Renkli Kadınlar

Eylül ayı burç yorumları

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Toplumsal ve kollektif gezegenlerin hepsi (Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluto) ilkbahar aylarından beri devam eden Retro hareketlerini eylül ayında da sürdürüyor olacaklar. 30 Eylül’de Merkür de bu yılın son Retro hareketine başlayacak ama tabi geri hareketine başlamadan 10 gün kadar önce yavaşlayacak durak pozisyonuna geçecek ve sonra geri hareketine başlayacak. 

 

KOÇ: 5 Eylül’de gerçekleşen Merkür, Satürn üçgeni hem özel ilişkilerinizde hem de sosyal ilişkilerinizde bazı kararlar alma sürecine girdiğinizi gösteriyor. Satürn bu kararları uygulamaya koymanızı geciktirir ve bu tarihlerde retro harekette olmasından dolayı henüz bu düşüncelerin içsel bir hazırlık döneminde olduğunuzu gösteriyor, fakat bu dönemde alınan kararlar geç de olsa gerçekleştirilir ve kalıcı olur. 10 Eylül’de Venüs’ün sizin 8. evinizdeki Akrep burcuna geçişi, ortaklı paralar konusunda bazı gelişmeler yaşamanıza neden olur. Bu dönemde kredi alma ve ortaklı paraları kullanma konusunda dikkatli olmanız gerekir. Burası krizli bir evdir. Ayrıca Venüs Akrep burcundayken ilişkilerinizdeki tutkuyu da arttırır, gereksiz kıskançlıklara kapılmamaya özen gösterin.

15 Eylül’de Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle her türlü ikili ilişkinizde bir takım gerginlikler ve bazı sorunlar yaşamanız olasıdır. Mars Terazi insanlarla uzlaşmada zorluklar yaşamanıza ve çatışma ortamının oluşmasına neden olabilir. Bu süreçte kontrollü olmaya özen gösterin. 21 Eylül’deki Balık Dolunay’ı sırasında, bilinçaltınızdaki bir takım korkularınız açığa çıkabilir, bu aynı zamanda bu korkularınızdan kurtulup şifalanmanıza da olanak sağlar. 24 Eylül’de gerilemek üzere durağa giren Merkür, 30 Eylül’de ikili ilişkiler evinizde retro hareketine başlıyor. Bu süreçte ilişkilerinizdeki iletişim şekliniz çok önemlidir ve ay boyunca bu vurgu haritanızın bu alanında çokça tekrarlanıyor. Bu tarihlerde yukarıda bahsettiğimiz üzere Mars’ta ikili ilişkiler evinizde hareket ediyor olacak. Bu nedenle ilişkilerde yanılgılar, pürüzler, sürtüşmeler çokça yaşanabilir ve bu süreçte kendinizi gereksiz çatışmalar içinde bulabilirsiniz. İlişkilerinizde bilgi akışının doğru olduğuna emin olmadan ve de doğru anlaşıldığınıza emin olmadan herhangi bir eyleme geçmemeniz önemlidir.

BOĞA: Eylül ayının ilk günlerinde günlük iş ilişkilerinizle ve de kariyerinizle ilgili diğer insanları da ilgilendiren bazı yeni kararlar almak isteyebilirsiniz veya daha önceden alınmış olan bazı kararları yeniden gündeminize alabilir ya da uygulamaya geçirebilirsiniz. Bu dönemde gerçekleştirilen her türlü girişim kalıcı olacaktır, o nedenle gerçekçi ve uzun vadeli düşünerek adımlarınızı atmalısınız. 6 Eylül’de gerçekleşecek olan Venüs, Jüpiter üçgeni, sosyal çevrenizdeki insanlardan alacağınız destekle işlerinizin yolunda ilerlemesi için bazı fırsatlar yakalama şansı verir size.

10 Eylül’de Venüs sizin 7. evinizde olan Akrep burcuna geçiyor. Eşinizle olan ilişkinizde derinlik ve tutku artar, duygular yoğunlaşır. Ortağınızla, avukatınızla veya ikinci kişilerle olan ilişkilerinizde de bu dönem gizliliğe önem verirsiniz. Venüs’ün Akrep burcundaki seyahati sırasında sezgiler artar,  ilişkilerde kıskançlık duyguları rahatsızlık verici boyutta olabilir. Mars’ın Terazi burcuna geçtiği 15 Eylül’ü takip eden günlerde günlük iş ilişkilerinizdeki agresyona dikkat etmeniz gerekecektir. İnsanlarla olan görüşmelerinizde tansiyon hızla artabilir. Bu süreçte hızlı kararlar almaktan kaçının. 21 Eylül’de Balık burcundaki Dolunay sosyal çevrenizi mercek altına almanıza neden olacaktır. Dolunaylarda farkındalık artar. Bu dönemde bazı gizli düşmanlıkların farkına varabilirsiniz ve bazı insanlarla ilişkinizi sonlandırabilirsiniz. 24 Eylül’de Merkür Terazi burcunda gerilemek üzere durağa giriyor ve 30 Eylül’de geri hareketine başlıyor.

Ayın son haftasındaki bu görünüm yine sizin günlük hayatınızı ilgilendiren alanda gerçekleşiyor. Burada Merkür ile birlikte Mars ve Güneş de bulunuyor ve Merkür Pluto ile kare açıda. Yani özellikle bu hafta ve sonrasındaki üç haftalık süreçte günlük yaşamınızda oluşan olayları değerlendirirken veya yapacağınız her türlü ilişkisel ve işsel  girişimde çok dikkatli hareket etmeniz gerekecek, sınandığınız bir süreçtesiniz. Merkür’ün Pluto ile sert açısı manipülatif  olaylara açık olduğunuzu gösteriyor. Ortam birden gerilebilir. İlişkilerinizde yanlış anlaşılmalar, yanılgılar, hatalar nedeniyle oldukça sıkıntılı bir süreç geçirme potansiyelinin olduğu görülüyor. Gökyüzünde sizi destekleyen görünümlerin de olmasına rağmen, bu süreçte biraz içe çekilip, düşüncelerinizi kendinize saklayıp, olayları gözlemlemeniz daha yararınıza olur.

İKİZLER: Eylül ayının ilk günlerinde gerçekleşen Merkür, Satürn üçgeninin etkisiyle, hobi gibi veya ek iş gibi başlayacağınız bir ticari girişimi, zaman içinde üzerinde kariyer yapacağınız uzun soluklu bir iş haline getirebilirsiniz. 6 Eylül’deki Venüs, Pluto karesinin etkisiyle aşk ilişkinizdeki tutku ve sahiplenme güdüsünün oluşturduğu baskı nedeniyle kriz yaşamanız ve bu krizin etkisiyle ilişkinizin dönüşmesi veya sizin değişip dönüşmeniz olasıdır. Bu süreçte ortak gelirlerle ilgili ya da eşinizin veya partnerinizin parasıyla ilgili de bazı krizler yaşanabilir. Aynı tarihte Venüs’ün Jüpiter ile yapacağı üçgen açıyı teknolojik yatırım yapmak için değerlendirebilirsiniz. Ancak Venüs’ün Akrep burcuna geçtiği 10 Eylül ve sonrasında işiniz için ve günlük harcamalarınız için parayı kullanırken çok fazla borçlanmamaya ve kredi alma riskine girmemeye özen gösterin.

21 Eylül’de gerçekleşen Merkür ve Jüpiter üçgeninin etkisiyle ve de aynı gün gerçekleşen Balık Dolunay’ının etkisiyle hukuki bir takım işlerinizle ilgili sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz, ya da yasal işlerinizin yoluna girmesi için atacağınız adımlardan olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Ay sonunda Merkür’ün geri harekete geçmesi, her türlü ikili ilişkilerinizde ve ticari ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara dikkat etmeniz konusunda sizi uyarıyor.

YENGEÇ: 6 Eylül’de Venüs, Pluto ile kare, Jüpiter ile de üçgen açı yapıyor. Mars da aynı gün Pluto ile üçgen açı yapıyor. Bu görünümleri, iş ve özel yaşamınızdaki her türlü ikili ilişkilerinizde oluşan kıskançlığın neden olduğu gerilimleri (Venüs, Pluto karesi), ılımlı ve uzlaşmacı bir tavırla (Venüs Terazi) aşmanıza fırsat olarak değerlendirebilirsiniz. Venüs, Jüpiter üçgeni size bu fırsatı tanır. Mars’ın Pluto ile yapacağı üçgen açı da ihtiyacınız olan irade gücünü size fazlasıyla sağlar. 10 Eylül’de Venüs’ün Akrep burcuna geçmesiyle de, kalbi boş olanlar için tutkulu bir aşk ilişkisinin başlaması olasıdır. Bu süreçte yeni bir takım yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz ancak 17 Eylül’de Venüs’ün Satürn ile kare açı yapması bu konuda bazı kalıcı riskleri de beraberinde getirebilir. 15 Eylül’de Mars Terazi burcuna geçiyor. Ailevi ilişkilerinizde veya hukuki bazı konularda çözmeniz gereken bazı sorunlar çıkabilir.

Uzlaşmacı ve ılımlı bir tavır takınmanız yararınıza olur. 21 Eylül’deki Balık Dolunay’ı, yaşama bakışınızla ilgili yeni bir farkındalık kazanmanıza neden olabilir. Hayat felsefenizde bazı değişiklikler yapmak, yaşamınıza farklı bir gözle bakmak, eski bakış açınızı terk etmek, içsel olarak şifalanmanıza neden olabilir. 24 Eylül’de Merkür durak pozisyonuna geçecek ve 30 Eylül’de de geri hareketine başlayacaktır. Bu arada Güneş’de 30 Eylül’de Satürn ile üçgen açı ile bağlanacaktır. Bu süreçte aile ile ilgili, hukuki konularla ilgili, ev veya miras ile ilgili eski konular çözülmek üzere yeniden gündeminize gelebilir. Bu dönemde yeni adımlar atmamak, sürüncemede olan konuların çözümü ile ilgilenmek veya nasıl çözümleneceğiyle ilgili görüşmeler yapmak daha doğru olacaktır. Yeni yapılan girişimlerden olumlu sonuç alamayabilirsiniz ama eski ve çözülmemiş olan sorunları Güneş ve Satürn üçgeninin desteğiyle çözüme ulaştırmanız daha mümkündür. Bu arada problemlerin çözümü konusunda yaşlı ve deneyimli kişilerden destek gelebilir.

ASLAN: Eylül ayının ilk günlerine Merkür, Satürn üçgeniyle başlıyoruz, bu da her türlü ikili ilişkinizde geleceğe yönelik kararlar alma sürecine girdiğinizi gösteriyor. 15 Eylül’de Mars Terazi burcuna geçiyor. Eşiniz ile, ortağınız ile, avukatınız ile veya yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan ilişkilerinize dikkat edeceğiniz bir dönem. Bu süreçte karar alırken ve harekete geçerken fazla aceleci davranmayıp daha uzlaşmacı olmanız bu göksel görünümü iyi kullanmanıza neden olur. 17 Eylül’de Venüs’ün Satürn ile yapacağı kare açı ailevi ilişkilerinizdeki bazı ertelenmiş ve üstü örtülmüş sorunları gündeminize getirebilir. Ailenizle ilgili sorumluluklarınız bu günlerde zorlanmanıza neden olabilir. Bu süreçte alacağınız kararlara çok dikkat edin, etkisi uzun süreli olacaktır. Alacağınız kararları 21 Eylül’e bırakacak olursanız, o tarihte gerçekleşecek olan Merkür, Jüpiter üçgeni sizi destekler nitelikte olacaktır ve zihinsel bir takım çözümlere ulaşmanızda ve bazı fırsatları görmenizde size yardımcı olacaktır. 21 Eylül’de aynı zamanda Balık burcunda bir Dolunay gerçekleşecektir. Bu da ortaklı gelirler ile ilgili bazı sonlanmaların olacağı, ya da en iyi ihtimal ile kredi veya borçlarınızdan kurtulma fırsatını yakalayacağınız anlamına gelebilir.

BAŞAK: 2 Eylül’deki Mars ile Neptün’ün karşıt açısı, hayallerinizi gerçekleştirmek için bir çaba içerisine gireceğinizi gösteriyor, ancak bu hayaller pek gerçekçi değildir ve bilinçsizce hatta biraz huysuzlanarak bir mücadele içerisine girme enerjileri vardır bu görünümde. 5 Eylül’deki Merkür, Satürn üçgeninin etkisiyle işinizi büyütmeyle ilgili yeni kararlar alarak yeni bir takım girişimler yapmak isteyebilirsiniz fakat sonuca ulaşmanız biraz zaman alabilir, işleriniz istediğiniz hızda yürümeyebilir. Bu süreçte eskiden alınmış bazı kararlar uygulamaya konulabilir. 6 Eylül’deki Venüs, Pluto karesi, aşk ilişkinizde tutku ve kıskançlık duygularının tavan yapmasına neden olur, bu süreçte parasal kaynaklar çok kullanılır. Ticari ilişkilerinizde çok büyük kazançlar ya da çok büyük kayıplar yaşama olasılığınız vardır. Ancak aynı tarihte Venüs’ün Jüpiter ile yaptığı üçgen açı sizi destekler niteliktedir.

İrade kullanımıyla, bu açının da desteğini alarak lehinize sonuçlar üretebilirsiniz. 10 Eylül’de Venüs Akrep burcuna geçiyor. 15 Eylül’de de Mars Terazi burcuna geçiyor. Kardeşlerinizle ve yakın çevrenizdeki bazı kişilerle olan ilişkilerinizde fazla sahiplenme duygusundan kaynaklanan kıskançlıklar ortaya çıkabilir. Bu arada bu kişilerle borç alma, borç verme ilişkisine girmeniz daha sonra sıkıntılı durumlar içine girmenize neden olabilir. 21 Eylül’de Balık burcunda sizin 7 inci evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay, eşinizle veya her türlü ikili ilişkinizde ortaya çıkmamış bazı gerçeklerin aydınlanmasına neden olabilir. Kişiler birbirlerine bazı samimi itiraflarda bulunabilir, bu da ilişkinizin şifalanmasına neden olur. Eski ilişki şeklini sonlandırıp, yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

TERAZİ: 6 Eylül’deki Venüs, Jüpiter üçgeni, her türlü ikili ilişkinizde şanslı fırsatların karşınıza çıkacağını gösteriyor. Bu aşk ilişkinizle ilgili olabilir, ticari ilişkilerinizle ilgili olabilir, ortağınızla olan ilişkinizle ilgili olabilir ya da hukuki konularla ilgili sıra dışı bir fırsat olabilir. Bu süreçte fırsatları fark edip değerlendirmeniz gerekir, bunlar daha önce karşınıza çıkmış fırsatlar da olabilir. Şans ikinci kez bu tarihlerde ayağınıza kadar gelecektir, fazla iyimser davranarak kaçırmayın.

Venüs 10 Eylül’de Akrep burcuna geçiyor. Bu görünüm para hırsına neden olabilir. Kredi veya borç alırken çok fazla risk almamaya özen gösterin. 15 Eylül’de Mars’ın Terazi burcuna geçişiyle, ikili ilişkilerinize gergin bir hava gelebilir. Ilımlı ve uzlaşmacı tutum yerini mücadeleci ve agresif tavır’a bırakabilir. Bu görünümü insanlarla uğraşmak yerine onları harekete geçirmek için kullanmanız daha yararınıza olur. 21 Eylül’de Balık burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Gizlice ilerleyen bir rahatsızlığınız bu günlerde ortaya çıkabilir ve bu vesileyle şifalanma fırsatını bulabilirsiniz.

AKREP: 6 Eylül’de gerçekleşen Mars, Pluto üçgeninin etkin olduğu günlerde atacağınız her adıma dikkat etmeniz önemlidir, çünkü yaşamınızda geri dönülmez sonuçlar üretecektir. İş değiştirme, çevre değiştirme veya sosyal statünüzle ilgili değişim ve dönüşümün ilk adımını atmış olabilirsiniz. Retro pozisyonundaki Pluto daha önceden yapmamış olduğunuz girişimleri Mars’ın verdiği cesaretle size yaptırıp, yaşamınızdaki dönüşümün gerçekleşmesine neden olacak bir görünümdür. 15 Eylül’de Mars Terazi burcuna geçiyor. Bu her türlü ilişkinizde mücadele enerjisi içinde olacağınızı gösterir.

Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs de aynı tarihlerde Akrep burcunda seyahat ediyor olacak, bu da aşk ilişkinizde  kıskançlıktan doğan bir çekişme yaşama ihtimalinin olacağını, ya da parasal konularla ilgili bir gerilimin olabileceğini, diğer insanlarla iletişiminizde bazı çekişmeler yaşayabileceğinizi veya kendinizle bir iç çatışma içerisine girebileceğinizi gösteren bir görünümdür. Mars’ın bu görünümünü ilişkilerinizde arabulucu ve diplomatik davranarak olumlu sonuçlar üretmek için kullanmanızı tavsiye ederim. Terazi burcundaki Merkür’ün Jüpiter ile yapacağı üçgen açı, bu çabalarınızdan olumlu sonuç almanıza destek verecek bir görünümdür.

YAY: 5 Eylül’deki Merkür, Satürn üçgeni, sosyal çevrenizden bazı kişilerle kurulan işbirlikleri ve arkadaşlıkları kalıcı kılar. İlk başlarda yüzeysel bir ilişki olarak başlayan arkadaşlıklar zamanla kopmayan dostluklara dönüşür. 6 Eylül’deki Mars, Pluto üçgeninin etkisinde olduğunuz günlerde, toplumsal yaşamınızda ya da kariyerinizde yolunda gitmeyen işlerinizi, kesip bitirmek veya dönüştürüp sizin için ekonomik getirisinin daha fazla olmasını sağlayacak şekilde değiştirmek için girişimde bulunabilirsiniz. Bu süreçte atacağınız adımların kalıcı sonuçları olur, dikkat. Aynı gün gerçekleşen Venüs, Jüpiter üçgeni de, yaşamınızı iyileştirmek için size bazı fırsatlar sunar. 10 Eylül’de Venüs 12 inci evinizdeki Akrep burcuna geçiyor ve bu burçtaki seyahati sırasında ekonomik konularla ilgili sıkıntılarınız gündeminizde olacaktır. Krizli bir süreçtir, özellikle Venüs’ün Satürn ile kare açı yapacağı 17 Eylül haftası oldukça zorlu geçebilir. Akışta kalın ve zamana bırakın. Ay sonuna doğru bazı olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. 21 Eylül’de Balık burcunda gerçekleşen Dolunay, bir miras konusunu gündeminize taşıyabilir ya da bu süreçte çok seveceğiniz ve rahat edeceğiniz yeni bir ev’e taşınabilirsiniz.

OĞLAK: 6 Eylül’de gerçekleşen Venüs, Jüpiter üçgeni, bugüne kadar sonuç alamadığınız hukuki işlerinizde size, bazı olumlu fırsatlar yakalama şansını sunar. Ya da iş hayatınızda işinize yarayacak teknolojik yatırımı bu günlerde yapabilirsiniz. 10 Eylül’de Venüs Akrep burcuna geçiyor. Sosyal hayatınızdaki ilişkilerinizde kıskançlık kaynaklı bazı krizler yaşayabilirsiniz. Özellikle Venüs’ün Satürn’e kare yaptığı 17 Eylül haftasında dernek toplantıları gibi sosyal faaliyetlerde parasal konularda sorumluluk almamanız yararınıza olur, sonrasında o sorumluluktan kurtulmanız çok zor olabilir. 15 Eylül’de Mars’ın Terazi burcuna geçmesiyle kariyer ve toplumsal hayatınızdaki ilişkilerinizde hareketli günler başlayacaktır. Merkür’de bu tarihlerde Terazi burcunda hareket ediyor olacak ve bu da bir takım hararetli tartışmaların olacağını gösteriyor. Bu tartışmalarda diplomatik bir dil kullanmaya ve söylemlerinize dikkat etmeye özen gösterin. 21 Eylül’deki Merkür, Jüpiter üçgeni iş girişimlerinizde başarılı sonuçlar üretecek fırsatlar yakalamanızı destekleyen bir görünümdür. Aynı gün Balık burcunda gerçekleşen dolunayın etkisiyle de, yakın çevrenizdeki kişilerle ilgili, hatta belki kardeşlerinizle ilgili bazı bilmediğiniz konuların ortaya çıkmasına neden olabilir ve bu da o konuların yoluna konulması için bir fırsat yaratır.

KOVA: 5 Eylül’de Merkür ve Satürn üçgen açı ile bağlanıyorlar. Kendinize ve geleceğinize yatırım yapmak için ve bir takım planlarınızı uygulamaya koymak için şanslı fırsatların olduğu günlerden geçiyor olacaksınız. Yaşamınızla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu günleri iyi değerlendirin. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz, ya da yeni bir iş girişiminde bulunabilirsiniz. Yeni insanlarla yeni ilişkiler kurup, yeni ortamlar oluşturabilirsiniz kendinize. Bu dönemde zihninizden geçen ve uygulamaya koyduğunuz her şeyin sonuçlarını zaman içinde alırsınız. Satürn geciktirir ama sonunda sağlam sonuçlar ortaya çıkarır. 10 Eylül’de Venüs Akrep burcuna geçiyor ve 17 Eylül’de de Satürn ile kare açı yapıyor. Bu süreçte kariyer hayatınızla ilgili alacağınız risklere çok dikkat edin. Ayrıca toplumsal ilişkilerinizde de bazı manipülasyonlar ve kıskançlıklar nedeniyle zarara uğrama riskiniz vardır. 21 Eylül’deki Balık burcu dolunayı sizin kişisel gelirler evinizde gerçekleşiyor. Bu dolunay’ın etkisiyle kişisel yatırımlarınızdan olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz, bu sizi rahatlatabilir.

BALIK: 5 Eylül’de Merkür ile Satürn arasında üçgen bir açı gerçekleşiyor. Bu açı altında yapacağınız ortaklı yatırımlarınızın size getirisi uzun vadede yüksek olur. Bu süreçte yatırım kararı alırken dikkatli ve planlı düşünmeniz ve bazı korkularınızla yüzleşmeniz önemlidir. Krizli bazı iş ilişkilerinizle ilgili işbirlikçi yaklaşımlarınızın olumlu sonuçlarını uzun zaman sonra alırsınız. Bu arada diğer insanların gözünden de bakarak düşünmeniz ve ilişkilere çaba harcamanız gerekiyor.

Ayrıca bu süreçte sosyal ilişkilerinizde bazı kıskançlıklar ve manipülasyonlarla karşılaşmanız olasıdır. İlişkilerinizi kontrol altına almak için çaba harcamanız insanların kendilerini fazla baskılanmış hissetmelerine neden olur, bu da bazı kişilerle ilişkilerinizin kopmasına neden olur. 21 Eylül’de burcunuzda gerçekleşen dolunay, size içsel bir farkındalık kazandıracaktır. Bu dolunayda sezgileriniz çok güçlenir.  Kendinizle ilgili neyi hayal ettiğinizi, nelerin size iyi geldiğini ve iyi gelmediğini, hayatınızda nelere yer vermek istediğinizi ve nelerden vazgeçmek istediğinizi çok net fark edip, yaşamınızdan çıkarmak istediklerinizle vedalaşacağınız bir dolunaydır bu. Ruhsal olarak güçleneceğiniz, şifalanacağınız bir etkisi olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Jüpiter Transitleri Bizi Nasıl Etkiler? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ