Renkli Kadınlar

6. Sınıfta Çocuğu Olan Annelere: Bu Site ile Çocuğunuz Daha İyi Öğrenecek…

  • 23 Kasım 2017
6. Sınıfta Çocuğu Olan Annelere: Bu Site ile Çocuğunuz Daha İyi Öğrenecek…
Haberi paylaşın...

Altıncı sınıftaki öğrenciler için tasarlanan sistemle öğrenciler, interaktif eğitim içerikleriyle eksik konularını tamamlıyor ve aynı zamanda öğrenmek istedikleri konuları dinleyebiliyor. Veli de kendi şifresiyle girerek çocuğunun gelişimi takip edebiliyor…

 

Okul çağındaki çocukların velileri için en büyük sorun çocuklarının ders çalışmaması ya da okuduğnu anlamaması. Geçen hafta iki arkadaşım da okula veli toplantısına gitti ve ikisine de aynı şikayetler dile getirilmişti. “Çocuğunuz ders çalışmıyor.” Peki ama çocuklar mı tek suçlu. Acaba çoculara öğretirken başka yöntemler denense sonuç daha farklı olamaz mı?

Çocukların ders çalışmada bazı ihtiyaçları olduğundan yola çıkan Okulistik, bu alandaki boşluğu doldurma amacıyla bir sistem oluşturmuş. Projedeki ilköğretim 6.Sınıf konu anlatımları piyasada bulunan birçok içerikten daha zengin bir içeriğe sahip.

Sistemde yalnız matematik dersinin yanı sıra Türkçe, Fen Bilgisi, Sosyal Bilgiler, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri de var. Üstelik sistemin en önemli özelliği ise 6.Sınıf konu anlatımları materyallerinin Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programlarına tam uyumlu olması. Çünkü MEB uyumu okul derslerindeki başarıyı da beraberinde getiriyor. Aslında sistem okul derslerine yardımcı bir platform olarak da düşünülebilir. Öğrenci girişi, Öğretmen Girişi ve Veli Girişi şeklinde toplamda üç kullanıcı girişi olması sayesinde veliler de platformda aktif rol alabiliyor. Telefonuna veli uygulamasını indirdikten sonra ücretsiz üyeliğimi tamamlayarak veli girişimi gerçekleştiren anne babalar çok kolay bir şekilde çocuklarının gelişimini takip edebiliyor.

Öğrenciler sisteme girdiklerinde interaktif eğitim içerikleriyle eksik konularını tamamlarken aynı zamanda öğrenmek istedikleri konuları dinleyebiliyor. Animasyon destekli anlatımlar eğlenirken öğrenme imkânı sağlıyor. Konu çalışmalarından sonra sistemdeki etkinliklerle öğrenciler çalıştıkları konuları pekiştirme imkânı buluyor. Daha sonra dilerlerse konu testleriyle konuyu anlayıp anlamadıklarını ya da konunun hangi kısımlarını anladıklarını analiz edebiliyorlar.

Ayrıca sistemde 6 adet hazırlık sınavı ve 6 adet online değerlendirme sınavları da mevcut. Bu sınavlarla öğrenciler genel sıralamalarını öğrenebilmekte ve seviye analizleri yapabilmektedir. Çalışılan konu ile alakalı daha çok içerik görmek isteyen öğrencileri ise ödevler beklemekte. Sisteme yüklenen ödevler bilgisayara indirilebiliyor ve yazıdan çıkartılarak dosyalanabiliyor. Kısaca sistem öğrencileri çok iyi tanımış ve analiz etmiş gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyondan Kurtulmanın 8 Adımı! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ