Renkli Kadınlar

Sayılarla Boyama Kiti Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Sayılarla Boyama Kiti Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?
Haberi paylaşın...

Karantina süreçlerinde hepimiz evlerimizde sıkıldık, bunaldık ve arayışlara girdik. Yaratıcılığımıza güvenerek bir Sayılarla Boyama Kiti satın alıp hem güzel bir etkinlik yapmış olmak hem de evimiz için keyifli dekoratif çözümler üretmiş olmak istiyoruz. Peki Sayılarla Boyama Kiti alırken nelere dikkat etmeliyiz?

ÖNCEDEN KONTROL ETMEYİ UNUTMAYIN…

Kitin kendisini doğru seçmek çok önemlidir. Sayılarla boyama kitleri resme başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Kitinizin elbette en keyif aldığınız renklerden oluşmasına dikkat edin. Sonuçta biten eseriniz evinizde ve hep gözünüzün önünde yer alacak. Bunun dışında sayılarla boyama kitine karar verirken tabloyu, boyaları, fırçaları ve fiyatı mutlaka kontrol edin. Beğenmeyeceğiniz tablolara hesabınızın üzerinde harcama yapmak istemezsiniz!

Yeni bir hobiye başlıyorsanız biraz kolaylarından başlamanız sizi adapte olurken geliştirecek ve devam etmeye teşvik edecektir. Zor bir sayılarla boyama kiti seçerseniz yarısında bırakma şansınız artar. Böylece hem para hem zaman kaybedersiniz. Sayılarla boyama başlangıç seviyesinde bir tablo seçmek sizin için ilk adımda daha kolay olacaktır.

Kaliteli bir sayılarla boyama kiti tercih edin. Çerçevesi, tuvali, boyaları, fırçaları kalitesiz olursa bu kalemleri yeniden satın almak zorunda kalırsınız ve yine en baştaki hesabınızı aşmış olursunuz.

FIRÇA SAYISINA DİKKAT EDİN…

Seçeceğiniz nispeten büyük sayılarla boyama kitleri için fazla renk skalasına ihtiyacınız olabilir. Rengarenk resimler oluşturmak ve daha büyük tablolar yaratmak için elbette biraz zamana ve doğru malzemelere gereksiniminiz var. Resmin detaylarına ve büyüklüğüne göre değişen skalada fırçalara sahip olmak zorundasınız. Çok fırçanızın olması hem detay boyamada işinize yarayacak hem de sürekli fırça yıkamak derdinden de sizi bir ölçüde kurtaracaktır.

Siz çalışırken tuvalin sıkı kalması için çerçeveli bir tuval üzerinde çalışmak daha iyidir ve büyük olasılıkla üzerinde kırışıklıklar oluşmadan resminizi tamamlarsınız. Çerçeveli kitleri seçmek her zaman avantaj sağlar.

Aslında önemli bir şey gibi görünmese de resim yaparken rahat olmak iyi bir ressam olmanın temel özelliklerinden biridir. Karanlıkta resim yaparsanız, yanlış boyama şansı çok yüksektir. İyi aydınlatılmış bir oda sadece doğru gölgelendirmeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yaptığınız resmin tam istediğiniz gibi çıkmasını sağlar.

Kasnağından renklerine, fırçalarından motiflerine yüzlerce sayılarla boyama seçeneklerinden dilediğinizi seçin ve başlayın. Unutmayın bunu eğlenmek ve keyif almak için yapıyorsunuz. Kendinizi yıpratmadan bol bol mola vererek eserinizi tamamlayın. Daha önce aldığım ve çok memnun kaldığım bir firma olan Carpuz Hobby’nin linkini bırakıyorum. Gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Tıklayınız. Boş şans!

Bir önceki yazımız olan Ruh eşin seni bulsun! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ