Renkli Kadınlar

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirmek İçin Öneriler

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirmek İçin Öneriler
Haberi paylaşın...

Kirpik Uzatma Ve Gürleştirmek İçin Öneriler

Pek çok kadın sağlıklı, uzun ve gür kirpiklerinin olmasını ister. Hayatımız boyunca sağlıksız beslenme, ilaçlar vs. ile kirpiklerimiz istediğimiz şekilde olmaktan uzaklaşır. Ama çeşitli yöntemlerle bu sorun çözülebilir. Şunu belirtelim, kirpiklerimiz de saçlarımız gibi bakım ister. Onlarda vitamine ihtiyaç duyar. Saçlarımıza gösterdiğimiz önem, kirpiklerimizin sağlığı açısından da önemlidir.

Badem yapı pek çok uzmanın önerdiği bir bitkiseldir. Özellikle duştan sonra kirpiklerimize uygulayacağımız badem yağı kirpiklerimize güç ve enerji katar.  Ayrıca makyajı azaltarak bir süre kirpiklerimizi dinlendirebiliriz. Bu arada kaliteli makyaj malzemesi kullanmayı da unutmayalım. Kirpiklerimize zeytinyağı sürerek bakım yapabiliriz. Pamuk yardımıyla sürdüğümüz zeytinyağını 5 dakika sonra ılık su ile temizleyebiliriz. B,D ve E vitamini olan besinleri alarak kirpiklerimizi koruyabiliriz. Balık, yoğurt, yumurta gibi besinler bu ihtiyacımızı karşılar. Kirpik kıvırma aletlerinden uzak durmalıyız. Gözleri ovmaktan, temizlik sırasında kirpikleri çekmekten uzak durmalıyız.  

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Yeliz Beler dedi ki:

    Tam da ihtiyacım olan bi konu. Teşekkürler

  2. Hatice Çetin dedi ki:

    Yağ bakımı çok yararlı oluyor

BİR YORUM YAZ