Renkli Kadınlar

Temmuz Ayında Burç Yorumları…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey, temmuz ayında burçların nasıl etkilendiğini yazdı…

KOÇ: Temmuz ayına Mars, Satürn karşıtlığıyla başlıyoruz. Siz bu karşıtlığı 5 – 11 aksında yaşıyorsunuz. Satürn sistem kurmak ve çok çalışmakla ilgili bir gezegendir ancak yaz ayları boyunca geri hareket ediyor olacak. Mars da gözü kara bir şekilde harekete geçmekle ilgili bir gezegen. Her ne kadar Satürn Mars’a yukarıdan bakıyor olsa bile ve de kendi burcunda olsa bile Retro pozisyonda olması nedeniyle bu dönemde yeni projelere başlamak, geleceğe yönelik bazı girişimlerde bulunmak için pek uygun bir dönem değildir. Mars’ın harekete geçmeniz konusundaki iteklemelerini eskiden yarım kalmış projeleri tamamlamak veya yeniden gözden geçirmek için kullanabilirsiniz.

4 Temmuzdaki Mars – Uranüs karesi de aşk ilişkilerinizden özgürleşme dürtünüzü çok arttıracaktır. Bu dönemde var olan bir ilişkinizi bitirebilirsiniz veya daha özgür hareket edeceğiniz veya kendinizin ön planda olacağı, egonuzu okşayan yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Bu tarihlerde biraz fevri hareket edebilirsiniz. Merkür 11 Temmuz’da Yengeç burcuna geçiyor ve sizin 4. evinize yerleşiyor.  Bu süreçte aile ile ilgili bazı konular hakkında fikir üretmeniz gerekebilir. Anne, baba, ev alım-satımı veya taşınma ile ilgili bir gündeminiz olabilir. 12 Temmuz’da Merkür’ün Jüpiter ile yapacağı üçgen de sizi destekler niteliktedir. Ancak Jüpiter’in bu tarihlerde retro harekette olması nedeniyle eski bazı düşünceler ve kararlar tekrar değerlendirilebilir. 22 Temmuz’da Venüs’ün düşük pozisyonda olduğu Başak burcuna geçiyor olmasının etkisiyle ve aynı zamanda retro pozisyondaki Jüpiter ile karşıt açı yapmasından dolayı, günlük işlerinizdeki en ufak detayların bile en mükemmel şekilde halledilmesini istemenize neden olur ve bunun için harcayacağınız abartılı çabalar sizin bu süreçte biraz yorgun düşmenize neden olabilir. Ancak aynı tarihte Güneş’in Aslan burcuna geçmesi size genel olarak bir iyimserlik sağlar ve olayların eğlenceli yanlarını görmenize olanak sağlar, bu da sizin açınızdan olumlu bir görünümdür. 29 Temmuz’da Başak burcundaki Venüs’ün ay düğümlerine T-kare açı kalıbıyla bağlanması ve yine aynı tarihte Mars’ün Başak burcuna geçmesi, sizin iş ilişkilerinizde son derece dikkatli olmanız gereken bir dönemde olduğunuzu gösteren zorlu bir sürece işaret ediyor. Bu iki görünüm, gelişecek bazı olayların çatışmalara neden olabileceği ve iyi idare edilmesi gereken bir dönem olduğunu gösteriyor.

Şeyda Özbey

 

BOĞA: Astrolojide büyük ve küçük kötücüller olarak yorumlanan Satürn ve Mars’ın karşıt açısıyla Temmuz ayına giriyoruz. Bu görünüm sizin 4 – 10 aksınızda gerçekleşiyor ve Satürn Retro pozisyonunda. Bu da kariyer hayatınızda ya da toplumsal yaşamınızda zorlu bir dönemden geçtiğinizi gösteriyor. Başarı için bir içe çekilme durumu var. Karşıt yapan Mars, ailevi konularda harekete geçmek için sizi zorlarken bazı gecikmeler ve ertelenmeler nedeniyle yaşamınızda içe döndüğünüz gergin bir süreçte olduğunuz görülüyor. Bu süreci bir dinlenme ve güç toplama dönemi olarak değerlendirebilirsiniz. 4 Temmuz civarındaki günlerde Mars, Uranüs karesinin etkisiyle ailevi konularda ya da miras konularında öngöremediğiniz bazı ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu da biraz zorlu bir süreçtir. Oluşan olaylarda egolar devreye girer, agresif bir hava oluşur, aşırı tepki vermemeye özen gösterin. 11 Temmuz’da Merkür’ün yengeç burcuna geçişi, kardeşlerle ve yakın çevrenizdeki insanlarla aranızda daha empatiye dayalı bir iletişim kurmanızı kolaylaştırır. Düşüncelerinizi karşı tarafa iletirken, onların duymak istediği şeylerden yola çıkarak kendinizi ifade etmeye başlarsınız. Aynı günlerde Jüpiter ve Merkür arasındaki üçgen açı da, uzlaşma gerektiren konularda başarı sağlamanıza neden olur.

22 Temmuz’da Venüs 5. evinizdeki Başak burcuna geçiyor. Aşk’ta mükemmel bir ilişki istemeniz, gelen fırsatları görememenize neden olur. İnce eleyip sık dokuyarak yaşama olasılığınız olan güzellikleri kaçırabilirsiniz. Bu dönemde hobilere yönelerek incelik ve dikkat gerektiren güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Ayrıca bu göksel etkiyle,  çocuklarınıza karşı fazla eleştirel bir tavırda olabilirsiniz. Buna karşın aynı tarihteki Jüpiter, Venüs karşıtlığı sosyal yaşamınızda da aşırı rahat bir tavır takınmanıza neden olabilir. Güneşin Aslan burcuna geçmesiyle de aile içinde ve ailevi konularda ön planda olup, olaylara ve konulara liderlik edebilirsiniz. 24 Temmuz’daki Kova Dolunay’ı kariyer veya toplumsal yaşamınızdaki bazı gerçeklerle yüzleşmenize neden olabilir. Yeni bir başlangıç için bazı şeylere veda etmeniz gerekebilir.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

İKİZLER: Temmuz ayının ilk göksel görünümü olan Mars, Satürn karşıtlığı, sizin 3 – 9 aksınızda gerçekleşiyor. Bu mücadele gerektiren ama aynı zamanda bu mücadelenin sonunda başarı getiren bir görünümdür. Bu mücadeleyi eğitim hayatınızla ilgili verebilirsiniz veya yurtdışı bağlantılı işleriniz için zorlu bir süreç olabilir bu. Medya, teknolojik konular veya basım-yayınla ilgili zorlu bir süreci de gösterir bu görünüm. Bu dönem bazı gecikmelerle, engellemelerle karşılaşırsınız, çok aceleci ve fevri davranmadığınız sürece olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bu süreçte otorite konumunda olan kişilerle zıtlaşmamaya özen gösterin. Ayrıca, özellikle 4 temmuz civarındaki günlerde trafikte de çok dikkatli olmanızda yarar var, aceleci hareketler kazalara neden olabilir. Bu tarihteki Mars ve Uranüs’ün karesi kardeşlerinizle veya yakın çevrenizdeki insanlarla bazı gerilimler yaşamanıza neden olabilir.

Kendi iç dünyanızda ipleri koparmak, gemileri yakmak, özgürleşmek gibi duygular yaşamanız olası. Sakin olun ve enerjinizi başka alanlara yöneltin. Bir hobi edinmek, yeni bir dil eğitimine başlamak veya spor yapmak gibi alanlara enerjinizi kanalize edebilirsiniz. Merkür 11 Temmuz’da Yengeç burcuna geçiyor ve 12 Temmuz’da da Retro pozisyonundaki Jüpiter ile üçgen açı yapıyor. Bu süreçte kariyerinizle ilgili becerilerinizi arttırmak amacıyla almak istediğiniz bir eğitim için ailenizden  destek görebilirsiniz.  Ya da önceden gerçekleştirmeyi düşündüğünüz ama çeşitli sebeplerle ertelenmiş olan bazı girişimlerinizi tekrar değerlendirme kararı alabilirsiniz. Yalnız burada bulunan Neptün’ün de etkisiyle yapacağınız girişimlerin çok gerçekçi olmama riski vardır, dikkat. Fazla hayale kapılmadan, iyimserliği abartmadan, daha geleneksel olan ve daha önce denenmişten fazla uzaklaşmadan karar vermeniz önemlidir. 28 Temmuz’da Merkür’ün Aslan burcuna geçmesinin etkisiyle, yakın çevrenizle olan iletişiminizde buyurgan söylemlerde bulunma riskiniz vardır. Daha ben merkezli bir etkidir bu. Hırsla hareket etmeniz size ve ilişkilerinize zarar verebilir, dikkat.

YENGEÇ: Temmuz ayının başından itibaren ekonomik konular gündeminizi dolduracaktır. Para giriş-çıkışı, bankalar, krediler, borçlar, gecikmeler, geciktirmelerle ilgili oldukça hareketli günler geçireceksiniz. Bu süreçte ortaklı paralar konusuna özen göstermeniz önemlidir. Oluşacak pürüzleri ertelemeden bir sistem dahilinde çözmeye çalışmalısınız. 11 Temmuzda Merkür burcunuza geçiyor. Bu süreçte yaşadığınız olaylarda zihniniz, eski yaşadığınız ve sizi kıran şeyleri hatırlamanızı sağlayarak, sitemkar söylemlerde bulunmanıza neden olabilir. Ailenizi ve güvenliğinizi ilgilendiren konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. 13 Temmuz’daki Venüs, Mars kavuşumunu yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. Venüs 22 Temmuz’da Başak burcuna geçiyor ve Balık burcundaki Jüpiter ile karşıt açı yapıyor. Bu süreçte kardeşlerle ve yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizde biraz daha eleştirel olacaksınız.

Eğer aldığınız bir eğitim var ise, derslerde başarı için daha titizlenerek bir çaba içerisine gireceksiniz. Bu süreçte abartılı bir şekilde huysuzluk yapabilirsiniz. Venüs Başak’ta pek keyifli değildir. 24 Temmuz’daki Kova Dolunayı sizin ortaklı paralar ve miraslar evinizde gerçekleşiyor. Krizli bir süreçten geçmekte olan bir miras konusu sonuçlanabilir. Veya sorun yaratan bazı gecikmiş ödemeleri yapılandırma yolunu bulabilirsiniz. Bu dolunay sizin para aksınızı tetikliyor. Ekonomik konularda sonuçlanmalar olacaktır. Bu süreçte yapacağınız işlemler sırasında otorite konumundaki kişilere dikkat etmelisiniz, gecikmelere ve zorluklara neden olabilirler.

ASLAN: Temmuz ayının ilk yarısında Venüs ve Mars sizin burcunuzda ve önce Mars sonra da Venüs, Satürn ile karşıt açı yapacaklar. Kendinizden söz ettireceğiniz hareketli bir ay’a giriş yapıyorsunuz. Bireysel olmakla, diğer insanlarla birlikte bir yapılanma içine girmek arasında gelgitler yaşayacağınız bir dönemdesiniz. Diğer insanlarla birlikte hareket etmek ve sosyal ortamlarda kendinizi ortaya koymak konusunda zorlu ve sınandığınız bir süreçtesiniz. Ön planda olma isteğiniz oldukça yoğun olacak.

İnsanlarla aranızda alma-verme dengesini sabırla kurmaya çalışmalısınız. Aceleci ve buyurgan bir tavır içine girmeniz çevrenizde negatif bir etki bırakmanıza neden olacaktır. 4 Temmuz’daki Uranüs’ün Mars ile yapacağı kare açı, öngöremediğiniz bazı gelişmelerin sizde gerginlik yaratmasına ve özgürlüğünüze karşı bir saldırı olarak algılamanıza neden olma olasılığı vardır. Bu süreçte enerjiniz çok yüksektir ve olaylara aşırı ve hızlı tepki verebilirsiniz. 8 Temmuzda da, bu sefer Venüs, Uranüs ile kare açı yaparak ilişkisel krizler yaşamanıza neden olacaktır. Acelecilik ve egosal tavırlar, sonradan üzülmenize neden olacak kopmalara neden olabilir. Bu süreçte öfkenizi kontrol edip, kriz yönetimini iyi yapmanız gerekmektedir. 22 Temmuz’da Venüs 2 nci evinizdeki Başak burcuna geçiyor. Bu kişisel gelirleriniz konusunda kaygı duymanıza, harcamalarınızı kısmanıza ve ince ince hesap yapmanıza neden olur. Ayrıca bu dönem diğer insanların gözündeki değerinizle ilgili de kendi kendinize kaygı duyabilirsiniz. Venüs Başak burcunda rahatsız olduğu bir konumdadır ve bunu sizin ikinci evinize yansıtıyor. Aynı tarihte Venüs’ün Jüpiter ile yapacağı karşıt açı da bu duygu durumunu abartmanıza neden olabilir.

BAŞAK: 1 Temmuz’daki Mars ve Satürn’ün karşıt açısı, sizin haritanızın 6 – 12 aksında gerçekleşiyor. Günlük hayatınızda tekrarlanan bazı zorlukları yenmek için kullanabileceğiniz bir açıdır bu. Satürn’ün Retro hareketi ve 12. evdeki Mars’a karşıt açı yapması, düzeltmek istediğiniz sorunların üzerinden tekrar geçerek bundan sonraki hareket tarzınızı belirlemenizi sağlayan gerilimli bir süreçtir bu, ancak iyi idare edilirse sonuç başarılı olur. Aynı şekilde sağlık ile ilgili tekrarlanan bir rahatsızlığınızdan da bu süreçte kurtulup, şifalanabilirsiniz. 11 Temmuz’da Merkür’ün Yengeç burcuna geçişiyle, geleceğinize yönelik projelerinizde daha geleneksel, daha denenmiş ve güvenilir olan fikirler üretmeye yatkınlığınız artar. Daha sağlamcı düşünceler geliştirilir.

Bu süreçte sosyal çevrenizdeki kişilerden kendinize daha yakın düşüncede olanlarla iletişime geçmeyi tercih edersiniz. Aynı tarihteki Jüpiter’in Merkür’e yapacağı üçgen açı’nın etkisiyle de, gelecek projelerinizle ilgili eşinizden veya ortağınızdan destek görme olasılığınız yüksektir. 22 Temmuz’da Venüs burcunuza geçiş yapıyor. Venüs’ün 1inci evinizdeki bu seyahati sırasında kendi değerinizle ilgili abartılı kaygılara kapılabilirsiniz. Mükemmeliyetçi yapınız kendinizi insafsızca eleştirmenize neden olabilir. 24 Temmuz’da 6 ıncı evinizdeki Kova burcunda gerçekleşen dolunay, günlük işlerinizdeki çabalarınızın sonuçlarını göreceğiniz, ödüllerini alacağınız ya da bazı konularda farklı bir farkındalık düzeyine ulaşacağınız bir görünümdür.

TERAZİ: Temmuz ayının ilk yarısında öncelikle Mars’ın Satürn ile karşıt açı yapması, ardından Venüs’ün Satürn ile karşıt açı yapması ve sonra da Venüs ile Mars’ın kavuşumu sosyal hayatınızın oldukça hareketli olmasına sağlıyor. Bu görünüm oldukça dinamiktir. Biraz mücadeleli,  agresyonlu ve gerilimli günler yaşamanızı sağlar. Geleceğe yönelik bazı projeler için harekete geçmek istersiniz ancak gecikmeler ve engellemelerle karşılaşırsınız, aşk ilişkileriniz yolunda gitmez, yatırım yapmak istersiniz (teknolojik yatırım dahil) bazı pürüzlerle karşılaşırsınız. Bu süreçte bir de Mars’ın ve Venüs’ün Uranüs ile yapacağı kare açılar da beklemediğiniz bazı sürpriz gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Bunlar zorlu görünümlerdir ancak bu süreçte mücadeleyi bırakmamak önemlidir. Çünkü yaşamınızı olumlu yönde iyileştirecek destek görünümler de var. 11 Temmuz’da Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesiyle yaşamınızla ilgili daha mantıklı ve risk içermeyen kararlar alabilirsiniz. Daha güvenilir iletişim yollarını tercih edebilirsiniz.

12 sindeki Merkür’ün Jüpiter ile yapacağı üçgen açı da size, işlerinizi yoluna koyacağınız fikirler üretme konusunda bazı fırsatlar sunar. 22 Temmuz’da Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle,  gerek ilişkileriniz konusunda, gerekse de ekonomik durumunuz konusunda kendi kendinize kaygı yaratıcı düşünceler üretebilirsiniz. Bilinçaltı bazı korkularınız ortaya çıkar. Ailenizden bazı kişiler ile yapacağınız konuşmalar rahatlamanızı sağlar. Ay başından beri verdiğiniz mücadelelerin ilk sonuçlarını 24 Temmuz’da Kova burcunda gerçekleşecek olan Dolunay’da alabilirsiniz. Yatırımlar konusunda ya da geleceğe yönelik atmak istediğiniz adımlar konusunda yeni bir farkındalık kazanıp bazılarından vazgeçebilirsiniz. Diğer insanlarla birlikte yaptığınız bazı çalışmalara son verebilirsiniz ve bireysel hareket etme kararı verebilirsiniz. Dolunaylar tamamlanma enerjisi barındırırlar. Bu dönemde işinizi ilgilendiren konularda diğer kişilerle söz düellosuna girmeniz, bazı manipülasyonlarla karşılaşmanıza neden olabilir. 28 Temmuz’da Merkür’ün Aslan burcuna geçişiyle de, kendinizi ve fikirlerinizi diğer insanlara daha rahat anlatabilirsiniz, insanlar sizi fark eder, ancak bu görünüm kibirli bir ifade takınmanıza da neden olabilir, dikkat.

AKREP: 1 Temmuz’da gerçekleşen Mars, Satürn karşıtlığı sizin 4 – 10 aksınızı aktive ediyor. Kariyer hayatınızla ilgili hızlı gelişmeler yaşamak ve ön planda olmak adına aceleyle attığınız adımlara Satürn engeller yaratıyor ve sizden biraz daha emek ve çaba sarf etmenizi istiyor, bu da sizin gergin bir süreçte olduğunuzu gösteriyor. Belki sosyal statünüzle ilgili bir yenilenme istiyorsunuz ama Satürn bunun için bazı şeylerin üzerinden tekrar geçip biraz daha zaman harcarsanız ancak o zaman başarılı sonuçlar almanızın garanti olduğunu anlatıyor. Burada aile hayatınız ile kariyer hayatınızı dengeye oturtmanız gerektiğine dair bir vurgu var. Bu arada Mars’ın Uranüs’ten aldığı sert açı, sürpriz bazı gelişmelere neden olabilir. Arkasından Venüs’de Uranüs ile sert açı yapıyor.  Bunlar güçlü ve gergin enerjilerdir, olaylara  aşırı tepki vermediğiniz sürece zorlukları aşma konusunda size başarı getirirler.

Bu süreçte insanlarla olan ilişkilerinize de dikkat edin. İkili ilişkilerinizde beklemediğiniz değişiklikler ve krizler yaşayabilirsiniz. Uranüs özgürleşme güdünüzü arttırır. İnsanların sizden beklemediği davranışların içine girebilirsiniz, saldırgan bir tutum takınmamaya özen gösterin, bu göksel etkiler geçtikten sonra pişmanlık duyabilirsiniz. 11 Temmuz’da Merkür’ün 9 uncu evinizdeki Yengeç burcuna geçişi, hayat felsefeniz üzerinde çokça düşünmenize neden olacak. Bu süreçte belki tarihi yerleri ziyaret ederek, eski  toplumların yaşayışlarıyla ilgili bilgilenerek, hayata bakışınızla ilgili yeniden düşüneceksiniz. 9 uncu evdeki Merkür rüyalar yoluyla bazı bilgilere ulaşabileceğinizi de gösterir. Bu süreçte gördüğünüz rüyaların çıktığına şahit olabilirsiniz. 22 Temmuz’da Venüs sizin 11inci evinizdeki Başak burcuna geçiyor. Sosyal çevre ilişkilerinizde biraz karamsar ve depresif olacağınız bir süreçtir bu. Arkadaş ilişkilerinde eleştirel, finansal konularda güvensiz bir tavır içine girebilirsiniz. Arkadaşlarla güzel zaman geçirmek yerine kendinizi çalışmaya vermek isteyebilirsiniz. 24 Temmuz’da gerçekleşen Kova dolunay’ı, aile büyüklerini ilgilendiren bazı kararların tekrar gözden geçirilerek sonuca bağlanmasına neden olabilir. Aile bireylerinin eteklerindeki tüm taşların döküldüğü, pek çok şeyin ortaya çıktığı bir etki söz konusu. Belki bir miras paylaşımı karara bağlanarak sonuçlandırılabilir. Bu tarihte bir sonuçlanma yaşanamazsa eğer, bu dolunayda alınan kararlar yürürlüğe konularak 22 Ağustos’ta yine Kova burcunda gerçekleşecek olan dolunay ile sonuca ulaşılabilir.

YAY: Mars ile Satürn’ün karşıt açısını siz 3 – 9 aksından alıyorsunuz. Temmuz ayı başında çıkmak istediğiniz seyahatlerde ertelemeler ya da engellerle karşılaşabilirsiniz. Ya da yurtdışı bağlantılı bir takım girişimlerinizden hemen sonuç alamayabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili bazı pürüzler yaşayabilirsiniz. Çalışmaya ve denemeye devam. Temmuz ayında yabancı birisiyle flörtleşerek başlayacağınız bir aşk ilişkisine Satürn karşıdan engel koyar, ilişkinin her iki kişi tarafından da tamamen benimsenmesi uzun zaman alır ve mücadele gerektirir. Merkür  11 Temmuz’da Yengeç burcuna geçiyor ve bu burçta seyahat ettiği süre zarfında aileden gelen miras ile ilgili veya eş ya da iş ortağınızla olan ortak gelirlerinizle ilgili konular sürekli gündeminize gelebilir.

Bu dönemde ortak kazançları değerlendirirken, çok fazla denenmemiş ama daha çok getirisi olma ihtimali olan yatırımlar yerine,  daha geleneksel ve güvenilir yatırımlar yaparak riski azaltma düşüncesinde olabilirsiniz. 22 Temmuz’da Venüs Başak burcuna geçiyor. Kariyer hayatınızdaki ilişkilerinizde daha ciddi ve eleştirel; çalışmalarınızda da daha titiz ve detaycı olduğunuz bir süreç başlıyor. Sosyal konumunuzdan hoşnut olmayıp, daha çok çalışarak, daha iyi yerlere gelmek için bir çaba içerisine girersiniz. 24 Temmuz’da Kova burcunda gerçekleşen dolunay, yakın çevrenizde sizden gizlenmiş bazı konuların ortaya çıkmasına neden olabilir. Manipüle edilmiş olduğunuzu fark edebilirsiniz ve bitirmekte geciktiğiniz bazı şeyleri sonlandırabilirsiniz veya kendiliğinden sonlandığını görebilirsiniz. 28 Temmuz’da Merkür Aslan burcuna geçiyor. Bu burçta aynı zamanda Güneş ve Mars’da seyahat ediyor olacak. Bu süreçte bir ego patlaması yaşayabilirsiniz. Kendinizle ilgili farkındalığınız çok artar. İletişimlerinizde kendinizi ön plana koyarsınız ve sözlerinizin dinlenmesini istersiniz. Bu süreçte çok fazla kibirli davranmamaya özen göstermeniz gerekir.

OĞLAK: Temmuz ayı başındaki Mars, Satürn karesi sizin 2 – 8 aksınızı aktive ediyor. Yani parasal konular gündemde. Banka kredileri, Vergiler, borç –alacak konuları, ortak yatırımlar gibi konularda aceleci davranmanız olumsuz sonuçlar doğurabilir. Belli bir sistem dahilinde, zamana yayarak bir yapılanma içerisine girerseniz, bu konudaki sorunları gidermede olumlu sonuçlar alırsınız. Mars’ın Uranüs ile yapacağı kare açı, bu süreçte öngörülemeyen bazı gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Parasal krizlerin hemen halledilmesi ve sonuca ulaşması konusunda acele etmeyip, Satürn’e kulak vermeniz ve bu krizi zamana yayarak yönetmeniz yararınıza olacaktır. 11 Temmuz’da Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Eşinizle, ortağınızla veya avukatınızla iletişiminizin arttığı bir zamana işaret ediyor bu görünüm. Bu dönemde eşinizle oturup, aileyle ilgili, işinizle ilgili, yaşam felsefenizle ilgili veya çocuklarla ilgili meseleleri konuşabilir hatta bir miktar dedikodu da yapabilirsiniz.

İnsanlarla daha geleneksel yollardan iletişim kurmak istersiniz bu dönemde, örneğin avukatınızla telefon veya sosyal medyayı kullanarak görüşmek yerine, gidip yüz yüze iletişime geçmeyi tercih edersiniz. Venüs’ün Başak burcuna geçişiyle, yaşama bakış açınızda bir karamsarlık, bir umutsuzluk ve tatminsizlik duyguları oluşur. Hayattan zevk almak yerine, en iyi bildiğiniz şey olan kendinizi çalışmaya vurabilirsiniz. Eleştirel ve tahammülsüz olduğunuz bir süreç yaşama ihtimaliniz vardır. Venüs’ün Jüpiter ile yapacağı karşıt açı da, bu duygu durumunu daha dramatikleştirerek abartabileceğinizi gösteriyor. Ayın 24 ünde Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu güne kadar parasal konulardaki sınanmalarınız ve değerler konularındaki sınanmalarınız bu dolunayın etkisiyle sizde bir farkındalık oluşturabilir. Bir şeyler sonlanacaktır.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

KOVA: Temmuz ayının ilk yarısında her türlü ikili ilişkiniz sınavdan geçiyor olacak. Ay’a biraz gergin ve oldukça hareketli bir şekilde başlıyorsunuz. 7inci evinizdeki Aslan burcunda olan Mars önce Satürn ile karşıt yapıp sonra Uranüs’e kare açı yapacak. Aynı burçta seyahat eden Venüs de aynı açıları yaparak Mars ile kavuşacak. Bu hareketler de sizin ikili ilişkilerinizde bazı gerilimlere neden olacak. Ebeveynlerinizden kaynaklı ya da sosyal hayatınızdaki arkadaş gruplarından kaynaklı bazı ani gelişen olaylar nedeniyle eşinizle yanlış anlaşılmalardan doğan bazı sürtüşmeler ve krizler yaşamanız olası. Bu süreçte olgun davranıp oluşan krizin çözümünü zamana yaymanız yararınıza olacaktır. Olayların mizahi taraflarını öne çıkararak krizi yönetmek de işe yarayan bir yöntem olabilir. Ortaklarınızla da egosal çatışmalara girebilirsiniz. Uyum için çaba sarf etmeniz gerekecek. Bu dönemde çıkan krizleri doğru yönetebilirseniz sonuçta karlı çıkan siz olursunuz. 12 Temmuz’da gerçekleşecek olan Merkür ile Jüpiter üçgeni, hukuki ve yasal işlerinizdeki sürüncemede kalan durumlara çözüm üretmek için oldukça uygun bir görünümdür. Bu süreçte işlerinizi ilgilendiren ve daha önce odaklanıp düşünemediğiniz bazı konularla ilgili yeniden bir değerlendirme yaparak bazı ekonomik fırsatlar yakalama şansınız vardır.

22 Temmuz’da Venüs Başak burcuna geçip Jüpiter ile karşıt açı yapıyor. Bu görünüm ekonomik konuları gündeminize getirecektir. Bu süreçte eşinizden kaynaklı paraları kullanırken ya da kredi veya vergi borçlarınızı yapılandırırken abartılı bir şekilde detaylara takılabilirsiniz. 24 Temmuz’da burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor, bu dolunay’ın etkisiyle sosyal hayatınızda hoşnut olmadığınız her ne varsa sonlandırabileceğiniz bir görünümdür. Satürn’ün de burcunuzda ve 1 inci evinizde seyahat ediyor olmasından dolayı bu görünümleri kullanarak diyete başlamanız sonuç almanıza neden olur. Bu süreçte pazartesi başlayan diyetler salı günü sonlanmaz. Satürn iradenizi güçlendirir ve bu da sürekliliği yakalamanızı sağlayarak kilolara veda edebilirsiniz.

BALIK: Temmuz ayına Mars – Satürn karşıtlığı ve Mars  – Uranüs karesi ile giriyorsunuz, Mars’ın yanında aynı zamanda Venüs’de var ve Mars’ın ardından aynı açıları Venüs’de kuracak, bunun size etkisi şöyle olacaktır. Yakın çevre kaynaklı öngöremediğiniz ani bir takım olayların, günlük hayatınızdaki işlerinizin işleyişinde bir takım zorluklara neden olması, gerilmenize ve bazı ilişkilerinizi tekrardan gözden geçirmenize neden olacaktır. Bu süreçte ani kararlarla bazı kişilerle olan ilişkilerinizden kopmak isteyebilirsiniz. Bu krizli durumu olgunlukla vereceğiniz kararlarla aşabilirsiniz. Ayrıca trafiğe de çok dikkat etmeniz gerekir. Bu gerilimli açılar trafik kazalarına neden olur. Bu dönemde kendi içinizde patlamaya hazır bir bomba var gibi hissedebilirsiniz, oldukça yıkıcı olabilecek olan bu enerjilerden spor yaparak kurtulmanın yollarını aramalısınız. 11 Temmuz’da Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Bu süreçte aşk ihtiyacı içinde olabilirsiniz ancak yeni bir aşka başlamaktansa eski sevgilinizle iletişime geçmenin daha güvenli olduğunu düşünebilirsiniz.

Çocuklarınızla olan iletişiminizde de şefkat ön planda olacaktır ve onlara daha geleneksel anne-baba yaklaşımında olacaksınız. Bu süreçte kararlarınızı ifade ederken despot bir tutum takınabilirsiniz. 12 Temmuz’daki Merkür – Jüpiter üçgeni geleneksel olandan uzaklaşmamak adına biraz abartıya kaçmanıza neden olabilir. 22 Temmuz’da Venüs Başak burcuna geçiyor ve sizin burcunuzdaki Jüpiter ile karşıt açı yapıyor. Bu göksel görünümlerin etkisi altındayken, her türlü ikili ilişkinizde güvensizlik duygusu hakim olur. Eleştirel ve kaygılısınızdır. Her türlü işinizi kendinizin en mükemmel şekilde yapacağı duygusu vardır ve işleri diğerlerine yönlendirmek istemezsizin. Bu süreçte kendinizi işinize verirsiniz ve son derece titiz ve ayrıntılı çalışmalar yapmaktan zevk duyarsınız.

Bir önceki yazımız olan Oğlak Dolunayı Mesajı Duygularla Mantık Arasında Denge Kurma Zamanı... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ