2021 Ekim Ayı Burç Yorumları

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey, ekim ayında burçları nelerin etkileyeceğini yazdı…

KOÇ: Ekim ayında ilişkileriniz mercek altında. Ekim ayına, Terazi burcunda Retro pozisyonda bulunan Merkür’ün, Oğlak burcundaki Retro pozisyonda bulunan Pluto’ya yaptığı kare açıyla başlıyorsunuz. Bu görünüm, partnerinizle (eş, ortak, avukat v.s.) olan ilişkilerinizi (her türlü özel veya iş ilişkilerinizi) içe dönüp gözden geçirmek için size fırsat sunar. Harekete geçmeden önce iyi bir iç gözlem yapmanız gerekir, aksi takdirde bazı geri dönüşü olmayan sorunlar yaşamanız olasıdır. 4 Ekim’deki Merkür ile Jüpiter’in üçgeni her türlü ticari veya özel ilişkilerinizle ilgili bir iç değerlendirme yaptıktan sonra karar vermenizi destekler niteliktedir. Düşünmeden acele harekete geçmek bu dönemde size kaybettirir. 7 Ekim’de Venüs 9. Evinizdeki Yay burcuna geçiyor. İlişkilerinize bakış açınızda daha bir esneklik, daha bir hoşgörü hakim olabilir bu dönemde. Ayni şey finansal ilişkileriniz için de geçerlidir ancak bu süreçte temkinli olmayı elden bırakmamanız önemlidir.

10 Ekim’deki Merkür, Mars kavuşumuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Bu kavuşum zihinsel olarak çok aktifleşmenize ve düşüncelerinizi aceleyle eyleme dökmeyi istemenize neden olur. Bu da yanlış karar almanıza ve ilişkisel kazalara sebebiyet verir. Yanlış anlaşılabilir veya yanlış anlayabilirsiniz. 13 Ekim’deki Venüs, Satürn altmışlığı parasal konularda veya ilişkilerinizle ilgili uzun soluklu kararlar almanız için oldukça uygun bir görünümdür, özellikle ayın 14’ünde durak pozisyondaki Satürn’ün ileri harekete başlamasıyla yurt dışı bağlantılı işlerinizde, hukuki işlerinizde, her türlü resmi işlerinizde ve hatta evlilik kararı gibi konularda bu tarihlerde yapacağınız planlar uzun soluklu ve kalıcı olacaktır. 20 Ekim’de burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Tansiyon sorununuz veya migren rahatsızlığınız var ise, bu dolunayda tetiklenebilir, sağlığınıza dikkat edin. Ayrıca bu dolunayın etkisiyle, bazı ilişkilerinizi sonlandırıp, özgürleşmek istediğinizin farkına varmanıza neden olabilir. Bu dönemde dürtüsel davranabilirsiniz.

Astrolog Şeyda Özbey

BOĞA: Ekim ayının başında gerçekleşen Merkür, Pluto karesi sizin iş ve kariyer hayatınızı etkileyecek. Yanlış anlamaktan ve yanlış anlaşılmaktan dolayı tartışmalar yaşama olasılığınız vardır. Bu süreçte hukuki konularla ilgili de bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Anlaşmaları, sözleşmeleri imzalamadan önce çok dikkatli bir şekilde incelemenizde ve sakin hareket etmenizde yarar var. Yapacağınız herhangi bir hatanın uzun süreli olumsuz etkileri olur ve bu hata tekrar tekrar karşınıza çıkar, dikkat. Gökyüzündeki sert etkiler gerilim yaşamanıza neden olacaktır. Olumlu düşünmek, olumlu davranmak, üstü kapalı veya gizli iş çevirmemek yararınıza olur. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor. Bu görünüm sizin, özgür ve biraz maceraperest ilişkiler kurma isteğinizi artırır. İlişkilerde daha hoşgörülü olmaya yatkın hale gelirsiniz.

Ortak paraları kullanma konusunda da kendinizi rahat hissedersiniz. Eşin parası, ortaktan gelen para veya mirastan gelen para ile seyahat etme isteğiniz artar. Hatta bunun için kredi çekmek bile isteyebilirsiniz. Bu süreçte Satürn’ün de durağa girmesi nedeniyle kendinizi frenlemeniz biraz zor olabilir. 8 Ekim’deki Güneş, Mars kavuşumu sırasında sağlığınıza özen göstermeniz önemlidir. Bu dönemde tansiyon, migren veya böbreklerle ilgili sorun yaşamanız olasıdır. 10 Ekim’deki retro pozisyondaki Merkür ile Mars’ın kavuşumu ilişkilerinizde oluşacak iletişim kazalarına karşı sizi uyarıyor. Sakin kalmaya çalışmanız önemli.

14 Ekim’de Satürn duraktan çıkarak ileri hareketine başlıyor. Bu tarihten sonra Satürn’ün Venüs ile yaptığı altmışlık açıdan da destek alarak yapacağınız yatırımlardan olumlu geri dönüşler alabilirsiniz. Bu teknolojik veya parasal yatırım olabilir. Bu süreçte kuracağınız her türlü ilişki uzun süreli ve kalıcı olur. 20 Ekim’de sizin 12. evinizde bulunan Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Yine sağlık konusu gündeminize gelebilir. Dolunay’ın neden olduğu gerilimi dinlenerek ve eğer mümkün ise işinizi evden idare ederek aşabilirsiniz. 28 Ekim’de gerçekleşecek olan Venüs ile Jüpiter arasındaki altmışlık açı, yatırım yapmak için destekleyici diğer bir görünümdür.

İKİZLER: 7 Ekim’de Venüs 7. evinizdeki Yay burcuna geçiyor. Bu etkiyle her türlü ikili ilişkinizde esneklik ve hoşgörü hakim olur. Bu süreçte hukuki konular anlaşmalı bir şekilde çözümlenir. Ortaklarınızla ve eşinizle ilişkilerinizde uyumlu olduğunuz bir süreçtir bu. Dışarıdan gelecek baskıcı tutumlar bu dönemde sizin ters tepki vermenize neden olur. Rahat ve özgür olmak istersiniz. 8 Ekim’deki Güneş, Mars kavuşumu özellikle aşk hayatınızda yeni girişimleri destekler niteliktedir. Eğer bir sevgiliniz var ise ilişkinizi uzun süreli ve kalıcı bir seviyeye taşıyabilirsiniz bu ay. 20 Ekim’de Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunayın etkisiyle sosyal ilişkilerinizde bireysel hareket etmek isteyebilirsiniz. Diğer insanların size uymasını bekleyebilirsiniz ve kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Bu süreçte sosyal hayatınızdaki ilişkilerinizde bazı sonlanmalar yaşamanız olası. Özellikle Mars, Pluto karesinin etkin olduğu 22 Ekim ve civarındaki günlerde insanlarla tartışmaktan kaçınmanız önemlidir, fikirsel tartışma, fiziksel şiddete dönebilir. 27 Ekim’deki Venüs, Neptün karesi ilişkilerde hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabilecek bir görünümdür ancak 28 Ekimde gerçekleşen Venüs, Jüpiter altmışlığı hem bu hayal kırıklığını telafi etme fırsatı yaratır size hem de ilişkilerinizde hoşgörülü ve esnek davranışlarınızı abartmadığınız sürece başarılı sonuçlar almanıza neden olur. 30 Ekim’de 6. evinizde bulunan Güneş’in Satürn ile yaptığı kare açı ve eş zamanlı olarak Mars’ın da 6. evinizdeki Akrep burcuna geçmesi sağlık konularını gündeminize taşıyabilir. Kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklarınız var ise bu dönemde dikkatli olmanız önemlidir.

YENGEÇ: Ekim ayına Merkür, Pluto karesi ile başlıyorsunuz. Hem Merkür hem de Pluto Retro pozisyondalar ve sizin aile ile ilgili olan alanlarınızda hareket ediyorlar. Bu süreçte aileyi ilgilendiren konularla ilgili konuşmalarda, alınan kararlarda hoşgörülü ve uzlaşmacı bir tutum içinde olmaya özen göstermeniz önemlidir. Yanlış anlamalardan doğan çatışmalar yaşamanız olasıdır. Bu etki altındayken verilen sözlerden ve alınan kararlardan geri dönmek pek mümkün olmaz. Kırıcı olmamaya dikkat edin. 4 Ekim’deki Merkür, Jüpiter üçgeni  aileden kalan ve uzun süredir çözümlenmemiş olan bir miras konusu var ise eğer, bu konuyla ilgili yeniden bir değerleme yapmak için uygun bir görünümdür. 13 Ekim’deki Venüs ile Satürn arasında gerçekleşen altmışlık açı iş hayatınızda size ekonomik destek sağlayıp, işlerinizi geliştirmenizde yardımcı olacak yeni bir ortaklık girişiminde bulunabileceğiniz olumlu bir görünümdür.

Hukuksal konular ve devlet işleriyle ilgili konular bu süreçte kolaylıkla çözümlenir. 20 Ekim’de sizin 10. evinizde bulunan Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay kariyer hayatınızda yola bireysel devam etmek ile ortaklı devam etmek konusundaki ikileminizi gidermenize neden olacak farkındalığı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ya da bu görünüm ikili ilişkiniz konusunda da bir yol ayrımı yaşamanıza, ilişkinizi sonlandırmanıza ve hayatınızın bundan sonraki döneminde yola yalnız devam etmenize neden olabilir. 30 Ekim’de Mars Akrep burcuna geçiyor. Bu görünüm gizli bir aşk yaşamanıza neden olabilir. Aşk ilişkisinde kıskançlık krizleri yaşamanız da bu görünümde mümkündür.

ASLAN: Ekim ayına Venüs, Jüpiter karesi ile başlıyorsunuz. Eğer gerçekten ciddi değilseniz bu süreçte ilişkilerinizde evlilik vaadi vermekten kaçının ayrıca diğer insanlar için gereksiz harcamalar yapmamaya özen gösterin. Eğer gerçekten emin değilseniz, ilişkilerinizde uzun vadeli kararlar almaktan kaçının. Aynı gün yaşanan Retro pozisyondaki Merkür ile Pluto arasındaki kare açının etkisi altındayken iş hayatınızdaki iletişim şeklinize, iş konularında aldığınız kararlara ve yapacağınız sözleşmelere çok özen gösterin. Hata yapma olasılığınız çok yüksek olduğu bir göksel görünümdür bu, eğer mümkünse önemli kararları daha sonraki bir tarihe erteleyin. Bu göksel görünüm trafik kazaları konusunda da sizi uyarıyor.

Ekim ayının sonuna kadar trafikte çok temkinli davranmanız, hız yapmamanız, haklı bile olsanız diğer insanlarla trafikte dalaşmamanız önemlidir. Ekim ayının başında kaçınmanızı önerdiğimiz ciddi ilişki kararlarınızı, 14 Ekim’den itibaren uygulamaya koyabilirsiniz. Bu tarihte gerçekleşecek olan Venüs, Satürn altmışlığı, evlilik, her türlü resmi ilişkiler, parasal yatırımlar, resmi organizasyonlar gibi konular için oldukça uygun bir zaman dilimidir. Bu açı altında atacağınız adımlar uzun ömürlü ve kalıcı olur. 20 Ekim’deki Koç Dolunayı bireysel hareket etmektense bir ilişki içerisinde birlikte hareket etmenin size daha iyi geleceğini anlamanıza neden olabilir. Bireyselliğinizi sonlandırma kararının sizi şifalandıracağını düşünebilirsiniz. Ay içindeki parasal yatırımlar ve resmi konular için uygun olan diğer bir tarihte  28 Ekim tarihindeki Venüs, Jüpiter altmışlığıdır. 30 Ekim’de Mars’ın Akrep burcuna geçmesiyle ailevi konularda gizli kapaklı hareketin artacağı bir sürecin başlangıcını işaret eder.

BAŞAK: Ekim ayının başında, çocuklarınızın eğitim bütçesine ayrılacak para ile ilgili bazı problemler yaşamanız olası. Dengeyi sağlamakta zorluk çekebilirsiniz. Aynı şey aşk hayatınız için de geçerli. 1 Ekim’de gerçekleşen Merkür, Pluto karesi, ilişkinizde oluşacak iletişim sorunu nedeniyle ilişkiniz çok farklı bir noktaya taşınabilir. Aranızda gerginlik, çekişme artabilir, hoşgörülü davranmak zor olabilir. Aynı günlerde gerçekleşen Venüs, Pluto altmışlığının ilişkinizdeki tutkuyu arttırma potansiyelinin olmasına rağmen, ilişkinizin değişip dönüşmesi kaçınılmaz gibi görünüyor. Ekim’in ilk haftası Güneş önce Mars ile sonra da Merkür ile kavuşacak, bu da kişisel gelirlerinizde bir hareketlenmeye neden olacaktır.

Gelirlerinizi arttırmak ile ilgili fikirlerinize ailenizden destek gelebilir. Belki bir dış kaynak bulmanıza yardımcı olabilirler ama bunun için sizin harekete geçmeniz gerekebilir. Özellikle 10 Ekim ve civarındaki günlerde trafikte oluşacak kazalara dikkat etmeniz önemlidir. Aynı şekilde bu süreçte iletişiminize de özen göstermeniz gerekiyor, Merkür Mars kavuşumu iletişim kazaları yaşama olasılığınızı arttıracaktır. 19 Ekim’de gerçekleşecek olan Mars, Jüpiter üçgeni yeni iş girişimleri için oldukça uygun olan bir pozisyondur, sadece önemli olan şey ayakları yere sağlam basan girişimlerde bulunmaktır, çünkü Jupiter’in vereceği aşırı iyimserlik abartıya kaçmanıza neden olabilir. 20 Ekim’de gerçekleşecek olan Koç dolunay’ı sağlığınıza dikkat etmeniz konusunda sizi uyarıyor, baş ağrısı veya tansiyon yükselmesi yaşayabilirsiniz.

TERAZİ: Ekim ayına Venüs Jüpiter karesi ile başlıyorsunuz. Çocuklarınız için veya sevdiğiniz kişiler için bazı harcamalar yapmanız gerekebilir ve bu konuda abartıya kaçma eğiliminde olabilirsiniz. Aynı zamanda 1 Ekim’de gerçekleşen Mars, Şiron karşıtlığı ile, Retro pozisyonda olan Merkür ve Pluto karesi de Ekim ayına biraz sert bir giriş yapmanıza neden olacaktır. Eşiniz ile veya ortağınız ile ego çekişmesi yaşayabilirsiniz, siz ılımlı olan taraf olabilirsiniz ama gezegenlerin karşıt açıda olması ilişkiye gerilim getirecektir. Aynı süreçte aile büyükleriyle yanlış anlaşılmaktan kaynaklı bazı çatışmalar yaşamanız da olası.

Yine bu süreçte Venüs’de Pluto ile altmış derecelik açı yapıyor olacak, bu da aile büyüklerinizle olan ilişkinizde biraz krizli de olsa daha bir derinleşme ve bir değişim, dönüşüm yaşama olasılığınız olduğunu gösteriyor. Finansal açıdan da aileden destek alma olasılığınız vardır. Venüs 7 Ekim’de Yay burcuna geçiyor. Kardeşlerinizle, kuzenlerinizle veya yakın çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizde biraz daha hoşgörülü, biraz daha esnek olabilirsiniz. 9 Ekim’de Yay burcunda oluşacak olan hilal’in etkisiyle de yaşam felsefenizi etkileyecek yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. 20 Ekim’de evlilik ve ikili ilişkiler evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Evlilik ilişkinizi mercek altına alacağınız bir süreçtir bu. Bazı konular aydınlanır, bazı sonlanmalar yaşanabilir. Bireysel hareket etme kararları alınabilir. Bazı yaralar ortaya çıkabilir ve bu yaraları şifalandırma girişiminde bulunabilirsiniz. Ödün vermekte zorlanacağınız etkiler altında olacağınız bir süreçtir bu.

AKREP: Ekim ayına sert bir giriş yapıyorsunuz. 1 Ekim’deki Merkür, Pluto karesinin etkisiyle kardeşlerle veya yakın çevrenizdeki bazı kişilerle ilgili bilinçaltına ittiğiniz ve sizi rahatsız eden düşünceler tekrar su yüzüne çıkabilir. İçsel gerginliğiniz artabilir. Esnek davranmakta zorlanabilirsiniz. İlişkilerinizde yanlış anlaşılmalar ve münakaşalar olabilir. Bu süreçte sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekmekte. Böbrek ağrısı, tansiyon, baş ağrısı gibi sorunlar yaşamanız olası. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor. Parasal konularda bir özgürleşme söz konusu olabilir. İlişkilerinizde de değer gördüğünüz hissi hakim olabilir.

Bu süreçte gezmek, çeşitli maceralara atılmak ay başında yaşadığınız bazı gerginlikleri aşmanıza yardım edecektir. 9 Ekim’de Yay burcunda bir hilal gerçekleşiyor. Bu görünüm yeni başlangıçlar yapmak için çok uygundur. Değer verdiğiniz birisi ile yeni bir ilişkiye başlamak, yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlamak veya kendinizi geliştirmenize neden olacak felsefe yapan bir gruba katılmak için bu göksel görünümü kullanabilirsiniz. 13 Ekim’deki Venüs Satürn altmışlığı uzun vadeli olmak koşuluyla, ev, emlak, arsa gibi yatırımlar veya teknolojik bazı yatırımlar yapmak için uygun bir görünümdür. 20 Ekim’de 6. evinizdeki Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Aynı tarihlerde bu evde bulunan Şiron ile Venüs arasındaki olumlu açı da bu süreçte ortaya çıkan bir rahatsızlığınızın şifalanmasına neden olacaktır. 28 Ekim ve civarındaki günlerde ailenizden parasal destek görebilirsiniz.

YAY: Ekim ayına Venüs, Jüpiter karesi ile başlıyorsunuz. İki iyicil gezegenin birbirlerine sert açı ile bağlanması ve Jüpiter’in retro pozisyonda olması, içinize sindiremediğiniz ve sizde bazı olumsuz duygular uyandıran konularla ilgili kardeşleriniz ile veya yakın çevrenizdeki bazı kişiler ile bir çatışma içerisine gireceğinizi gösteriyor. Aynı zamanda retro pozisyondaki Merkür’ün Pluto ile yaptığı sert açı da yanlış anlaşılmaların olacağı, söz düellolarının yaşanacağı ihtimali olduğunu gösteriyor. Bu süreçte ağzınızdan çıkan sözlere, verdiğiniz kararlara çok dikkat etmeniz gerekecek. 8 Ekim’de Venüs burcunuza geçiyor. Özgürleşme isteğiniz, uzak diyarlara seyahate çıkıp yaşamınızdaki sorunlardan kurtulma isteğiniz çok üst seviyelerde olacaktır.

Sosyal çevrenizdeki insanlarla daha ılımlı iletişimler kurmak için harekete geçebilirsiniz. Fikirlerinizi diğer insanlara anlatırken Merkür’ün retro pozisyonda olmasından dolayı yanlış anlaşılma ihtimalinizin olduğunu da düşünerek temkinli hareket etmeniz önemlidir. 15 Ekim’de gerçekleşecek olan Güneş, Jüpiter üçgeni, ay başında kardeşlerinizle veya yakın çevrenizdeki bazı kişilerle gerginleşmiş olan ilişkilerinizi düzeltmek için bir fırsat sunar size. 20 Ekim’de Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay’da, var olan ilişkinizi sonlandırıp daha özgür hareket edebileceğiniz yeni bir ilişkiye başlamak için bir girişimde bulunabilirsiniz. 28 Ekim’deki Venüs, Jüpiter altmışlığı yeni bir eğitime başlamak için ya da hukuki konularla ilgilenmek için size destekleyen bir pozisyondur.

OĞLAK: Ekim ayına Merkür, Pluto karesi ve Venüs Pluto altmışlığı ile başlıyorsunuz, bu da her türlü ikili iletişimde sizin için kırmızı ışık yandığını gösteriyor. Yanlış tepkiler vermek, yanlış anlaşılmak, agresif tavırlar ve sonuçta ilişkilerde kopmalar yaşama olasılığınızın olduğu görünümlerdir bunlar. Özellikle Merkür’ün retro pozisyonu eski konuların tekrar açılacağını gösteriyor. Venüs ile Pluto’nun bu açısı finansal olarak yeni projeler üretmek için uygundur ancak bu projelerin gerçekleştirilebilir projeler olmasına özen gösterin. Aynı tarihlerde Retro Merkür’ün, Retro Jüpiter ile üçgen yapması abartılı ve uçuk fikirler üretmenize neden olabilir. Benzer konular tekrar tekrar önünüze gelebilir, bunlar parasal konular olabileceği gibi, hukuksal meseleler de olabilir. Toplumsal ilişkilerinizle ilgili de sorgulanabilirsiniz. Gerilimli bir süreçtir bu. 8 – 9 Ekim’de Güneş’in önce Mars ile sonra da Merkür ile kavuşumu oldukça hareketli günlerden geçecek olduğunuzu gösteriyor. Bu süreçte fikirleriniz ile toplum önünde sivrilebilirsiniz. Düşünceleriniz kabul görür.

Ekim’in 10’u itibariyle trafikte çok dikkatli olmanız önemlidir. Trafik kazalarına açık olunan bir dönemden geçiyor olacaksınız. Hem zihinsel hem de fiziksel aktivitenizin çok arttığı günlerden geçiyor olacaksınız.17 Ekim’de gerçekleşecek olan Venüs, Merkür altmışlığının etkili olduğu günlerde, yazılı iletişimin kendinizi ifade etmekte daha çok işinize yarayacağını gösteriyor. Bu süreçte Whats-up’tan haberleşerek veya mail yolu ile iletişime geçerek kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. 20 Ekim’deki Koç dolunay’ı aile büyükleriyle olan ilişkilerinizde bazı konularda sonuçlanmalar yaşayacağınızı gösteriyor.

KOVA: Ekim ayına Venüs’ün Jüpiter ile yapacağı kare açı sonrasında Pluto ile yapacağı altmış derecelik açı ile başlıyorsunuz. Bu görünümler de, kariyer hayatınızda daha önce öne sürdüğünüz bazı orijinal projelerin (teknolojik projeler veya grupları ilgilendiren projeler olabilir) tekrar gündeme getirmeyi istemenize ve bu projelerin gerçekleşmesi için de irade kullanmanıza neden olabilir. 4 Ekim tarihinde Retro Merkür, Retro Jüpiter’le üçgen açı ile bağlanıyor. Bu görünüm, tekrar tekrar önünüze gelen bazı hukuki meseleleri çözümlemek için veya yurtdışı kaynaklı bazı ticari girişimlerinizden sonuç almak için harekete geçebileceğiniz uygun bir zaman dilimine işaret ediyor. 7 Ekim’de Venüs Yay burcuna geçiyor.

Bu süreçte sosyal çevrenizden arkadaşlarınızla yurtdışı seyahatlerine çıkabilirsiniz. Yeni ve yabancı uyruklu insanlarla özgürce ilişkiler kurabileceğiniz, gruplarla yeni maceralara atılabileceğiniz, hareketli ve keyifli bir sürece işaret ediyor Venüs’ün Yay burcu seyahati. İyimser ve uyumlu bir ruh hali içinde olabilirsiniz, bu süreçte çok para harcamamaya özen gösterin.

9 ve 10 Ekim tarihlerinde Terazi burcunda Merkür, Mars ve Güneş sırasıyla kavuşum yapıyorlar ve bu sırada Merkür Retro pozisyonunda, bu da iletişim kazalarına açık bir pozisyon. İnsanlar birbirlerini yanlış anlayabilirler ya da aceleyle yapılan teknolojik iletişimde yanlış yerlere yanlış mesajlar gidebilir. Bu tarihlerde trafik kazasına da dikkat etmenizde yarar var. Trafikte insanlarla laf dalaşına girmekten kaçının. Tansiyon rahatsızlığınız var ise, bu günlerde dikkatli olun, baş ağrısı çekme olasılığınız da vardır.28 Ekim’deki Venüs, Jüpiter altmışlığı, geleceğe yönelik parasal yatırımlar için ve hukuki sorunları çözüme ulaştırmak için oldukça uygun bir görünümdür.

BALIK: Ekim ayının ilk haftalarında Terazi burcunda Retro pozisyondaki Merkür önce Pluto ile kare açı yapıyor, sonra da Jüpiter ile üçgen açı yapıyor. Bu görünümler de miras işlerinin ya da ortak gelirlerin kullanımının ya da kredi, vergi borcu gibi konuların gündeminize geleceğini ve bu konularla ilgili çekişmeli bir sürece gireceğinizi gösteriyor. Yanlış anlaşılmalar, atışmalar ile gerilimli bir ay’a giriş yapıyorsunuz. Merkür’ün Retro Jüpiter ile üçgeni bu konularda bazı kararlar alacağınızı ancak ilerleyen süreçlerde bu kararların üzerinden tekrar geçme gereği duyacağınızı gösteriyor. Pluto’nun devrede olması, geri adım atma konusunda size bazı zorluklar çıkarabilir. Bu süreçte Merkür’ün Jüpiter ile üçgeninin (ki bu açıyı kullanırken söylemlerinizde abartıya kaçmamanız çok önemli) dışında sizi destekleyen diğer görünüm de Venüs’ün Pluto ile yapacağı altmışlık açıdır, bu da eğer bu süreci iyi idare edebilirseniz sonuçtan avantajlı çıkabileceğinizi söylüyor.

7 Ekim’de Venüs’ün Yay burcuna geçmesiyle toplumsal hayatınızdaki yabancılarla olan ilişkilerinizde özgürce ama uyumlu bağlantılar kurma isteğinde olursunuz. Parasal ilişkilerinizde de iyimser bir tutumla gözü kara tepkiler içerisinde bulunursunuz. Ancak aynı günlerdeki Güneş, Mars kavuşumu, ortaklı paralarla ilgili ilişkilerde başınızı ağrıtacak olaylar yaşamanıza neden olabilir. 13 Ekim’deki Venüs, Satürn altmışlığını hukuki, parasal ya da resmi ilişkilerinizdeki sorunları çözmek için kullanabilirsiniz. Parasal konuların veya miras ile ilgili konuların çözümüyle ilgili kullanabileceğiniz bir diğer zaman dilimi de 19 Ekim’deki Mars, Jüpiter üçgenidir. Bu görünüm harekete geçmek için uygundur.

Bir önceki yazımız olan Eylül ayı burç yorumları başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ