Renkli Kadınlar

Makyaj Ustası Rıfat Yüzüak: SİL MAKYAJINI

Makyaj Ustası Rıfat Yüzüak: SİL MAKYAJINI
Haberi paylaşın...

Ünlü make-up artist ve makyaj ustası Rıfat Yüzüak, ilk kitabı Sil Makyajını Güzelliğin Ortaya Çıksın ile makyaj sanatının tabularını yıkıyor. Makyaj hakkında bilinen her şeyin yeniden şekillendiği bu kitabın sayfalarında doğru makyaj yapmanın ipuçlarından yepyeni bir siz yaratmaya kadar tüm ayrıntılar var. “Sil Makyajını Güzelliğin Ortaya Çıksın” Okuyan Us Yayınevi etiketiyle tüm kitapçılarda… 

 

 

Kariyerine başladığı günden bu yana “binlerce” farklı yüze makyaj yapan make-up artist Rıfat Yüzüak, ilk kitabı Sil Makyajını Güzelliğin Ortaya Çıksın ile doğru bilinen yanlışlara dikkat çekerek makyaja önem veren herkesin gerçek güzelliğini ortaya çıkarıyor. Bu kitap ile kendine yolculuk edip ne istediğini hissederek özgürleşecek kadınlar, yıllardır biriktirdikleri yanlışların da üstünü çizip ayna karşısında mükemmelliği bulacaklar.

Rıfat Yüzüak, ‘Öncelikle kendimizi beğenmeyi ve sevmeyi öğrenmeliyiz’ diyor ve ekliyor:

“Kendimize gerçek anlamda değer verip bu bilinçle hareket ettiğimizde, kendimizi olduğumuz gibi sevip beğendiğimizde ve de gerçekten bu şekilde mutlu olmayı başardığımızda artık kendimizi gizlemek ve değiştirmek için hatalar yapmıyor olacağız. Aynada gördüğünüz yüzü makyajla saklamak değil, beğendiğiniz güzelliğini daha da ortaya çıkarmak için renklendireceksiniz. İzin verin bedeniniz ışıldasın.”

Kendinize gerçek değeri verin!

“Peki, makyaj yapmak bu kadar kolaysa neden kadınlar hala makyaj yapamıyor?” Bu sorunun yanıtını makyajda değil, doğru makyaj bilincine ulaşamamakta aramak gerektiğini belirten Yüzüak; “Kızlar makyaja on beş yaşında başlasa, otuzlarında plastik makyaja girer ve kırkında neredeyse ufak çaplı ürün üretimi yapacak kıvama gelir. Peki, siz neden hala profesyonel makyaj yapamıyorsunuz? Demek sizi yanıltan, yanlışa iten bazı unsurlar var. Tek bir bedenimiz var ve bizim için en güzeli, en eşsizi o olmalı. Kendinize böyle yaklaşıp, böyle davranmalısınız ki makyajla ilgili seyriniz de yoluna girsin. Megalomanlığı değil kendinize gerçek değerini vermenizi öneriyorum” diyor.

“Makyajını silen fenomen oluyor”

2000’li yılların başında neredeyse herkesin bronzlaşma hevesi olduğunu, makyaj yaparken amacın “Daha çok makyajı nasıl yüzüme taşırım” ve “Kendimden nasıl daha fazla uzaklaşırım?” olduğunu belirten Yüzüak; “Bu görüntülerin iyi uygulanmış örneklerini o yıllarda hem Türkiye hem de dünya starlarından hatırlarsınız. 2000’li yıllardan günümüze uzanan süreçte makyajlarını silenler, günümüzde güzelliklerinden en çok bahsedilen ünlüler oldu. Türkiye ve hatta Ortadoğu’da makyajı en çok beğenilen ve makyajıyla fenomen olan isim şüphesiz ki Ebru Gündeş. Düşünün ki bu denli fenomen ve trendsetter olan Ebru Gündeş makyajını silen ilk ünlülerden oldu” diye konuşuyor.

Bir önceki yazımız olan Gençliğini koruyan Fransız kadınların sırları... başlıklı yazımızda Fit kadınlar, Fransız kadını ve Fransız stili hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ