Renkli Kadınlar

Jüpiter Balık Burcuna Geçti, Bizi Neler Bekliyor?

Doga Sayginer

Doga Sayginer

Haberi paylaşın...

Şansın refahın bolluğun bereketin ve genişlemenin gezegeni Jüpiter dün yani 14 Mayıs’ta yöneticisi olduğu Balık burcuna  geçiş yaptı.

28 Temmuz tarihine kadar balık burcunda kalacak olan Jüpiterin 21 Haziran daki geri hareketini de göz önüne alırsak bu gökyüzü hareketi bizi nasıl etkileyecek ?

Balık burcu motiflerinin gökyüzünde büyüyüp genişlemesiyle çevremize ve tüm insanlığa karşı şefkat ve merhamet duygularımız genişleyerek şifa alma ve verme kabiliyetimiz artacak. Olaylara karşı toleransımızın artacağı ve ben algısından ziyade biz algısıyla hareket edeceğimiz bir gökyüzü hakim.

Ruhsal ve manevi anlamda etkilenmelerimiz artacak ve kendi içimize dönüp uzun uzun içe dönük seyahatler, meditasyon, yoga, tai chi, dualar gibi ruhaniyete giden yolda yolumuz ne ise kalbimize giden yollar bu dönemde bizimle olacak. Maneviyatımızı güçlendirmek için yeni ve daha önce denemediğimiz yollar deneyebilir alternatif metodlara başvurabiliriz. İnanç sistemimiz ne ise ona daha özgür bir çerçeveden bakabileceğimiz bir döneme giriyoruz. Saatlerce meditasyon yapabiliriz, saatlerce dua edebiliriz , bu yöneliş sizi şaşırtmasın çünkü Jüpiter balık burcunda.

Duygularımıza, hislerimize hayallerimize daha geniş bir çerçeveden bakıp anlam ve tanımlama yeteneğimizde büyük bir gelişme olacak. Duyguların derinliğinde kaybolma, duygulara farklı anlamlar yükleme zaman zaman kaos yaşamamız olası. Değişen duygularımızın bizi etkilememesi ve bu gökyüzü transitinin bizi şifalandırması için yazı sonuna ayrıca bir ritüel ekleyeceğim.

ŞEFKAT  MERHAMET DUYGULARI ARTACAK

Bununla birlikte şefkat, merhamet, yardım duygularımız çok artacak. Sevgimizi, şefkatimizi sevdiklerimize, çocuklarımıza, hayvanlara ve bitkilere sunmak için harika bir zaman dilimi. Yardım kuruluşlarına destek olabiliriz veya gönüllü çalışmalar yapabiliriz, duygularımıza daha bilgece ve geniş açıdan yaklaşıp daha önce göremediğimiz incelikleri keşfedebiliriz. Bu duyguları neden hissediyoruz, neden ve nelerden güdüleniyoruz sevgi duygumuzun temelinde beş duyuya hitap eden ihtiyaçlarımız mı var yoksa koşulsuz sevebiliyor muyuz ? Duygusal derinliğimiz ve kendi iç gözlemimiz had safhada, aman dikkat. Aşırı hassasiyet ve değişkenliğin bizi yormaması için özellikle ayak bölgemize dikkat edelim bol bol toprağa basıp topraklanalım.

Dikkat etmemiz gerekenlerden birisi de bu değişken duygularımızın ve derinliğimizin bizi bir uyuşmaya ve kaçış hallerine yöneltmemesi. Balık motifi zihnimizi kolayca uyuşturan hayal dünyasına, bilgisayara , televizyona ve uykuya yöneltebilir bizi. Bu durumları fark ettiğimizde kendimizi uyaralım ve günlük pratik işlerimize doğru hareketlerimizi ve zihnimizi yöneltelim.

Bu dönemde beklenebilecek olumlu gelişmeler toplumun sosyal güvenlik ve yardım faaliyetlerinde artışlar, felsefe – adalet ve hukuk alanında esneklikler ve kolaylaştırmalar olabilir. Uzak ülkelere sosyal destekler ve şifa götürmek de  gezegen konumuna göre gündemde olabilir.

RİTÜEL

Şifanın ruhsal ve bedenen hatta zihnen ve ruhen de bir bütün olduğunu düşünerek Balık burcunun sembolü olan ayaklarımızdan bolca şifalanmamız için haftada birkaç kez ılık su dolu bir kovanın içerisine 1 su bardağı kaya tuzu, ½ çay bardağı sirke, 5 damla nane yağı, 5 damla da lavanta yağı ekleyerek kendimize şifa verebiliriz.

Bir önceki yazımız olan "Bugün Yeniay Ritüeli Yapın, Maddi Değerleri Kendinize Çekin" başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ