Jüpiter, Akrep Burcuna Geçti. Burçları Neler Bekliyor?

Jüpiter, Akrep Burcuna Geçti. Burçları Neler Bekliyor?
Haberi paylaşın...

Güneş sisteminin en görkemli gezegeni Jüpiter10 Ekim’de Akrep burcuna geçti ve 8 Kasım 2018’ye kadar bu burçta konaklayacak. Astrolog Aylin İleri, Jüpiter ve bu durumun burçlara etkisini anlattı…

 

Gökyüzünde Jüpiter hangi burçta ve evde yer alıyorsa, o alanda ilerlemenin yol almanın daha kolay olduğu düşünülür. Yüzünüzü dönmeniz gereken yer orasıdır, orada fırsatlar vardır. Aslında Jüpiter, bir çeşit “mercek etkisi” yaratır. Bu yaşamınızda var olan bir şeyi daha iyi görmenize neden olabileceği gibi, bazen de onu haddinden fazla büyük görmenize neden olabilir. Bu nedenle Jüpiter’in yerleştiği burcun konuları üzerine dikkatlice odaklanmanızı öneririm. Ancak bu sayede onun yarattığı rüzgardan faydalanabilirsiniz.

Jüpiter’e yaklaşık 1 yıl boyunca Akrep burcu ev sahipliği yapacak. Bu burç krizlerle büyüyen; kendi, çevresi ve yaşamla sürekli bir mücadele içinde olan bir burçtur. Olaylara sadece tanıklık etmez aynı anda içinde de yer alır. Yüzleşmekten sorgulamaktan çekinmez, kolay tatmin olmaz ve hemen pes etmez. Sürekli olarak siyah ve beyaz arasında gider gelir, ara renkleri geçişleri yoktur. Ki bu insanı en çok zorlayan şeylerden biridir; hoşgörüsüzlük tahammülsüzlük yaratabilir, bakış açısını daraltır ve yalnızlaştırır. Diğer taraftan, odaklanmayı ve konunun derinliğine inmeyi de kolaylaştırabilir.

Akrep bir birey olabilmek için problem olarak gördüğü şeyleri fırsata dönüştürmeyi öğrenmelidir. Mitolojik öykülerde, çeşitli dini-felsefi öğretilerde sürekli vurgulandığı gibi, yaşamın olduğu her yerde ölüm ve yeniden doğum vardır. Hayat bir döngüden ibarettir, bir yolculuktur, mücadeledir. Kazanırsın kaybedersin, başlarsın bitirirsin, hastalanırsın iyileşirsin… Jüpiter Akrepteyken, kendinizi iyileştirmek yaralarınızı sarmak onarmak için fırsatlar bulabilirsiniz. Uzun zamandır yaşamınızda değiştirmek, bitirmek, yeniden başlamak istediğiniz şeyler varsa doğru zaman gelmiş olabilir!

Aralık 2017’de Satürn’ün oğlak, Uranüs’ün 2018’de boğa burcuna geçişiyle birlikte zaten artık bir şeylerin aynı kalmayacağını söylemek pek ala mümkün! Dolayısıyla 2017 Ekim-2018 kasım aylarında Jüpiter Akrep geçişinin anahtar sözcükleri; “güç, korku ve değişim” olmalı. Bu konuyla ilgili daha derin bir bakış açısına sahip olmak için Astroloji Danışmanlığı almanızı öneririm. Yükselen burcunuzu biliyorsanız, size avantaj sağlayacak genel bilgilere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Yükselen KOÇ Başkalarının kaynaklarından, olanak ve fikirlerinden daha olumlu şekilde yararlanabilirsiniz. Kredi ödemelerinde rahatlayabilirsiniz. Diğerleriyle birlikte yol alarak, kazancınızı artırabilirsiniz. Müşterek gelir ve giderlerin yönetimi, paylaşımı konularında bir yıl boyunca daha başarılı etkin olabilirsiniz. Miras, nafaka, burs, vergi işlemlerinde kolaylıklar fırsatlar yakalanabilir, alacak veya borçlarınızın ödeme planını yeniden düzenleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Hayatın ve insanların, kendinizin gizli kalan yönleri ile bu dönem daha çok ilgilenebilirsiniz. Çünkü akrep içe dönük bir enerjidir, bastırılmış duygular düşünceler üzerinde yoğunlaşır. Gizeme karşı olan merakınız artabilir. Daha çok soruların bilinmeyenin peşine düşebilirsiniz. Korku ve endişelerden doğan rahatsızlıklar depresyon panik atak vb. varsa fobilerinizden kurtulmak için uygun bir dönem.  Bu dönemde ameliyat olup varsa sağlık probleminizden kurtulabilirsiniz.

Yükselen BOĞA  İkili ilişkiler ve ortaklıklarda fayda getiren fırsatlar yakalayabilir, işbirlikleri kurabilir anlaşmalar imzalayabilirsiniz. Süren iş ve özel ilişkilerinizi iyileştirmek sorunları çözmek için uygun bir dönem olabilir. Evlenebilirsiniz. Eşinizin, ortağınızın hayatında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Süre giden davalar ve anlaşmalar sizin lehinize sonuçlanabilir. Beklentilerinizi taleplerinizi iyi yönetmeniz özel ve iş ilişkilerinden fayda sağlamanızı, rekabet ortamını yumuşatmanızı kolaylaştırabilir. Fırsatların kaynağı ilişkiler olduğu kadar problemler de ikili ilişkiler ve diğerleri üzerinden gelecektir. İçinizdekileri dışarı çıkarmanıza vesile olacak kendinizi fark etmenizi sağlayacak yakın ilişkiler içinde olabilirsiniz. Sizi yeniden şekillendirmeye çalışacak güçlü ilişkilere çekilebilirsiniz. Güven ve kontrol çekişmesi  bu dönem yıpratıcı ve de öğretici olabilir.

Yükselen İKİZLER Yaşamınızı düzenlemek, ertelediğiniz işleri tamamlamak için verimli bir döneme giriyorsunuz. Gündelik yaşamınızda ev iş sağlıkla ilgili konularda yeni bir düzenlemeye gitmeniz faydanıza olabilir. Sizin için yararlı olanları zararlıdan ayırmada daha başarılı olacağınız bir dönemdesiniz. Sağlığınızı beslenme ve yaşam şeklinizi düzeltin. Alışkanlıklarınızı değiştirmek için çaba harcayın. Çalışma ilişkileriniz ve koşullarınızda değişiklikler gündeme gelebilir. Günlük iş yükünüz uğraşlarınız artabilir, daha çok çalışmanız ve insanları yönetmeniz gerekebilir. Daha çok kişiyle bir arada çalışmaya, birden fazla proje yönetmeye başlayabilirsiniz. şans ve kısmetiniz daha çok çalıştıkça bir şeyler ürettikçe açılabilir. Kendinizi tamamlama, bir konuda uzmanlaşma, eğitim almak için harika bir dönem değerlendirin.

Yükselen YENGEÇ  Çocuk sahibi olabilirsiniz. Varsa çocuğunuzla olan ilişkilerinizi iyileştirmek için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çocuğunuzun hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir, sınavlarda iş yaşamında başarılı bir sene geçirebilir. Size keyif veren belki sadece etkinlik olsun diye yaptığınız uğraş veya aktiviteleriniz varsa onları geliştirmeye odaklanabilirsiniz. Hayattan keyif alma, becerilerinizi geliştirme, zamanınızı etkin kullanma fırsatları söz konusu. Sanat, spor, yaratıcılık, oyunculuk ve sahne becerilerinizi sunabileceğiniz, içinizdeki çocuğu öne çıkaran fırsatları iyi kullanmaya bakın. Bekar yükselen yengeçlerin aşk hayatı hareketlenebilir. İçinizdekileri dışarı çıkarmanıza vesile olacak kendinizi fark etmenizi sağlayacak ilişkiler yaşayabilirsiniz. Sizi yeniden şekillendirmeye çalışacak güçlü ilişkilere çekilebilirsiniz.

Yükselen ASLAN  Ailenizden destek almak, aile ilişkilerini iyileştirmek varsa aranızdaki sorunları çözmek için güzel bir döneme giriyorsunuz. Evlenip yuva kurabilir, taşınabilir, bir ev sahibi olabilirsiniz. Evinizde tadilat yaparak yaşadığınız yeri iyileştirebilirsiniz. Gayrimenkulden emlak işlerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Gayrimenkul ve toprak işleri, eviniz aileniz veya aile büyükleriyle ilgili konularda anlaşmazlıkları gidermek adına sorumluluk almayı gerektiren durumlar da gelişebilir. İç hesaplaşmaları, geçmişte kalmış fakat kapanmayan yaraları sarmak için uygun bir döneme giriyorsunuz.  Köklerinize dönmek, yüzleşmek, meseleleri daha detaylı ele alıp geleceğe yönelik sağlam temeller atmak için verimli bir dönem. Bu dönemde köklerinizi besleyen ya da kurutan duygu ve düşüncelerin neler olduğunu anlamaya bakın. Ancak bu sayede daha çok güçlenebilirsiniz.

Yükselen BAŞAK  Eğitim almak, yazmak, proje üretmek, fikir alışverişlerinde bulunmak için güzel bir döneme giriyorsunuz! Bol bol kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. İnternet ulaşım-lojistik eğitim işlerinde fırsatlar yakalayabilirsiniz. Çok sayıda bilgi öğrenecek paylaşacak ve konuşacaksınız, iletişiminiz hitabet ve yazı yazma yeteneğinizi geliştirmek için iyi bir dönem. Bunun yanında düşünce ve söylemlerinizde eleştirinin dozunu iyi ayarlayın. Zihnen sizi yoran fikirlerden uzaklaşmak, fikirlerinizi yapıcı yönde kullanmak için fırsatlar yaratabilirsiniz. Geleceğe ilişkin yeni planlar ve fikirler oluşturma veya bu yönde öğrenim görme zamanındasınız. Ama öncelikle, derinlerde yatan duygu ve düşüncelerinizi gözden geçirin. Söyleyemediklerinize ve içinizde biriken şeylere odaklanın, yüzleşin. Onları ifade etmenin daha iyi bir yolunu bulabilirsiniz. Kardeşiniz, kuzeniniz ile ilişkileriniz iyileşebilir; onlardan güzel haberler alabilirsiniz.

Yükselen TERAZİ  Öz değerinizin farkına varmak, kendinize olan inancınızı güçlendirmek, yeteneklerinizi geliştirmek için güzel bir döneme giriyorsunuz! İhtiyacınız olan şeyleri saptayıp, onları tamamlamak geliştirmek, kendinizi yetiştirmek için uygun bir zamandasınız. Sahip olduğunuz maddi manevi değerleri ve kaynaklarınızı daha verimli etkin kullanabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmak, ticari girişimleri iyileştirmek eksikleri tamamlamak için girişimlerde bulunabilirsiniz. Sizin için gerekli olan harcamalar ile olmayanlar arasındaki farkı bu dönemde birbirinden ayırmak daha kolay. Müsriflikten kaçınıp ihtiyacınız olan kadarını harcamayı, biriktirmeyi, bütçe yapmayı yeri geldiğinde paranızı riske edebilmeyi  öğrenebilirsiniz. Sizin için değerli olan ile olmayanlar arasında bolca düşüneceksiniz. Gerçekte sizi besleyen geliştiren şeyler neler?, para bunun neresinde? asıl meseleniz 1 yıl boyunca bu olabilir.

Yükselen AKREP  Bir yıl boyunca Jüpiterin size vereceği destek sayesinde kendinizde gördüğünüz eksikleri tamamlayabilirsiniz. Kendinize olan inancınızı güçlendirmek, vizyonunuzu geliştirmek için harika bir dönem. Önce neyi neden yapamadığınıza odaklanın, korktuğunuz şeyleri keşfedin, sizi saklanmaya iten duygu ve düşünceler neler? sonra iletişim ve sosyal becerilerinizi artırmaya odaklanın. Ve onlarda ustalaşmaya yetkinlik kazanmaya çalışın. Dış görünümünüzü değiştirebilir, size fayda getirecek öne geçirecek dikkat çekecek girişimlerde bulunabilirsiniz. Sağlığınızı güçlendirici ve iyileştirici yararlı alışkanlıklar kazanmaya gayret edin. İnsanlara olan yaklaşımınızda, imajınızda yenilemeniz iyileştirmeniz gereken temalar var mı? gözden geçirin ve üzerinde çalışın. 1 yıl boyunca kısmetinizi yaratacak ve artıracak olan sadece siz ve davranışlarınızsınız.

Yükselen YAY  İç hesaplaşmaları, geçmişte kalmış fakat kapanmayan yaraları sarmak için uygun bir döneme giriyorsunuz. Jüpiterin bu geçişini arınmak, fiziksel veya zihinsel olarak kendinizi onarmak iyileştirmek için kullanmanızı tavsiye ederim. Geçmişi hayal kırıklıklarını yüklerinizi varsa sizi yoran aşağıya çeken alışkanlıkları düşünce kalıplarını bırakmayı deneyin. İç dünyanıza dönüp, sizi eksik huzursuz yetersiz hissettiren temaları bulmaya çalışın. Sizi korkutan geri çeken duygu ve düşüncelerinizi bulmaya çalışın. Bunun için regresyon hipnoz meditasyon yoga psikiyatri seansı almak gb. farklı yöntemlere başvurarak şifa bulmayı deneyebilirsiniz. Ya da sadece müzik dinlemek, gelişim kitapları okumak, sizi mutlu eden anlayan birkaç arkadaşınızla daha çok görüşmek de size yetebilir. Jüpiter geçişi sayesinde size zarar veren belkide fiziksel olarak zayıf düşüren davranış kalıplarından uzaklaşma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Yükselen OĞLAK  Sosyal çevre ilişkilerini geliştirmek, yeni dostluklar kurmak ve destekler kazanmak için güzel bir döneme giriyorsunuz. Geleceğe dair hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atabilir, bu doğrultuda size fayda sağlayacak ilişkiler kurabilirsiniz. Grup dernek veya bir sosyal sorumluluk projesinde daha etkin görev alabilirsiniz. Sadece kendiniz için değil ortak bir hedefi gerçekleştirmek daha faydalı olmak adına çeşitli görev ve sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizi iyileştirmeye, daha yapıcı olmaya bakın. Akrep burcunun olduğu yerde güç savaşları, entrikalar, strateji savaşları vardır. İşler kendiliğinden kolayca sorunsuzca akmaz. Burada sizi ürküten, maniple edildiğinizi kullanıldığınızı düşündüren temalar ve insanlarla yüzleşin. Belki sadece hüsnü kuruntu yapıyorsunuz bu nedenle kabuğunuzdan çıkamıyorsunuzdur. Dış dünyaya açılmak, iş ve özel ilişkileri yenilemek/güçlendirmek için harika bir zaman. 1 yıl boyunca şansınızı artıran alanlar, sosyal projeler grup aktiviteleri olacak.

Yükselen KOVA  İş ve kariyer yaşamınızda ilerleme, pozisyonunuzu iyileştirme güçlendirme fırsatlarını yakalayabileceğiniz bir dönem başlıyor. İlerlemek öne çıkmak için, münazara pazarlık becerilerinizi geliştirmeniz gerekiyor. İş ve yaşam planlarınızı yeniden gözden geçirin, eksik kalan temaları tamamlamaya, yeni beceriler yeni bakış açıları kazanmaya gayret edin. Eleştirel fakat yapıcı tamamlayıcı tarafta kalmaya çalışın. Akrep burcunun olduğu yerde güç savaşları, entrikalar, strateji savaşları vardır. İşler kendiliğinden kolayca sorunsuzca akmaz. Dolayısıyla çıkan sorunları veya küçük krizleri nasıl yönettiğiniz çok önemli. İntikam duygusuyla hareket etmek yerine, sorunla yüzleşip üstesinden gelmeye çalışın, meselenin üzerine gidin. İş veya sektör değişiklikleri yaşayabilirsiniz ama önce bunun olması için sorunların açığa çıkmasına izin verin, bırakın krizler doğsun. Bu dönemde işbirliklerinden yana şanslı olabilirsiniz. İş ve yaşam planınızı gerçekleştirmek için daha çok sosyalleşmeye, iş çevrenizi genişletmeye odaklanın.

Yükselen BALIK  Evrensel, felsefi ve ilahi konularla daha çok ilgilenmeye başlayabilir, detaylı araştırmalar yapabilirsiniz. Vizyonunuzu hayata bakışınızı geliştirecek insanlarla tanışabilir, bu doğrultuda yolculuklara çıkabilir eğitimler alabilirsiniz-verebilirsiniz. Genel olarak, hayatı ve kendinizi anlamaya çalışırken taktığınız gözlüğün halen size uygun olup olmadığını anlamak için küçük testlerden geçebilirsiniz. Kendinizi yenilemeye çalışın. Üniversite okumak, master programına başlamak-tamamlamak, yurt dışına çıkmak, kişisel gelişim çalışmalarına başlamak, kitap yayınlamak, reklam-medya faaliyetleri içinde olmak, yabancılarla bağlantılı işler içinde yer almak için verimli bir dönem. Görüş açınızı genişletecek ve derinleştirecek, size yeni deneyimler katacak çalışmalar içinde olmaya bakın. Akrep burcunun olduğu yerde kuşku, şüphe, güç savaşları, entrikalar vardır. İşler kendiliğinden kolayca sorunsuzca akmaz. Dolayısıyla çıkan sorunları veya küçük krizleri nasıl yönettiğiniz çok önemli.

Bir önceki yazımız olan Başak Burcu’ndaki Yeniay Burçlara Neler Söylüyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ