Hangi Burç Ayrılık, Aşk Acısı Yaşar?

Hangi Burç Ayrılık, Aşk Acısı Yaşar?
Haberi paylaşın...

Aşk acısı herkesin yaşadığı bir durum olmakla birlikte,  burçlara göre ayrılık acısı da farklıdır.

Gezegen ve yıldızların insan üzerindeki etkilerini yorumlayan astroloji,  insanların kişilikleri ve olaylara yaklaşım tarzını da analiz ediyor.

Astroloji alanında burçlarla ayrılık sonrası davranışları ve hisler değerlendirildiğinde aşk acısı yaşayan burçların acıyı çekiş biçimleri de acı süreleri de fark gösteriyor.

Örneğin; Boğa burcu; ayrılığı asla kabullenmeyen bir yapıya sahiptir ve kaybettiği aşkını tekrar kazanmak için elinden gelen tüm çabayı gösterirken yengeç burçları için ayrılık tam bir felaket gibidir.

Ayrılık sonrası film karelerinde yaşanan hüzünlü anlar gibi gözyaşı dökerek,  kendilerini çok yıpratırlar. Balık burcu ise ayrılığın ardından bol depresyonlu,  bol hüzünlü,  bol ağlamaklı bir süreçten geçer.  Mektuplar ve arkadaşlar aracılığı ile barışmanın yollarını arayacaktır.

Aşk acısı herkesin yaşadığı bir durum olmakla birlikte,  burçlara göre ayrılık acısı  farklı yaşanır. Aşk acısı çeken burçların tepkileri birbirinden farklıdır.

AŞK ACISI ÇEKEN BURÇLARIN TEPKİLERİ

KOÇ

Mars’ın güçlü etkisi Koç burcunu asla pes ettirmez. . Hayal gücü fazlasıyla yoğundur ve yaşadığı olaylara kolay hakim olabilir.  Kendisine karşı fazlasıyla acımasızdır. Olaylara gerçekçi bakar ve tekrar doğmaya çalışır. Çevresini ve aşkını çok kolay gömebilir. Güçlü bir kişiliği vardır ve herkesin kolay başarabileceği bir durum değildir. Çalışarak ve bir şeyler üreterek kuvvetlendirir kendini. Her durumda cesaretine ve iradesine güvenir. Dönüp arkasına bakmaz ve en iyisini yaşayabilmek için mücadelesini fazlasıyla verir. Ayrılığın arkasından soğukkanlılığını fazlasıyla korur. Aşk acısı yaşayanlar Koç burcunu örnek alabilirler.

BOĞA

Boğa burcu toprağı temsil ettiğinden dolayı hep sağlamlığı ve güveni arar. Bu sebeple yaşayacağı ilişkide de bu anlamda bakar. Öncelikle güven arar. Sessiz yapısının altında yaşadığı fırtınayı kimselere hissettirmez. Ayrılıktan sonra çevresine kuşku ile bakar. Ayrılık acısından kurtulması hayli zordur. Kuşkuları bir kenara bırakıp, dünyanın güzelliklerini yeniden bulacağına inanmaz. Ayrılık sendromundan kolay kolay kurtulamaz. Sevdiği insanı tutkuyla sevdiğinden dolayı ayrılık acısını fazlasıyla yaşar.

İKİZLER

Hareketli ve her an aşka hazır yapısıyla yaşamı kucaklar ve bu enerjiyle ayrılığını bile farklı yaşar. Ayrıldığında gösterdiği tutum herkesi şaşırtabilir. Bir bakarsınız acısını unutmuş gibidir, bir bakarsınız acısı aniden alevlenmiştir. Ayrılıklarda arkadaşlarına kaprisli davranabilir. Dost ve arkadaşları onun bu haline anlam vermeseler bile onun yardımına koşarlar. Her ne kadar kaprisli davranırsa davransın, çevresi tarafından sevilen bir burçtur. Sadece yaşadığı acıyı kendisi bilir ve çevreye asla yansıtmamaya çalışır. Bir gün aniden bu ayrılık acısına bir son verir ve eski günlerini aklına dahi getirmeyecektir.

YENGEÇ

Duygusal açıdan ayrılığı en fazla yaşayan ve acı çeken burç Yengeçtir. Yaşam adeta durur onlar için. Yaşadığı ayrılıkla yatar ayrılıkla kalkar. Ayrıca ayrıldığı kişiyi unutmaya çalışması, acısından kurtulmak yerine bu acıyı daha da besler onların dünyasında. Ayrılıklarda her zaman kendini suçlar ve bu suçluluğu büyütmek için elinden geleni yapar. Hak etmeyen bir kişiyi yüceltmenin ne kadar yanlış olduğunu Yengeç burcuna anlatamazsınız. Ayrılık acısından kurtulması onun çok zamanını alacaktır.

ASLAN

Aslan bir güneş insanıdır. Gururu temsil eder. Ayrılık acısını çok derin ve canı yanarak yaşar. Yaşam sevincini çok kolay kaybeder fakat bunu kimselerin görmesine izin vermez. Geriye bakmaz ve eski defterleri karıştırmaktan hiç hoşlanmaz. Ayrılık yaşanır ve sondur onun için. Asla bir ikinci şansı kolay kolay karşı tarafa tanımaz. Yaşamın devam ettiğin ve tanıdığı özel duyguları tekrar yaşamaya eğilir. Hayat onun için devam eder.

BAŞAK

Başak burçları akılcılığı asla elden bırakmazlar.  Olabileceklere her zaman hazırlıklı ve donanımlıdırlar.  Nerede hata yaptıklarını veya hata yapıldığını çok kısa bir süre içerisinde çözer ve kabul ederler.  Kısa bir sorgulama yapar ve ilişkisinin bitişini çabuk kabul ederler.  Başak burçları, duygusal hayatlarında da mantığı ön planda tutarlar. Çalışmayı ve üretmeyi çok sevdiklerinden,  ayrılık acısını bu şekilde çabuk unuturlar.  Yüreklerine gömerler,  arada çıkarıp hatırlarlar.

TERAZİ
Aşk için yaratılmıştır.  Arkasında bıraktığı sevgiliyi her zaman sevgiyle hatırlar. Biten aşkı ardından,  dünyası yıkılı ve bir daha böyle sevemeyeceğini düşünür ve günlerce ağlayabilirler.  Sakinleşmesi epey bir zamanını alsa da sonra bu ayrılığı kabule geçer,  hayatın devam ettiğini düşünür ve yeni aşklara yelken açar.  Çünkü Teraziler aşk’ı çok severler.  Sosyal ve sevilen insanlar olmalarından dolayı da aşkı çabuk bulurlar.  Teraziler ikinci bir şans vermekten kaçınırlar.

AKREP

Akrep burcu insanlarının doğasında cinsellik ve aşk olduğundan dolayı, çok uzun sürmez aşk acıları. Hemen kendilerini bir başka aşkın kollarına atabilirler. Akrep insanları yenilgiyi kabul etmediklerinden dolayı,  ayrılıklarda kendilerini asla suçlu görmezler. Daima hatayı karşı tarafta ararlar.  Yaşamı olduğu gibi kabul etmekte çok zorluk çekerler.  Bu nedenle, ayrılıklarını da kabul etmeleri epey bir zordur akreplerin.  Fakat bu zorluk uzun zamanlarını almaz.

YAY
Ayrılık acısını en çabuk atlatan burç,  hiç kuşkusuz ki Yay burcudur.  Çabuk aşık olurlar ve hızla unuturlar.  Yay burçları terk edilmez,  terk eder.  Sebebine gelince,  çabuk sıkılırlar.  Yaşamı olduğu gibi kabul eder ve öz güveniyle bunu çabuk atlatır.  İlişkide mantığını yitirmediğinden dolayı,  aşk acısı çekmezler.  Aşkı bir oyun gibi görür ve ne zaman kaybedeceklerini bilirler.  Onlar birer aşk kelebeğidir.  Eğer aşk acısı çekiyorsanız,  mutlaka bir Yay arkadaş edinin,  o  sizi çok güzel teselli edebilir.

OĞLAK
Ayrıldığı zaman her şeyin sona erdiğini düşünür.  Uzun bir süre yaşamla bağlantısını koparır.  Bir Oğlağı teselli etmek neredeyse imkansızdır.  Gerçek aşkların bir kez yaşandığına inanırlar.  Fakat güçlü mantığını bir süre sonra çalıştırır ve kendilerine yeni bir hayat kurarlar.  Kendini işe verir ve birçok işin altına imza atarlar,  bu şekilde hayal kırıklıklarına son verirler.  Aşk acısından sonra Oğlak burçları, yeni ilişkilerinde daima mantıklarını çalıştırır.  Aşk acısını en derin hisseden burçların başında Oğlak burçları gelir.

KOVA

Özgürlüklerine fazlasıyla düşkün olan Kova burçları,  ayrılıklarının ardından büyük bir rahatlama yaşarlar.  Artık ona kimse hesap sormuyor,  arkadaşları ile istediği gibi vakit geçiriyor,  geç saatlere kadar geziyordur.  Bir zamanlar sevmiş ve sevilmiştir.  Her şey güzel gidiyordur,  ancak bir süre sonra aşk acısını yaşamaya başlarlar.  Bir Kovadan hemen aşk acısı yaşayacağını beklemeyin,  bir süre sonra bu acısını yaşar ama çabuk atlatır.  Onu bekleyen hayatı asla aşk acısıyla ertelemez.  Hayat onun için devam edecektir.

BALIK
Kırılgan,  duygusal aşk acısına dayanamaz görüntüsünün altında,  çok güçlü bir kişiliği vardır Balıkların. Aşk acısı,  hayal kırıklıkları bir Balığı asla pes ettirmez.  Tam tersine daha da güçlendirir. Kendi değer yargılarına göre yaşar.  Çevreye yapısını farklı gösterir ama iç dünyası çok başkadır.  Bir Balığı anlamak bu anlamda zordur.  Aşk acısı yaşar fakat çabuk atlatır.

Bir önceki yazımız olan Burçlara Göre Yalan Söyleme Şekilleri başlıklı yazımızda Astroloji Yalan Mı?, Burçlar Ve Yalan ve Burçlar Yalan hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Terazide çok duygusal bu konuda….

BİR YORUM YAZ