Renkli Kadınlar

Nefes Koçluğu Federasyonu, Üyelere Ücretsiz Eğitim Başlattı!

Nefes Koçluğu Federasyonu, Üyelere Ücretsiz Eğitim Başlattı!
Haberi paylaşın...

2016 yılında ‘’ Türkiye Nefes Alıyor’’ sloganı ile kurulan Nefes Koçluğu Federasyonu, “Bilinçli Nefes’’i yaymak üzere gerçekleştirdiği çalışmalara bir yenisini ekleyerek üye olan kurum ve bireylere ücretsiz nefes eğitimi başlattı…

Kurulduğu günden bu güne, Kanser ve Ms. Derneği ile gerçekleştirdiği bilinçli nefes çalışmalarına devam eden Federasyon, hasta yakınlarından gelen talepler ve ekonomik koşulları yetersiz olan kişilerin de nefes çalışmalarından yararlanabilmesi için federasyon üyelik sistemi ile bütçesiz çalışma başlattı.

Şebnem Deniz

Nefes Koçluğu Federasyonu Başkan Yardımcısı Şebnem Deniz, ‘’Nefes Ailesi olarak 13 yıldır Türkiye’nin tüm bölgelerinde çalışmalarımız yürütüyoruz, insanlar genellikle ‘’nefes alıp veriyoruz işte, daha ne olsun?’’ mantığıyla yaklaşıyor.

Kısaca özetlersek, kişi doğduğu günden üç yaşına kadar doğal nefesini kullanarak yaşıyor, buraya kadar her şey yolunda. Sonrasında sistem ve toplumların birbirinden farklı kuralları, travmalar, ansızın kayıplar vs. derken nefes tutulmaya hızla doğal akışını yitirmeye başlıyor, süreç içinde bedene giden oksijen akışı azalıyor sıkıntılar başlıyor. Biz nefes koçları bu noktada devreye giriyoruz, yaptığımız nefes çalışmaları ile kişinin tekrar kendi doğasına dönmesine yardımcı oluyoruz.

Bilinçli Nefes Almayı Okul Çağında Başlatmayı Amaçlıyoruz…

Nefes Koçluğu Federasyonu daha çok insana ulaşmak, bilinçli nefes almayı okul çağında başlatmak ve sağlıklı bir toplum için destek vermek amacıyla kuruldu. Nefes Koçluğunun ülkemizde meslek olarak kabul edilmesi için hızla çalışıyoruz. İsteğimiz, ülkenin en ücra köşesindeki insanlarımız bize ulaşarak bilinçli nefesle tanışsın. Federasyon olarak başlattığımız üyelik çalışması ile www.nefeskoclugufederasyonu.com adresinden federasyona bağlı derneklerden birine üye olarak dileyen herkes kolaylıkla bize ulaşabilir’’ dedi.

 

Şebnem Deniz Kimdir?

1971 Yılında İstanbul’da doğdu, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünü bitirerek Citibank ile Bankacılık kariyerine başladı. 2009 yılında bankacılık kariyerine son vererek kişisel gelişim çalışmalarına Nefes Eğitimi alarak başladı. Nefes ile yaşadığı değişim, gelişim ve farkındalıkları anlatabilmek, başka insanların da deneyimlemesine aracı olmak üzere 2012 yılında profesyonel  Nefes Koçu olmaya karar vererek eğitimlerini tamamladı. Ardından Human Design Karakter Analizi  ve NLP Practitioner eğitimleri aldı. NFS ailesinde Nefes Kıdemli  Lider Koç olarak çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nefes Koçları Fransa’dan ‘’Okullarda Bilinçli Nefes’’ Projesiyle Döndü! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. NaZan İzmirli dedi ki:

    Ücretsiz olnine nefes eğitimi almak istiyorum. Uzun zamandır programları takip ediyor.Videoları dinliyorum.

BİR YORUM YAZ