Renkli Kadınlar

“Seçtiklerinle Mutlu Mesut Yaşamak İyidir”

“Seçtiklerinle Mutlu Mesut Yaşamak İyidir”
Haberi paylaşın...

Pop müziğin sevilen ismi Ayşegül Aldinç 2016’da çıkardığı ‘Sek’iz’ albümünün şarkılarını kliplendirmeye devam ediyor. Albümde birçok sanatçıyla düet yapan Aldinç, son olarak Yüksek Sadakat’le düet yaptığı ‘Aşk Gelince’ adlı şarkısına klip çekti.

Sek’iz’ albümündeki bütün şarkıları kliplendirecek misiniz?

Mümkün olabildiğince. Şimdilerde Kenan Doğulu’nun da geri vokalde eşlik ettiği ‘Kendisi’ne şarkımıza klip çekmeye hazırlanıyoruz.

Her şey gibi müziğin de çok çabuk tüketildiği günümüzde, sanatçılar albüm yerine single çıkarıyor. Siz 1 yıl önce yeni albüm çıkardınız. Tepkiler nasıl?

Müzikseverler bu albümü çok sevdiler ve sahiplendiler. Müziğin çok çabuk tüketildiği günümüzde bu çok değerli bir durum. ‘Sek’iz’ albümümdeki şarkıların her biri single olarak lanse edilecek enerjiye sahip. Tek tek piyasaya sunmak yerine bir albümde toplanınca arşiv değeri de yükselmiş oluyor. Günümüzde bunu gerçekleştirmek cesaret işi tabii. Buna karşın başarıyla sonuçlanıyorsa keyfi büyük. ‘Sek’iz’, müzikseverlerin olduğu kadar müzik eleştirmenlerinin de beğenisini kazanarak yılın en sevilen albümleri arasına girmeyi başardı.

Akıllara kazınan ve sevilen şarkılarınızı topladığınız bir albüm düşünüyor musunuz?

Bu konuda kafam biraz karışık. Yeni, beni daha fazla ilgilendiriyor. Olabilir. Best Of’ları dinlerken ben hep o orijinal tınıları arıyorum. Yeni hallerini kabul ettirmek çok da kolay olmuyor. Dileyenin dilediği parçayı ilk haliyle dinleyebildiği dijital ortamda Best Of fikri şarkıların orijinal hallerini bir albümde toplamak açısından arşiv niteliğinde iyi bir fikir. Eğer yeniden düzenleme yaptıracaksan, kiminle çalıştığın ve o şarkıların ilk hallerinin üzerine çıkıp çıkamayacağın çok önemli.

Dijital platformlar sektördeki rekabeti nasıl etkiledi?

Tıklanmalarla ilgili manipülasyonlar oluyor illa ki. Ve bu da doğal olarak haksız rekabet ortamını yaratıyor. Bunun bir çaresi olmalı. Bu, bunu yapan kişilerin keyfiyetinde, müzikal zenginlik yerine parasal zenginliğin konuştuğu bir platformda işlem görüyor. Gerçek müzisyen ve müzikseverlerin farkında olabileceği, buna karşın “Aza nereye demişler, çoğun yanına demiş” çoğunluğunun etkilendiği bir sanal gerçeklik, daha doğrusu gerçek olmayan bir durum yaratıyor.

Ayşegül Aldinç markasını çok güzel yönettiğinizi görüyoruz. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

İnsan emek verdiği her şeyi refleks olarak korur. Bu, çeşitli fedakârlıklar yapmanıza da neden oluyor şüphesiz. Her seçiş bir vazgeçiştir. Bunun aksini iddia eden ya kendini ya seni uyutuyordur. Hem yiyip hem çöreğinin bütün kalması gibi bir kavram yok. Seçtiklerinle mutlu mesut yaşamayı öğrenmek gayet iyi bir fikir.

Duyguları dengelemek kolay olmayabiliyor’

Aşk gelince zaman durur” diyorsunuz. Bu dönemde sizin de zamanınızı durduran anlar var mı?

Zaman zaman. Sonra kendine geliyorsun. Duyguları dengelemek kolay olmayabiliyor. Öncelikler belirliyor yaşanıp yaşanmama keyfiyetini. Bazen olmadık birine de çekilebiliyor insan. Hop diye atlamadan önce durup düşünmek kazaları önleyebiliyor. Her hissettiğimizi her zaman ve ortamda söyleyemediğimiz gibi duygumuza da ket vurabiliyoruz. Tercih hissedenin.

Kariyerinizi ikinci plana atmamak için mi özel hayatınız hep özel ve gizli kaldı?

Öylesi daha doğru geldi. Ortalara saçılmak iyi bir fikir gibi gelmedi. İlişkinin ne kadar çok şahidi olursa yıpranma riski o kadar artabiliyor. Seçim, seçenin. Şansıma benim gibi düşünenler çıktı karşıma.

Aşkın yaşı var mıdır?

Dünyaya aynı pencereden bakabilen insanlar dost ve sevgili olabilirler. Hayat her türlü hesap kitabın ötesinde gayet hızlı ilerliyor. “Kaç yaşında olduğunu bilmesen kaç yaşında olurdun?” diye kendine sorduğunda dürüstçe cevaplayabileceğin yerdir durduğun ve olduğun yer.

Oyunculukta esnaf değilim’

Pis Yedili’de canlandırdığınız Esma Sultan karakteri fenomen olmuştu. Oyunculukta çok mu seçicisiniz? Sizi neden bu kadar az projede görüyoruz?

Aklımın ve duygumun yattığı bir proje olduğunda çok düşünmem açıkçası… ‘Pis Yedili’deki Esma Sultan karakterine çok benzer roller geldiğinde rol Esma’ya kaçar diye kabul edemedim. Bazı oyuncu arkadaşlarım çok şaşırdı, “Parana bak, niye reddettin?” diye. Oyunculukta esnaf değilim.

Yeni bir proje var mı?

En son gelenlerle ilgili kendi içimde tamam olamadım. Hemen her sezon yeni projelerden de çok seyredilen kalıcı işlerden de teklif geliyor sağolsunlar. Ben de ilk bölümlerini seyrediyorum, yerimde kimin oynadığına bakıyorum. Kimi uzunca kalıyor kimi de çok uzun ömürlü olamıyor.

Ne tür işler sizi heyecanlandırıyor? Nasıl bir karakter sizi çok heyecanlandırır?

Senaryoyu okumaya devam ediyorsam, daha doğrusu sonunu getirebiliyorsam etkilenmişim demektir. O aşamadan sonra diğer konulara geçebiliriz. İstediğin kadar iyi oyuncu ol, dizi ya da film bütünün içinde içi dolu repliklerle fonksiyonelsen ancak inandırıcı olabilirsin. Bunlara dikkat etmeyip projeye dahil oluyorsan para kazanmak için bulunuyorsundur orada. Bu tarz bir yaklaşımım olamıyor. Mantıklı olan projenin bana, benim de projeye katkımın olması. Tek taraflı olunca sallanıyor.

Kalben’i çok beğeniyorum’

Yeni isimlerden kimleri dinliyorsunuz?

Albümümde emeği geçen tüm sanatçı dostlarımı müzikal anlamda da kişilik anlamında da beğenirdim hep. Son yıllarda çok beğenilen müzisyenler de bünyesine katılınca ‘Sek’iz’ albümü değer kazandı. En yenilerden de Kalben’i çok beğeniyorum. Tavrına, tarzına bayılıyorum.

Sizce yeni nesilde bir Ayşegül Aldinç var mı?

Her birimiz yegâneyiz. Rol model alındığım olmuştur belki. Sektörde bu anlamda bağlılıklarını ifade eden genç arkadaşlarım var. Bundan mutluluk duyarım ancak.

Kendimi yetiştirmeyi yeğledim’

Ajda Pekkan’ın çocuk sahibi olmak istediği haberleri çıktı. Siz anne olmayı istemediniz mi? Bu durum tercih meselesi mi?

Düşündüğüm zamanlar oldu. Kendimi yetiştirmeyi yeğledim. Çok detaycı ve mükemmeliyetçi bir insanım, bu yüzden “Çocuğun başına bela olur muyum?” diye de düşündüm. Anne olma kararı çok doğal, insanca, kadınca bir içgüdü. Ama bir o kadar da bıçaksırtı ve doğurduktan sonra geri dönüşü olmayan bir karar.

Kaynak: Habertürk- Neziha Kartal

Bir önceki yazımız olan Kaybetme Korkusu Biterse Aşk da Biter... başlıklı yazımızda Aşkın ömrü ne kadar?, Aşkta kaybetme korkusu ve Gökçe Bahadır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ