Renkli Kadınlar

İngilizce Öğrenmekte Neden Zorlanıyoruz?

İngilizce Öğrenmekte Neden Zorlanıyoruz?
Haberi paylaşın...

İngilizce aslında gerçekten öğrenmesi en kolay dil. Sadece doğru eğitim müfredatını uygulayan bir adres seçildiğinde, İngilizce öğrenmek keyifli bir sürece dahi dönüşebiliyor.

 

Yabancı dilleri gerek gramer gerekse telaffuz bakımından kıyasladığınızda, öğrenmesi en kolay dil İngilizce ama buna karşın toplum olarak öğrenmekte bir hayli zorlanıyoruz. Başlanıp yarıda bırakılan kurslar, okullarda sınavlardan alınan düşük puanlar, “İngilizce biliyorum” diyenlerin dahi akıcı konuşmakta zorlanması, bu durumun en net göstergesidir. Peki, bu kadar kolay bir dil nasıl bu denli zorlaşabiliyor?

İngilizce Eğitiminde Kullanılan Teknik Çok Önemli!

Hiç bilinmeyen bir dilin gramer ağırlıklı bir eğitim tekniği ile öğrenilmesi, haliyle zorlanmayı da beraberinde getiriyor. Ülkemizde bu dili öğrenmek isteyenlerin son yıllarda neden Wall Street English gibi, eğitimde farklı teknikler uygulayan kuruluşları seçmeye başladığını da bu durum açıklıyor. Hem okullarda hem de özel kurslarda eğitim müfredatının neredeyse tamamı gramer üzerine kurgulanıyor.

Oysa bir yabancı dili öğrenmek, aşamalı olarak, bir bütün şeklinde gerçekleşmelidir. Bu aşama da öğrenileni kullanma ve konuşma başarısına göre düzenlenmelidir. Bu noktada kelimelerin telaffuzunda yaşanan sıkıntı da kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Sıfırdan en üst seviyeye kadar sadece grameri öğrenmek ise İngilizceyi öğrenmeyi zorlaştıran en önemli faktör oluyor.

Dil öğrenmenin En Kolay Yolu Ne?

Özel dil kurslarının başarı grafiğinde üst sıralarda çıkan Wall Street English gibi kursların başarısının altında gramer odaklı bir eğitim verilmemesi, derslerde konuşma pratiklerine ve telaffuza önem verilmesi ile müfredat farkı yatıyor. Esnek ders programları sayesinde insanlar sıkılmadan kursa devam edebiliyor ve kursu yarıda bırakmadan İngilizce öğrenebiliyor. İngilizce aslında gerçekten öğrenmesi en kolay dil. Sadece Wall Street English gibi doğru eğitim müfredatını uygulayan bir adres seçildiğinde, İngilizce öğrenmek keyifli bir sürece dahi dönüşebiliyor.

Wall Street English’e kursa gidenler deneyimlerini şöyle anlatıyor: “Sadece birkaç haftada grameri çözdük. Tabii kelime bilgisi çok önemli. Ancak bir dilde kelime bilgisini birkaç haftada yeterli düzeye taşımak da mümkün değil. Kelime bilgisini geliştirmek emek ve zaman istiyor. En kolay yol ise bol miktarda konuşma pratiği yapmak. Wall Street English’in kelime bilgisi ve konuşma pratiğine büyük önem vermesi de bu problemi ortadan kaldırabiliyor.”

 

Bir önceki yazımız olan X Parkur, mutlu hayat isteyenlerin hayallerine dokunuyor! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ