Renkli Kadınlar

Astrolog Şeyda Özbey Yazdı: Haziran Ayında Burçları Neler Bekliyor?

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey Yazdı: Haziran Ayında Burçları Neler Bekliyor? Haziran ayına damgasını vuracak olan en önemli iki göstergeden birisi 10 Haziran’daki Güneş Tutulması, diğeri ise 15 Haziran’daki Satürn ile Uranüs’ün kare açı yapması…

Yine hareketli bir ay’a giriş yapıyoruz. 2 Haziran’da Yengeç burcuna geçen Venüs aile içindeki ilişkileri yumuşatırken, Retro pozisyondaki Merkür iletişimde yanılgılara düşmemize neden olacak. Ay içinde karşıt yapan Pluto ve Mars hem kariyer hayatımızda hem de aile bireyleriyle olan ilişkilerimizde zıtlaşmalara neden olurken, ayın ikinci yarısında Mars’ın Aslan burcuna geçmesi birden çocuksulaşmamıza ve hayatın biraz daha pozitif yanlarına yönelmemize neden olacak.

Astrolog Şeyda Özbey

Haziran ayına damgasını vuracak olan en önemli iki göstergeden birisi 10 Haziran’daki Güneş Tutulması, diğeri ise 15 Haziran’daki Satürn ile Uranüs’ün kare açı yapması. Bu iki gösterge yeni bir döneme girdiğimizi, yaşamımızda yeni başlangıçların gerçekleşmekte olduğunu vurguluyor. Bu süreç yılın ilk aylarından itibaren başladı aslında ve ilk sonuçları Haziran ayında almaya başlayacağız. Değişim ve yeni başlangıçlar her birimizin hayatının farklı alanlarında gerçekleşiyor ve Haziran ayı bunların somutlaştığı bir ay.

Şimdi yükselen burçlara göre hangi burçların hangi alanlardan etki alacağına bir göz atalım.

KOÇ: Bu ay sizin üçüncü eviniz hayli aktif durumda, yani kardeşler, kuzenler yakın çevre ilişkileriyle ilgili bir hareket var. Merkür’de burada geri hareket ediyor olacak. Yakın çevre ilişkilerinizde iletişim şeklinize dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlış anlaşılabilirsiniz, yanılabilirsiniz. Bu ay atacağınız imzalara da çok dikkat etmelisiniz, iyice incelemeden karar vermemelisiniz. Ayrıca trafik de bu ay dikkat edeceğiniz konulardan birisi. Araç kullanırken ekstra özen göstermenizi öneririz. 2 Haziran’daki Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi aile büyüklerinden destek alabileceğinizi düşündürüyor. Bu ay taşınma, ev alma gibi konular gündeminize gelebilir ancak bu tarz girişimlerinizi 23 Haziran sonrasına ertelemenizde yarar var. 5 Haziran’da gerçekleşen Mars Pluto karşıtlığı şiddet dürtüsünü arttırır. Bu açı altında tartışmalardan kaçınmak gerekir. 10 Haziran’da İkizler burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma sırasında Merkür geri hareket ediyor olacak. Yakın çevrenizden insanlarla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz ve iletişim şeklinizi değiştirmeniz gerektiğiniz fark edebilirsiniz.11Haziranda Mars’ın Aslan burcuna geçişi yeni bir aşkın kapınızı çalmasına neden olabilir, yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Sizin için eğlenceli olacak yeni hobiler edinebilirsiniz. Spor gibi aktivitelere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. 13 Haziran’daki Venüs ile Uranüs arasındaki altmışlık açının etkisiyle aile için keyfi para harcamaları söz konusu olabilir. 15 Haziran’daki Satürn –Uranüs karesi,  gelecek plan ve projelerinizle ilgili ani değişiklikler yapmanıza neden olabilir. 24 Haziran’daki Oğlak Dolunay’ı kariyer hayatınızla ilgili ektiğinizi biçeceğiniz bir dönemin göstergesidir. Sonuçlanmalar olacaktır.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

BOĞA: 2 Haziran’da Yönetici gezegeniniz Venüs Yengeç burcuna geçiyor. Kardeşlerle, özellikle kız kardeşlerle, kız arkadaşlarla ev içinde zaman geçirmek çok daha keyifli olur. Bu dönemde yakın çevrenizden biri ile karşılıklı güvene dayalı yeni bir ilişki içerisine de girebilirsiniz. 4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni sosyal çevrenizden bazı kişilerle ilişkilerinizdeki uyumu arttırabilir, karşılıklı menfaat alışverişine girebilirsiniz, karşılıklı kazanç söz konusu. 6 Haziran’da Ay burcunuzda balzamik fazdadır. Diyete başlamak için oldukça uygun bir pozisyondur bu. 10 Haziran’da İkizler burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Merkür’ün geri harekette olduğu bu tutulmada parasal konular gündeminizde olacaktır. Bu süreçte kişisel gelirlerinizi arttırmak için daha önce değerlendirmediğiniz bazı teklifleri tekrar gündeminize alabilirsiniz. 13 Haziran’daki Venüs Uranüs altmışlığı kardeşlerinizle ilgili bazı gergin konuları gündeminize taşıyabilir, sürpriz bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Dikkatli hareket edilmesi gereken bir zaman dilimidir. 23 Haziran’daki Güneş, Jüpiter üçgeni parasal konularda şanslı bir takım gelişmeler yaşamanıza neden olacaktır, aynı gün Jüpiter’in Retro harekete başlaması yarım kalmış işlerinizi tamamlama fırsatını sunacaktır size. 24 Haziran’daki Oğlak Dolunay’ı yaşama bakış açınızı değiştirecek bazı gelişmelere neden olacaktır. Dolunaylar sonuçlanma enerjileri taşırlar. 27 Haziran’daki Venüs’ün Aslan burcuna geçişi aile ve ev için harcamalarınızı arttıracaktır. Belki yeni bir ev alabilirsiniz veya yeni bir ev’e taşınma nedeniyle bazı para çıkışları olabilir.

İKİZLER: Bu ay Merkür sizin burcunuzda geri hareket ediyor olacak. 10 Haziran’daki Güneş Tutulması da sizin burcunuzda gerçekleşecek. Bu görünümler yeni başlangıçları ve yeni girişimleri gündeminize getirirken bazı pürüzler yaşamanıza da neden olacaktır. 25 Haziran’dan sonra ayın başındaki bu sorunlar çözülmeye başlayacaktır. Bu tarihe kadar işlerinizi planlama aşamasında tutun, detaylı düşünün ve acele etmeyin. Yanlış anlaşılmaları ayın 25 üne kadar bertaraf edin.  Bu süreçte zekice ataklarla sorunların üstünü örtmeye çalışmayın ve çözüm için gerekli adımları atın. Yanıltırsanız yanılırsınız dikkat. Bu tutulma sağlık konularını gündeminize taşıyabilir. Merkür’ün Retro pozisyonda olmasından dolayı her türlü bilgi alışverişi gerektiren iletişiminizde  yanılgılara dikkat etmeniz gerekir. 2 Haziran’dan itibaren Venüs para evinize yerleşmiş olan Yengeç burcuna geçiyor ve bu parasal bereketinizi arttırıyor. 6 Haziran’da Ay Boğa burcunda balzamik fazda olacak, bu kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için çok uygun bir dönemdir. Fazla kilolarınızdan da bu süreçte kurtulmaya başlayabilirsiniz. Mars 11 Haziranda Boğa burcuna geçiyor. Kardeşler, kuzenler ve yakın çevrenizdeki kişilerle bazı gerilimler yaşayabilirsiniz. Bu arada trafikte aşırı hız yapmamaya dikkat edin, bu görünüm kazalara neden olabilir. 13 Haziran’daki Venüs, Uranüs altmışlığı aileniz için yapmanız gereken sürpriz harcamalara neden olabilir. 17 Haziran’da Jüpiter’in gerilemek üzere durağa girmesi kariyer alanınızda ya da hukuki konularda bazı yanıltıcı durumlarla karşılaşmanıza neden olabilir. 25 Haziran’da Merkür’ün ileri harekete başlamasıyla her türlü ticari veya özel ilişkilerinizdeki iletişiminizde rahatlama ve iş akışınızdaki hızlanma haziran ayını çok güzel kapamanıza neden olacaktır.

YENGEÇ: Merkür 2 Haziran’da İkizler burcunda Retro hareketine başlıyor. Merkür’ün geri hareketi sizin 3 üncü ve 12 inci evinizi tetikleyecektir, yani kardeşler ve yakın çevre ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalardan doğan düşmanlıklar söz konusu olabilir. Bu dönemde ilişkilerinizdeki iletişim şeklinize çok dikkat edin. Dost sandığınız bazı insanların gizli düşmanlıklarını farkedebilirsiniz. 10 Haziran’daki Güneş Tutulması da sizin 12 evinizde gerçekleşecek. Bu süreçte bilinçaltı bazı korkularınızla yüzleşebilirsiniz ve onlardan kurtulmak için bazı girişimlerde bulabilirsiniz. Size zarar veren bazı alışkanlıklarınızdan da bu dönemde kurtulmak için bazı yöntemlere baş vurabilirsiniz. Ayrıca bu süreç  ticari konularda ve iletişimle ilgili konularda risk almak için hiç uygun bir dönem değildir. Öngöremediğiniz pek çok pürüzle karşılaşabilirsiniz.   2 Haziran’da Venüs’de burcunuza geçecek ve sizi oldukça dikkat çekici kılacak. Bu süreçte ailenizle daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsiniz. 4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni hukuki konularda şanslı olmanızı sağlayacaktır, lehinize bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. 5 Haziran’da Mars ile Pluto’nun karşıt açısı ikili ilişkilerinize gerilim getirebilir, bu tarihlerde tartışmalardan kaçınmanız önemlidir.  11 Haziran’da Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle birlikte kişisel gelirlerinizi arttırma konusunda harekete geçebilirsiniz. Ayrıca eğlence için keyfi bazı harcamalar yapmanız da olası, harcamalarınıza dikkat. 24 Haziran’daki Oğlak dolunayı ile birlikte, diğer kişilerle yaptığınız ortak çalışmalarınız veya ortaklı projelerinizle ilgili tamamlanmalar ve sonuçlanmalar olacaktır. Dolunaylar hasat dönemleridir, bu güne kadar yaptığınız çalışmaların sonuçlarını bu dönemde görebilirsiniz.

ASLAN: Merkür,  2 Haziran’da sizin sosyal çevrenizi ve gelecek projelerinizi ilgilendiren alanda geri hareketine başlıyor. 2 Haziran – 25 Haziran arasındaki süreçte sosyal çevrenizle olan iletişiminizde bazı hatalar ve yanlışlıklar yapmanız hatta bazı manipülasyonlarla karşılaşmanız olasıdır. Bu dönemde imza gerektiren her türlü belgeyi çok iyi incelemeniz yararınıza olur. Ayrıca yeni bir iş’e başlamaktansa yarım kalmış olan işlerinizi tamamlamak için zaman ayırmak çok daha doğru olacaktır. 10 Haziran’a İkizler burcunda Merküryen güneş tutulması yaşayacağız. Bu tutulma da sizin 11. evinizde gerçekleşecek.  Geleceğe yönelik yapacağınız ticari atılımlarınızda, oluşturacağınız projelerinizde ve insanlarla aranızdaki iletişim dilinize ve iletişim şeklinize çok dikkat etmeniz gerekecek. 2 Haziran’da Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi sezgilerinizi arttıracaktır. Bilinçaltına atılmış olan ve sizi rahatsız eden bazı ailevi meselelerinizi bu süreçte şifalandırabilirsiniz. 11Haziran ile 30 Temmuz arasında Mars sizin burcunuzda hareket ediyor olacak. Bu dönem kendinizi göstereceğiniz ve son derece aktif bir şekilde hayata katılacağınız bir süreç olacak. Yalnız tutulmanın etkisini dikkate alarak hareket etmeniz yararınıza olur. 24 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay sağlık konusunda sizi uyarıyor. Bu süreçte doktor kontrollerinizi aksatmamanız önemlidir.  27 Haziran’da Venüs burcunuza geçiyor ve bir ay boyunca Mars ile birlikte burcunuzda seyahat ediyor olacak. Bu süreçte aşk hayatınız hareketlenebilir. Oldukça çekici olursunuz. Lüks harcamalarınız artabilir.

BAŞAK: Bu ay kariyer hayatınızda hayli hareket olacak gibi görünüyor. Toplumsal konumunuzda bir değişiklik söz konusu olabilir. 10 Haziran’daki Güneş Tutulması sizin kariyer evinizde gerçekleşecek ve Merkür de yine aynı evde geri hareket ediyor olacak. Bunun etkisiyle her türlü iletişiminizde yanlışlıklar, yanılgılar, hatalar yaşamanız olası. Yaşamınızla ilgili önemli kararları, Merkür’ün ileri harekete geçeceği 25 Haziran sonrasına ertelemenizde yarar vardır. Bu süreç yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için daha uygundur.  Ayrıca kariyer hayatınızda otorite figüründe olan kişilerle ilişkilerinizde hassasiyet söz konusu, bu kişilerle olan iletişiminize dikkat etmekte yarar var. İşinizle ilgili iletişim kurarken teknolojik bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Patronunuzla, ortaklarınızla veya iş arkadaşlarınızla iletişiminizde  oluşan sorunlar nedeniyle yanlış anlaşılabilirsiniz. Bu dönemde imza gerektiren konularda son derece dikkatli olmanız gerekiyor, ticari yanılgılar söz konusu olabilir. 2 Haziran’daki Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesiyle de sosyal ilişkileriniz daha keyifli olmaya başlayacaktır. Yeni bazı gruplara, derneklere katılabilirsiniz. Sosyal hayatınız hareketlenebilir. Bu ay Mars’ın Aslan burcundaki hareketi gizli düşmanlıklara dikkat etmeniz konusunda sizi uyarıyor. 24 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay, aşk hayatınızla ilgili bazı pürüzlerin farkına varmanıza neden olabilir. Aranızdaki bir takım sorunları görmezden gelmekten vaz geçip onları gidermenin yollarını arayabilirsiniz.

TERAZİ: 4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni size, günlük işlerinizde ve kariyer hayatındaki ilişkilerinizde şanslı gelişmeler yaşatabilir ve sizi destekleyici olumlu ve başarılı sonuçlar üretmenize neden olur. Ekonomik konularda da bazı fırsatlar yakalamanız söz konusu olabilir. Venüs’ün Yengeç burcu seyahati sizin kariyer evinizde gerçekleşiyor. Bu güzel bir görünümdür. Kariyerinizin gelişimiyle ilgili otorite konumundaki kişilerden destek görebilirsiniz, yeni bir işe girebilirsiniz veya terfi edebilirsiniz. Bu süreçte toplumsal statünüzde olumlu bir takım gelişmeler olabilir. 10 Haziran’da Yay burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Merkür bu tutulma sırasında geri hareket ediyor olacak, bu yüzden iş ile ilgili çıkacağınız uzak veya yakın mesafe seyahatlerinizde trafiğe çok dikkat etmeniz gerekecek. Bu tutulmanın etkisi altındayken özellikle hukuki veya ticari konularda atacağınız imzalara, yapacağınız sözleşmelere çok dikkat etmeniz gerekecek. Bu süreçte eğer teknolojik alet almanız gerekiyorsa bu alımlarınızı 25 Haziran sonrasında bırakmanız önemlidir.  Yine bu dönemde iletişim kazaları da söz konusu olabilir, dikkat. Mars 11 Haziranda Aslan burcuna geçiyor. Sosyal çevre ilişkilerinizde ego çatışmaları ve sürtüşmeler olabilir. Sizin, ılımlı ve diplomatik davranarak bu sorunları çözme potansiyeliniz yüksek. 24 Haziran’daki Oğlak Dolunayı ailevi konularda size ağır gelen bazı sorumluluklardan kurtulma dönemi olabilir. Ev, emlak ve miras konularıyla ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir. Geçmişte yaşanmış ve çözümlenememiş bazı konular yeniden gündeminize gelebilir ve size çözüme ulaşma fırsatı verebilir. Ektiğinizi biçeceğiniz bir dönemdesiniz.

AKREP: 2 Haziran’da Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi sizin gayri menkul yatırımı yapmanız için uygun bir pozisyondur. Bu dönemde paranızı yatırıma yöneltmeyi isteyebilirsiniz, yengeç biriktirmeyi ve çoğaltmayı sever.  4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni de bunu destekler niteliktedir.  Ancak Merkür’ün bu tarihlerde geri harekette olduğu da dikkatlerden kaçmamalı ve çok temkinli hareket etmeye özen göstermelisiniz. Bu dönemde uzak akrabalardan haberler alabilirsiniz, yurtdışı seyahate çıkmak isteyebilirsiniz veya yeni bir eğitim almak isteyebilirsiniz. 10 Haziran’da İkizler burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma sırasında Merkür geri hareket ediyor olacak ve sizin krediler, borçlar, ortak gelirler, vergiler ve miraslar eviniz etkilenecek.  Bu dönemde parasal konularla ilgili çok önemli kararlar vermemeniz ve önemli evraklara imza atmamanız tavsiye edilebilir. Bu krizli bir dönemdir.  Yanlış anlaşmalar yapmak, hesap hataları, eksik veya fazla ödeme yapmak gibi durumlarla karşılaşmanız olası. Bu süreçte manipülasyonlarla da karşılaşabilirsiniz. Yanlış yönlendirmeler ve yalanlarla karşılaşma durumunuz da olabilir. Bunun için mümkünse Merkür’ün düz harekete geçeceği 25 Haziran tarihine kadar beklemenizde yarar var. Mars’ın 11 Haziran’da Aslan burcuna geçişi kariyer hayatınızda mücadeleci bir tutum sergilemenize neden olacak, bu da rakiplerinizi arttıracaktır. Bu görünümün etkisi altındayken başarma hırsınız artabilir, bu süreci iyi yönetip otorite konumundaki kişilerin tepkilerini çekmemeye özen gösterin.  24 Haziran’daki Oğlak dolunayının etkisiyle iş ile ilgili, bazı ticari konularla ilgili ya da yakın çevre ilişkileriyle ilgili bazı gerçeklerin ortaya çıkmasıyla size zorluk yaşatan bazı sorumluluklardan kurtulabilirsiniz. 24 Haziran haftasında gereksiz tartışmalardan kaçınmanız önemlidir.

YAY: 2 Haziran’da Venüs Yengeç burcuna geçiyor, para biriktirme zamanı. 4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni de aileden size bir miras kalma olasılığını gösteriyor. Bu süreçte kredi kullanıp yeni bir yatırım yapmak da isteyebilirsiniz, ancak bu konuda olumlu görünümler olduğu kadar zorlu görünümler de mevcut bu ay. Çok dikkatli hareket etmeniz gereken bir süreçtesiniz. 10 Haziran’da İkizlerde Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma sırasında Merkür geri hareket ediyor olacak. Tutulmalar yeni başlangıçları temsil eder, fakat bu tutulma sırasında Merkür’ün konumu nedeniyle yeni başlangıçlar için dikkatli adımlar atmanız gerekecek. Bu tutulma sizin ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar evinizde gerçekleşecek. Bu alanlarda yapacağınız sözleşmelere, atacağınız imzalara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yaşamınızı uzun vadede etkileyecek yeni girişimler için mümkünse, Merkür’ün ileri harekete geçeceği 25 Haziran ve sonrasını bekleyin. Haziran ayı boyunca ikili ilişkilerinizde ve ortaklarınızla ilişkilerinizde iletişim şeklinize çok dikkat edin. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. Açık düşmanlıklarla karşılaşabilirsiniz. 11 Haziran’da Mars’ın Aslan burcuna geçişiyle de hukuki konularda bir takım çekişmeler gündeme gelebilir. Eğer uzak mesafe seyahatine çıkacaksanız bu süreçte kazalara da dikkat etmeniz gerekecektir. 24 Haziranda Oğlak burcundaki dolunay sizin kişisel gelirler evinizde gerçekleşecektir, bu da harcamalar konusunda sizi uyaran bir görünümdür. Bazı kişisel harcamalarınızı kısma kararı alabilirsiniz.

OĞLAK: 27 Mayıs’ta Merkür gerilemek üzere durağa giriyor ve 25 Haziran’da tekrar ileri hareketine başlayana kadar sizin 6ıncı evinizdeki İkizler burcunda Retro harekette olacak. Bu tarihler arasında günlük hayatınızın işleyişinde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. İnsanlarla iletişiminizde yanlış anlaşılmalar ve manipülasyonlar söz konusu olabilir. Bu süreci ertelenmiş veya zaman sorunu nedeniyle yarım kalmış işlerinizi tekrar ele alıp tamamlamak üzere değerlendirmeniz daha uygundur. 10 Haziranda İkizler burcundaki Merküryen Güneş Tutulması da 6. Evinizi tetikliyor ve genel sağlığınız konusunda sizi uyarıyor. Haziran ayında bazı sağlık problemleri ortaya çıkabilir ve böylece onları çözme imkanını size verebilir. Günlük işlerinizde de bazı aksamalar söz konusu olabilir. 2 – 27 Haziran arası Venüs sizin 7 inci evinizdeki Yengeç burcunda seyahat ediyor olacak. Bu evlilik ilişkiniz için çok güzel bir dönemdir. İlişkinizde birbirinize karşı güveninizin arttığı, birbirinize daha çok zaman ayırdığınız mutlu ve huzurlu bir süreçtir. Bekar olanlarsa, bu süreçte evlenmek için güçlü bir istek duyabilirler, bunun için girişimde bulunabilirler. Her türlü birebir ilişkinizde uyumu yakalayacağınız, uzlaşma içinde olacağınızı gösteren bir görünümdür bu. Bu süreçte yeni bir ortaklığa da başlayabilirsiniz. 11 Haziran’da Aslan burcuna geçen Mars sizi biraz gözükara bir insan haline getirebilir. Daha kolay risk alabilirsiniz ve ortaklı bazı konuları yoluna koyma konusunda daha atak davranabilirsiniz. Ama bu zorlu bir durumdur, dikkat.  24 Haziran’da burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayı, hayatınızda bir şeyleri sonlandırmak, bitirmek için kullanabilirsiniz. Dolunaylar aynı zamanda hasat zamanlarıdır da. Yaptığınız çalışmaların sonuçlarını bu dolunayda alabilirsiniz. Bu dolunay yaşamınızla ilgili veya kendinizle ilgili bazı farkındalıklar kazanmanıza neden olabilir ve bu da yaşamınızla ve kendinizle ilgili yeni kararlar almanıza neden olabilir.

KOVA: 2 Haziranda Merkür geri hareketine başlıyor bu da ticari ilişkilerinizde, evrak işlerinizde ve imza gerektiren konularda sorun yaşamanıza neden olur. 10 Haziran’da İkizler burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma esnasında Merkür geri hareketine devam ediyor olacak. Bu tutulmanın etkili olduğu günlerde yapacağınız yeni ticari girişimler bazı pürüzlere neden olabilir. Değişimi başlatmadan önce düşüncelerinizin olgunlaşması için kendinize zaman tanıyın. 25 Haziran’da Merkür’ün ileri harekete başlamasıyla yeni girişimler ve değişimler için harekete geçebilirsiniz. Tutulmanın olduğu günlerde başlayacağınız yeni bir aşk ilişkisinde de iletişim sorunları nedeniyle bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu tutulmanın etkisiyle çocuklarınızla ilgili de bazı problemler yaşamanız olası. Venüs’ün 2 Haziran’da Yengeç burcuna geçmesiyle günlük işlerinizi kolaylıkla yoluna sokabilirsiniz ve bu konuda yanınızda çalışanlardan destek görebilirsiniz.  Venüs’ün bu pozisyonu günlük işlerinizin kolaylıkla akmasını sağlar. 11 Haziran’da Mars’ın Aslan burcuna geçmesi ikili ilişkilerinizde ego çatışmalarına neden olabilir. Agresif ve sert bir tutum takınmamaya özen gösterin. Rakiplerinizle ilgili çatışmalı durumlar söz konusu olabilir. 24 Haziranda Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Dolunay sizin 12inci ev alanınızı tetikliyor. Bu dolunay bazı gizli düşmanlarınızın ortaya çıkmasına neden olabilir.  27 Haziran’da Venüs Aslan burcuna geçiyor. Bol bol flört edeceğiniz, gezip eğleneceğiniz güzel bir dönemdir bu.

BALIK: 2 Haziran’da Venüs Yengeç burcundaki  seyahatine başlıyor. Aynı tarihlerde Mars’da Yengeç burcunda hareket ediyor olacak. Bu tarihlerde aşk bir kez daha kapınızı çalabilir. Sadakate dayalı, karşılıklı güvene dayalı bir ilişki yaşamanız olası. Eğer çocuk istiyorsanız bu ay hamile kalma olasılığınız da çok yüksektir.  4 Haziran’daki Venüs, Jüpiter üçgeni de parasal konularda yatırım fırsatları için destekleyici bir görünümdür. İlişkiler konusunda da oldukça olumludur. 10 Haziran’da İkizler burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması gerçekleşiyor. Bu süreçte ev almak ya da satmak, araba almak-satmak, taşınmak gibi konular gündeminize gelebilir, yalnız bu tutulmaya eşlik eden Merkür o tarihte geri hareket ediyor olacak, bu nedenle imza gerektiren konularda son derece dikkatli olmanız gerekiyor, mümkünse Merkür’ün ileri harekete geçeceği 25 Haziran sonrasına belge düzenleme ve imza işlerinizi ertelemenizde yarar var. Son kararınızı da bu tarihte vermeniz yararınıza olur. Ebeveynlerle ilgili de bazı problemleri çözmeniz gerekebilir bu süreçte. Mars’ın 11 Haziranda Aslan burcuna geçmesi,  günlük işlerinizde oluşan sorunları yaratıcı bir şekilde çözüme ulaştırmanızı kolaylaştırır ancak bu görünüm aynı zamanda agresif bir tutum sergilemenize de neden olabilir, dikkat. 24 Hazirandaki Oğlak Dolunayı sosyal çevrenizdeki bazı kişilerle aranızda birtakım problemler yaşamanıza neden olabilir, bazı kişilerle ilişkilerinizi sonlandırabilirsiniz.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

Bir önceki yazımız olan Normal Ciltler İçin Doğal Bakım Önerileri başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ