Renkli Kadınlar

Merkür Gerilemesi Burçları Nasıl Etkileyecek?

Merkür Gerilemesi Burçları Nasıl Etkileyecek?
Haberi paylaşın...

Astrolog şebnem Eksib, merkür gerilemesinin burçlara etkisini anlattı: “Merkür, 13 Ağustos Pazar günü (Vedik Astroloji‘ye göre) 17 derece Aslan burcu ve P.Phalguni yıldızında gerilemeye başladı. İşte gerilemenin burçlara etkileri…”

 

KOÇ YÜKSELEN VEYA KOÇ BURCU:

Gerileme ilişkiler, aşk hayatınız, duygusal konular üzerinde fazlaca takılmanıza, ilişkinizde ani ve beklenmedik gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. İletişim sorunlarına dikkat edin. Karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. bu süreçte yeni bir ilişkiye başlamanız çok destekli değil. Duygusal hayatınızda odaklanmadan, kimseyi gözünüzde büyütmeden gerilemeyi yönetmeye çalışın. Evli iseniz, çocuklar, çocuk sahibi olmakla ilgili yeni kararlar ve adımlar gelebilir. Kişisel gelişimle ilgili bir konuda başlangıç yapmak, eğitim almak arzunuz artabilir ki kararınızı netleştirmeden önce gerilemenin bitmesini bitmesini beklemek fayda olacaktır.

BOĞA YÜKSELEN VEYA BOĞA BURCU:

Ev ve aile konuları, evinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler, aile üyelerinizle ilgili eski konuların, mevzuların yeniden ortaya çıkması, tüm iç alanlarınızda çözmeniz gerekenlere yönelmek durumunda olmak bu süreçte aktif olacak. Ev almak, satmak, kiralamak, dekorasyon yapmak gibi niyetlerinizi gerileme dönemine denk getirmemek yerinde olur. Araştırma yapmak, incelemek daha olumlu. Öte yandan yine evle ilgili veya iş alanlarınızla bağlantılı eski bir konu, verdiğiniz bir teklif, görüşme, beğendiğiniz bir ev kısaca sonuç alamadığınız bir durum yeniden gündeme gelebilir. Eski konuları çözmenizde, başlatmanızda bir mahsur yoktur.

İKİZLER YÜKSELEN VEYA İKİZLER BURCU:

Yakın çevreniz, aile üyeleri, kardeşler, kuzenler, komşular, yakın arkadaşlarla ilgili eski konular, sorunlar veya halledilmesi gereken durumlar öne çıkacak. Merkür gerilemesi dönemi yakın çevrenize daha fazla odaklanacaksınız. Girişimleriniz, bir süredir düşündüğünüz ve aktive etmek istediğiniz planlarınız, şartlarınızı yeniden ele almak hatta ilerleme şansınız var. Sizi üzen, önünüzü kapatan bir kişi veya işle ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir. Merkür sizinle fazlasıyla bağlantılı bir gezegen çünkü burcunuzun yöneticisi. Bu nedenle gerileme dikkat dağınıklığı ve hiç bir şey yapmayı istememe hali verebilir. Yoğun ve zorlayıcı tempolardan uzak durun. Duygusal alanlarınızda sık fikir değişikliği yaşayabilirsiniz. Bu süreçte bir ilişki veya hislerinizi dikkate alarak hareket etmeden önce gerilemenin bitmesini beklemek daha doğru olacaktır.

YENGEÇ YÜKSELEN VEYA YENGEÇ BURCU:

Para alanlarınızı, finansal konuları, maddi işlerinize sizi daha fazla odaklandıracak bir gerileme dönemi olacak. Parasal konularda halletmeniz gereken işleri toparlamak, borç veya benzeri alacaklarınızı düzene koymak adına etkiler destekli. Ama yepyeni bir finansal yatırımı başlatmamak daha doğru olur. Bu döngü de size verilen sözler, vaatlere dikkatli ve araştırarak yaklaşın. Siz de ileitşim kurarken yine dikkatli olmalısınız. Ağzınızdan çıkanı iyi tartmanız gereken bir dönem geçiriyorsunuz. Özellikle duygusal konularda partnerinizle iletişim sorunları yaşanabilir ki bir süredir sabrettiklerinizi daha fevri ve net biçimde aktarma ihtimaliniz yüksek.

ASLAN YÜKSELEN VEYA ASLAN BURCU:

Burcunuzda gerçekleşecek gerileme, eski konularla uğraşmanıza, bıraktığınız tamamlamadıklarınızı sonuçlandırmanıza neden olacak. Organize olmak ve planlı davranmakta sıkıntılar olabilir. Önemli bir düzenleme veya planlama yapacaksanız bu dönem dikkatinize çok güvenmeyin. Sosyal alanlar, arkadaşlarla ilgili gelişmeler olabilir. Uzun süredir görmedikleriniz önünüze çıkabilir. Seyahat ve yolculuklarda belgelerinize sahip çıkın. Evden çıkarken unutkanlıklar nedeniyle kontrollerinizi yapmaya gayret edin. Estetik ve benzeri işlemler için özellikle yüz bölgenize acele etmemek ve acil değilse beklemek, gerilemenin bitmesini planlamak doğru olur. Duygusal konularda ise eski konular, eski bir sevgili veya hoşlandığınız biri yeniden hayatınıza dahil olmaya çalışabilir. Ancak hisleriniz çabuk değişme eğiliminde, gerileme sonrası fikriniz değişebilir.

BAŞAK YÜKSELEN VEYA BAŞAK BURCU:

Düşmanlar, rakipler, arkanızdan iş çevirenlerin maskelerinin düştüğü bir dönem olacak. Ummadığınız şekilde arka planda sizinle ilgili çalışma yapanları fark etme, görme ihtimaliniz var. Diğer yandan kimseye söylemeden kendi içinde verdiğiniz kararları uygulamaya alma, yeni bir yön bulma isteğiniz de artacak. Duygusal veya dünyevi konularda acele etmeden ve intikam duygusuna izin vermeden kendi önünüze bakarak planlı hareket etmeye çalışın. Yurtdışı konuları, yurtdışıyla ilgili sonuç alamadığınız mevzular aktif olabilir. Spritüel olarak sezgileriniz ve ilgi alanlarınız artacak. Gözünüzden kaçanları fark etme, daha önce kaybettiğiniz bir eşyanızı bulmanız söz konusu.

TERAZİ YÜKSELEN VEYA TERAZİ BURCU:

Hedeflerinizi hayata geçirmek için sabırsız bir enerji hissedebilirsiniz. Ancak gerileme boyunca eski konuları tamamlayıp, yeni olanları araştırma safhasında tutmak daha doğru. Dostlar, arkadaşlar, onlarla olan ilişkileriniz ve eski bir dostla olan temas beklenmedik şekilde karşınıza gelebilir. Sosyal alanlarınız hareketlenirken, arkadaşlarla ilişkilerinizde düzenlemeniz gereken noktaları yeniden ele alacaksınız. Kalabalıklar ve yoğun tempodan uzak durmaya çalışın ve fiziksel olarak kendinizi yormadan, sağlığınıza da dikkat ederek bu dönemi yönetin. Duygusal alanlarınızda da sabırsız ve acele ile başlattığınız girişimlere dikkat edin.

AKREP YÜKSELEN VEYA AKREP BURCU:

Kariyer ve iş alanlarınızda önceden gelen konular daha fazla önünüze çıkacak. Bu süreçte iş alanlarınızı iyi yönetmek gerekebilir. Eski teklifler, yeniden görüşme gerektiren konular, tamamlanmamış işlerin düzenlenmesi, yeniden aktive olması söz konusu. Maddi alanlarda önceden gelen faturalar, ödemeler tekrar güncellenebilir. İş temponuz artarken, iç enerjiniz düşüyor. Bu süreçte iş planlamalarınızı iyi yapmalı, organize olarak konuları ele almalısınız. Birden fazla işi aynı zamanda yapmaya çalışmadan sakin ve acele etmeden işleri koordine etmelisiniz. Bedeninizi yormamalısınız. Daha önce hedeflediğiniz ama ulaşamadığınız bir iş veya konuda ani gelişmeler yaşanabilir.  Duygusal alanlarda gerilemenin ortalarına doğru 20 Ağustostan itibaren gelişmelere açıksınız ama bu süreçte yanıltıcı etkilerin yoğun olduğunu unutmayın.

YAY YÜKSELEN VEYA YAY BURCU:

Hayat amaçlarınızı, beklentilerinizi, sosyal alanlarda arkadaşlar ve yakın çevrenizle ilgili konuları yeniden ele alacağınız bir süreç olacak. Diğer yandan seyahatler, yolculuklar bu alanlarda planladığınız ve fırsat bulamadığınız konular tekrar aktive olabilir. Kişisel alanlarınız, kişisel planlarınız daha öncelikle konularınız olacak. Eskiden önünüze gelen fırsatlar teklifler tekrar görüşmek üzere yenilebilir. Kredi ve bankalarla ilgili iş ve konulara biraz daha dikkat etmek ve büyük borçlar altına girmemek yine bu süreçte sizin adınıza daha akıllıca. Gelir gider  dengelerinizi iyi ayarlamak gerekebilir. Duygusal alanlarda beklenmedik gelişmeler olabilir. Dikkate almadığınız biri, önceden başlayan bir ilişki birden hayatınızda daha farklı bir yöne geçebilir. Duygusal olarak kendinizi karışık hissettiğiniz ve emin olamadığınız bu dönem içinde radikal kararlar almadan akışta kalmak ve rutinde olmak daha iyi gelecektir.

OĞLAK YÜKSELEN VEYA OĞLAK BURCU:

Gerek özel hayatınızda, gerekse iş ve günlük rutinde dönüşümlere, ani değişikliklere açık bir gerileme süreci yaşayacaksınız. Sürprizlerin bol olduğu, planlarınızı uygulamakta zorlandığınız ani gelen değişikliklerle yeni koşulları tekrar gözden geçirmeniz söz konusu. Eskiden gelen konular, ilişkiler, artık üstünü örttüğünü, bittiğini düşündüğünüz durumlar yeniden önünüze gelebilir. Dünyevi konularda maddi alanlar, parasal işler, vergi ve benzeri uğraşmanız gereken işler yeniden gündemde. Kendinize vakti ayırmakta, zihninizi rahatlatmakta zorlanabilirsiniz. Ek yüklerinizi, sizi yoran insanları bu dönemde hayatınızdan çıkarmayı deneyimleyebilirsiniz. İlişkiler adına da aktif olacak değişim etkileri, eskiden bağlantınız olan kişileri hayatınıza yeniden almanıza neden olabilir.

KOVA YÜKSELEN VEYA KOVA BURCU:

İlişkiler, eşiniz, partnerinizle alakalı konulara yönelmeniz, dikkatinizin iş ortaklarınız, hayatı ortak paylaştığınız kişilerin üzerine odaklanmasına neden olan bir merkür retro dönemi geçireceksiniz. Eşiniz, partnerinizle alakalı konularda ilginç gelişmeler yaşanabilir. Onun hayatında aktif olacak ani durumlar sizi de etkileyebilir. Yeni bir ilişki, eskiden tanıdığınız birinin tekrar karşınıza çıkması olası iken, devam eden ilişkinizde bir süredir belirgin olan sorunlar daha fazla su üstüne çıkacak. Özellikle birlikteliklerinizde iletişime, konuşma şeklinize, aklınıza geleni söylememeye özen gösterin. İlişkinizde içinizde tuttuğunuz, biriktirdiğiniz sizi rahatsız eden  konular aniden sözcüklerinize yansıyabilir. İfade şeklinizi iyi ayarlamanız önemli olacak. Sadece özel hayatınızda değil, sosyal alanlar, arkadaşlar ve hatta iş ilişkilerinizde iletişim sorunlarına hayli yakın olabilirsiniz. Bu dönemde çevrenizle mesafenizi iyi ayarlamanız sizi koruyacaktır.

BALIK YÜKSELEN VEYA BALIK BURCU:

Merkür gerilemesi boyunca sağlığınıza, sinirsel gerginliklere, merkezi sinir sistemi sorunlarına ve alerjilere karşı dikkatli olun. Yanlış anlaşılmalara açık olacağını bu döngü de özellikle iş arkadaşlarınız, meslektaşlarınız veya anne tarafından akrabalarla ilgili bazı tatsızlıklar söz konusu olabilir. Ailevi konular öne çıkıyor. Önceden başlayan, görmek istemediğiniz konularla yeniden uğraşmanız söz konusu. Aile, yakın çevre açısından hassas bir dönem olabilir. Kendi sağlığınıza ve kişisel alanlarınıza önem vermeniz yerinde olur. Duygusal alanlarınızda 21 Ağustostan itibaren flörtler, ilişkiler açısından gelişmelere açıksınız. Evli iseniz çocuklarla ilgili konular yine ayın 21 den itibaren daha fazla önem kazanacak. Merkür retrosunun son dönemi Ağustos sonu ve eylül ilk haftası aralığında iş teklifleri ve gelişmeleri açısından aktif bir dönem başlayacak.

Anasayfa

Bir önceki yazımız olan Ay Tutulması Sürecinde Geçen Şubat Ayında Yaşadıklarınızı Hatırlayın! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ