulu ve akılcı hareket etmek, acele etmemek kazançlı çıkmanıza neden olacaktır. Bu dönemde yatırımlarınızı farklı alanlarda değerlendirmek isteyebilirsiniz, sağlam adım attığınıza dikkat edin, en iyisi bildiğiniz kulvarda hareket etmeye devam edin. Harcamalarınıza da dikkat etmeniz gereken bir aydasınız, özellikle teknolojik harcamalar gündeminize gelebilir, bu tip teknolojik alışverişleri ayın son haftasına ertelemenizde yarar var. Bu ay ayrıca yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz ama bu biraz gerilimli, biraz çekişmeli bir ilişki olabilir. Çocularınızla ilgili de zorunlu bazı masraflar gündeme gelebilir.

KOVA: Burcunuzda bu ay stelyum dediğimiz gezegen toplanması var. Kendi yönetici gezegeniniz Satürn’de dahil olmak üzere Venüs, Jüpiter, Güneş, Merkür ve Ay, Şubat ayı boyunca burcunuzda seyahat ediyor olacaklar ve Boğa burcundaki Mars ve Uranüs ile kare açıyla bağlanıyor olacaklar. Bu görünüm de sizin hayatınızda aileyle ilgili, ev ile ilgili bir değişim sürecinin başlamış olduğunu gösteriyor. Belki aile evinizden taşınıp kendinize ait yeni bir eve geçeceksiniz ve yeni sorumluluklar alacaksınız. Özgürleşme, bir şeyleri değiştirme ve yeni başlangıçlar yapma dürtünüz bu ay harekete geçmenize neden olabilir. Ya da kendinize yeni bir ev veya arsa almak isteyebilirsiniz. Bireysel hayatınızda da ilişkilerinizde ve yaşam şeklinizde değişim yapma isteğinizin çok yoğun olacağı bir ay. Yeni kararlar alıp, yeni başlangıçlar yapmak isteyeceksiniz.  Merkür 24 Şubata kadar geri hareket ediyor olacak. Bu süreçte teknolojik harcamalarınıza dikkat edin, sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu ay eski sevgilinizden haberler alabilirsiniz hatta yeniden bir başlangıç yapmak isteyebilirsiniz ama sancılı bir süreçten geçiyorsunuz, eski ilişkileri yenilemeye çalışırken tartışmalar ve gerilimler yaşamanız olası ve sonunda bunun doğru bir tercih olmadığına karar verebilirsiniz. Geleceğinize yönelik yeni başlangıçlar yapma sancısı çekiyorsunuz ve bunun için de bu ay bazı şanslı fırsatlar yaşayabileceğiniz  gibi bazı gerilimli ve tartışmalı konular da gündeminize gelebilir. Şans, fırsatlar, yeni başlangıçlar ile tartışmalar ve gerilimlerin iç içe yaşanacağı bir aydan geçiyorsunuz, zaman zaman da kafa karışıklıkları yaşayacaksınız. Aceleci davranmak yerine sakin ve sabırlı davranmak bu dönemi iyi yönetmenizi sağlayacaktır.

BALIK: Bu ay gözyüzünde bir Kova burcu vurgusu var. Pek çok gezegen Kova burcunda bir araya gelmiş ve sizin 12. ev dediğimiz bir alanınıza yerleşmişler, bu da yaşamınızda öngöremediğiniz bazı olaylar nedeniyle farkındalığınızın artmasına ve sizde içsel olarak bir değişim başlamasına neden olacaktır. Bu uyanış yaşamınızın pek çok alanını gözden geçirmenize neden olacaktır. Ayın 24üne kadar sürecek olan Merkür’ün 12. evinizdeki geri hareketi zihinsel olarak içe dönmenizi ve kariyer hayatınızı, yakın çevre ile olan iletişiminizi, kardeşleriniz ile olan ilişkinizi, aile ile olan ilişkinizi hatta evlilik ilişkinizi mercek altına almanıza neden olabilecek. Yenilenmek ve geleceğe yönelik yeni girişimlerde bulunmak için harekete geçmek isteyeceksiniz.

Özellikle 17 Şubatta yaşayacağımız Satürn-Uranüs arasındaki kare açı hayatınızla ilgili ikilem yaşamanıza neden olabilecek oldukça gergin bir açıdır. Kendinizi biraz karamsar hissedebilirsiniz. Sorumluluklarınızın çok ağır geldiği ve özgürleşmek isteğinizin çok arttığı bir süreçten geçebilirsiniz. Böyle bir duygusal baskıyla aceleyle hayatınızla ilgili yeni kararlar alıp harekete geçmeniz daha sonra pişmanlık duymanıza neden olabilir. Ayın 11 indeki Jüpiter-Venüs kavuşumu kariyerinizle ilgili, parasal konularla ilgili veya geleceğe yönelik projelerinizle ilgili bazı fırsatlar yakalamanıza olanak verebilir. Fakat haritanızda 12 inci ev vurgusu var yani yakaladığınız bu fırsatlar konusunda biraz sessiz olmanız, insanlarla paylaşmadan önce kendi içinizde mantık süzgecinden geçirip ay sonunda değerlendirmeye almanız yararlı olacaktır. Bu ay kardeşlerle  ve yakın çevrenizden bazı kişilerle gerilimli zamanlar yaşayabilirsiniz, fikir ayrılıkları veya yanlış anlaşılmalar nedeniyle bazı tartışmalar yaşanabilir. Kontrollü ve sabırlı davranmanız çözümü kendiliğinden ortaya çıkaracaktır.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: [email protected]

Bir önceki yazımız olan Aslan Dolunayı Sarsıcı Olabilir... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM