Renkli Kadınlar

Nisan Ayında Burçlar Nasıl Etkileniyor?

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey nisan ayında burç yorumlarını yazdı

KOÇ: Nisan ayı sizin için oldukça enerjik başlayacak

Astrolog Şeyda Özbey

. Kariyer hayatınızla ilgili ya da sosyal bazı projelerle ilgili yeni adımlar atmak için uygun bir dönem. Bu konularda sizi destekleyen enerjiler var. Burada dikkat etmeniz gereken unsur yanlış anlaşmalar nedeniyle ticari kayıplara uğrama riskidir. Gerçekçi adımlar atmaya, düşünmeden hareket etmemeye özen gösterin. Özellikle 10 Nisan civarında atacağınız adımlar kalıcı sonuçlar doğurabilir, sonradan pişman olacağınız girişimlerden kaçının. Ay genelinde kendinizi oldukça iyimser hissedeceksiniz. 12 Nisan’da burcunuzda gezegen toplanması var. Merkür, Güneş, Ay ve Venüs’ün burcunuzdaki seyahati sırasında Ay, önce Güneş ile sonra Venüs ile kavuşacak ve akşam saatlerinde de Boğa burcuna geçecek. Bu da sizin her konuda girişim yapma dürtülerinizi arttıracaktır. Belki küçük miktarlarda şans oyunları denenebilir ama abartıya kaçmamaya özen gösterin. 14 Nisan’da Venüs de Boğa burcuna geçecek. Venüs Boğa burcunun yöneticisidir, aynı tarihte Ay da yüceldiği burç olan Boğa’da seyahat ediyor olacak, bu da sizin kişisel gelirlerinizde bir artışa, ani gelecek paralara neden olabileceği gibi aynı zamanda kendiniz için, aileniz için veya ikili ilişkileriniz için keyfi bir takım harcamalar yapmanıza da neden olabilir. 17 Nisan’daki göksel görünüm ticari olarak veya teknolojik iletişim alanında yeni girişimlerde bulunmak ve yeni başlangıçlar yapmak için oldukça destekleyicidir. Yalnız bu tarihlerde trafiğe dikkat edin.  Hızlı ve aceleci davranmamaya özen gösterin. 25 Nisan’da kişisel gelirler evinizdeki Venüs ile gelecek projeleri evinizdeki Satürn arasında kare açı oluşacak dolayısıyla parasal konularla ilgili sorunların kalıcı olma riski vardır. Bu tarihten önceki ve sonraki iki gün geleceğe yönelik yapacağınız yatırımlarda dikkatli adım atmanız önemlidir.

 

BOĞA: Nisan ayına, 2 Nisan’daki Güneş üçgen GAD ile başlıyorsunuz. Ortaklı paralarla ilgili veya kredi, borç, vergi ödemeleriyle ilgili konularda yeniden değerlendirme yapmak ve harekete geçmek gökyüzü bu görünüm altındayken olumlu sonuç almanıza olanak sağlar. Merkür ile Pluto’nun uyumlu açısı da sizi destekler niteliktedir. 9 Nisan’daki Mars Neptün karesine dikkat etmeniz gerekir. Ekonomik konulardaki kararlarınızı o güne bırakmamaya özen gösterin. 10 Nisan’daki Satürn’ün ay düğümleriyle olan açısı ilişkilerinizde, hayat felsefenizde, ekonomik durumunuzla ilgili konularda bazı somut kararlar alıp, kalıcı ve uzun vadeli çözümlere ulaşabileceğiniz önemli bir göksel görünümdür. Çok dikkatli değerlendirilmesi gereken bir pozisyondur, bu dönemde alacağınız kararlar kaderseldir ve Satürn tarafından kalıcı hale getirilirler. Hukuki olarak sizi destekleyen günlerdesiniz. 14 Nisan’da yönetici gezegeniniz Venüs burcunuza geçiyor. İnsanlar tarafından dikkat çekici olacaksınız ve kendinizi çok iyi hissedeceksiniz. 19 Nisan’da Güneş ve Merkür Koç burcunda kavuştuktan sonra önce Merkür daha sonra da Güneş burcunuza geçecek, bu da çok katı davranmadığınız sürece, yaratıcı fikirlerinizi başkalarına kolayca kabul ettirebileceğiniz bir etkidir. 23 Nisan’daki göksel görünümlerin etkisiyle sürpriz karşılaşmalar sonucu kendinizi aniden aşık olmuş hissedebilirsiniz, ama genelde gelip geçici bir etkidir bu. Sıra dışı gelişen olaylar sonradan pişmanlık duymanıza neden olabilir, dikkat. Kısa süreli bahar aşkları pek size göre değildir. 27 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı ikili ilişkilerinizde bazı krizler yaşamanıza neden olabilir. Sizden gizlenmiş bazı konular bu dolunay’ın etkisiyle ortaya çıkabilir, bu da ilişkilerde kopuşlara neden olabilir.

İKİZLER: 23 Nisan’a kadar Mars burcunuzda seyahat ediyor olacak. Günlük işlerde iletişimin çok artacağı bir dönemdir bu. Bu dönemde çok daha cesur, çok daha girişimci olabilirsiniz. Ama bu görünüm aynı zamanda insanlarla iletişiminizde yanlış anlamalardan doğacak tartışmalara da neden olabilir, ya da günlük işlerde acelecilikten kaynaklanan kazalara sebep olabilir, aynı şekilde bu dönemde trafikte de çok dikkatli olmanız gerekmektedir. 4 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor, bu dönemde kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda acele ve iyice düşünmeden karar almaktan kaçının, işinizle ilgili ya da sosyal hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için içinizde bir dürtü oluşabilir ama acelecilik hata yapmanıza neden olabilir. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle olan açısı, sosyal çevrenizle olan iletişiminizi ya da hayat felsefenizi kökten etkileyecek bazı kadersel gelişmelere neden olabilir. Satürn’ün etkisiyle hayatınızda kalıcı olacak değişimler bu dönemde başlayabilir. Ayrıca hukuki bir takım girişimler için de uygun bir pozisyondur.  Bu dönemde alacağınız kararlar kalıcı olacaktır. 14 Nisan’da Venüs’ün Boğa burcuna geçmesiyle sosyal hayatınız daha keyifli bir hal alacaktır. Ayrıca kariyer gelirlerinizde de bir artış görülebilir. 16 Nisan’da burcunuzda olan Ay’ın hilal faz’ı ticari konularda ya da insanlarla iletişiminizi güçlendirme konularında yenilik yapmak için harekete geçmek, olumlu sonuçlar almanıza neden olacaktır. Bu dönemde kendinize yeni bir teknolojik alet de alabilirsiniz. 17 Nisan’da Mars, Jüpiter üçgeni yine iş yaşamınızda ve sosyal yaşamınızda yeni başlangıçlar yapmak için destekleyici bir görünümdür. 23 Nisan’daki Venüs, Uranüs kavuşumu, kariyer gelirlerinizde sürpriz artışlara neden olacağı gibi, geleceğe yönelik yapacağınız yatırımlarla ilgili ya da gelecek projelerinizle ilgili ani bir takım gelişmeler yaşamanıza da neden olabilir. 25 Nisan civarında parasal konuları gündeminize getirmemeye özen gösterin, gökyüzündeki sert görünümler bu konuda bazı kayıplar yaşamanıza neden olabilir.

google haberler

YENGEÇ: Merkür 4 Nisan’da Koç burcuna geçiyor. Kariyer hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak adına ya da kariyer gelirlerinizi arttırmak adına bazı görüşmeler yapmak isteyebilirsiniz. Acele ederek atacağınız adımlar yanlış yapmanıza neden olabilir. Karşınıza çıkan fırsatları iyice değerlendirdikten sonra harekete geçmeniz yararınıza olur. 10 Nisan’da gerçekleşecek olan Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar, ortaklı bir ticari girişim veya yatırım için harekete geçmenize neden olabilir. Bu dönemde başlatacağınız işlerin, ilişkilerin ve girişimlerin çok uzun ömürlü olma durumu vardır. Gerçekten emin olmadığınız ya da kalıcı olmasını istemediğiniz hiçbir iş’e  bu dönemde başlamayın. Aynı gün ay’ın da Koç burcuna geçmesi yeni başlangıçlar için içsel bir dürtü hissetmenize neden olacaktır. Çok dikkatli başlangıçlar yapılması gereken bir dönemdir bu. 14 Nisan’da Venüs’ün Boğa burcuna geçmesi  sosyal çevrenizden arkadaşlarınızla çok güzel zaman geçirmenize neden olabilir. Bu dönemde kariyer gelirlerinizde bir artış olabileceği gibi arkadaşlarla eğlence için keyfi harcamalar da yapabilirsiniz. 17 Nisan ve takip eden günlerde trafikte çok dikkatli olmanız kaza riskini engeller. 19 Nisan’da önce Merkür daha sonra da Güneş Boğa burcuna geçiyor. Geleceğe yönelik atacağınız adımlarınızın veya oluşturacağınız projelerinizin, sağlam tutarlı, kararlı ve güvenli olmasına özen gösterme dönemindesiniz. Boğa riski sevmez ve aceleci davranmaz, dolayısıyla bu dönem tutarlı düşüncelerle yavaş hareket dönemidir. Fakat düşüncelerinizde ve davranışlarınızda esnek olmaya gayret etmeniz bu dönemi başarılı bir şekilde değerlendirmenize neden olur. 23 Nisan’daki Venüs, Uranüs kavuşumu sosyal çevrenizden bir kişi ile ani bir aşk ilişkisine girmenize neden olabilir. Ancak bu ilişkinin geçici olma ihtimali de vardır. Uranüs hayatlarımızda sürprizler yaşamamıza neden olur ama bunlar genelde kalıcı olmaz, Uranüs özgürlüğü sever. 27 Nisan’daki Akrep Dolunayı aşk ilişkinizde gizli kalmış bazı konuları ortaya çıkarabilir ve gerilime neden olabilir. Çocuklarınızla ilgili de bazı kriz yaratan konular açığa çıkabilir. Dolunaylar zorlu enerjilerdir.

ASLAN: 4 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde veya satış, pazarlama, reklam gibi işlerinizde ya da ticari işlerinizde çok detaylı inceleme yapmadan aceleci bir takım girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Bu dönem iletişiminiz çok artacaktır, tutamayacağınız sözler vermemeye özen gösterin. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle kurduğu açılar ve diğer bazı göksel görünümler,  yaşamınızda uzun süreli ve kadersel bazı başlangıçlara neden olabilir. Sosyal çevrenizdeki kişilerle olan iş girişimlerinize ve iletişim şeklinize çok özen gösterin, size olumlu veya olumsuz olarak geri dönme potansiyeli çok fazladır ayrıca yine bu süreçte yabancı ortamlardan bir kişiyle aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili yurtdışı bağlantılı bir eğitim de gündeme gelebilir. Bu dönemde atılacak olan adımlar uzun süreli ve kalıcı olacaktır. 14 Nisan’daki Güneş, Mars altmışlığının etkisi altında olduğunuz günlerde kısa veya uzun mesafe yolculuklarınızda trafik kazalarına karşı çok dikkatli olmanızda yarar var. Mars’ın son derece agresif olan enerjisi kazalara ortam hazırlar. 19 Nisan’da önce Merkür sonra Güneş Boğa burcuna geçiyor. Bu süreçte kariyer hayatınızla ilgili ve yaşamınızın geneli ile ilgili daha aklıselim, daha tutarlı fikirler geliştireceksiniz, yalnız düşüncelerinizde esnekliğe özen gösterin. Bu süreçte Venüs’ün de Boğa burcunda olması kariyer ilişkilerinizde de uzlaşmacı bir tutumda olduğunuzu gösterir. Verimli ve güzel bir dönemdir bu. 24 Nisan’daki Merkür, Uranüs kavuşumunun etkisiyle, kariyerinizde sıra dışı fikirlerle işlerinizi geliştirme veya sorunlarınızı çözme yoluna gidebilirsiniz. 27 Nisan’daki Akrep Dolunayı aile içinde gizli kalmış bazı konuların açılmasına ve bazı çatışmalar yaşanmasına neden olabilir. Dolunay, akrep burcunun etkisiyle daha önce manipüle edilmiş krizli konuları gün yüzüne çıkarır. Çözüm bulmak bu süreçte biraz zordur. Ancak bu durum farkındalığımızın artmasına neden olur.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

BAŞAK: 4 Nisan’da yönetici gezegeniniz Merkür Koç burcuna geçiyor. Miras, ortak gelirler, vergiler, krediler gibi konular gündeminize gelebilir. Bu konularla ilgili yeni çözüm arayışlarına gidebilirsiniz. Çok düşünmeden ve acele hareket etmeniz hata yapmanıza ve bu konularda kriz yaşamanıza neden olabilir. Sakin. 10 Nisan’daki Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar ailevi konular ile iş hayatınız arasında bir karar aşamasına geleceğinizi gösteriyor. Bu görünüm ev, iş, kariyer konuları arasında denge kurmanız için destekleyici bir görünümdür. Bu dönemde alacağınız kararlar kalıcı olacaktır, bunu düşünerek hareket etmeniz önemlidir. 14 Nisan’da Venüs 9. evinizdeki Boğa burcuna geçiyor. Yurtdışı bağlantılı ilişkilerinizde destekleyici bir görünümdür bu. İlişkiler uyumlu ve sonuçları sizin açınızdan bereketli olur. Aynı zamanda akademik gelişmeler için de çok olumludur. Aniden karşınıza bir fırsat çıkabilir. 16 Nisan’da İkizler burcundaki ay’ın hilal faz’ı kariyer hayatınızı destekleyecek yeni bir eğitime başlamak için oldukça iyi bir görünümdür.  Bu görünüme 17 Nisan’da Jüpiter’den de destek gelip bazı güzel fırsatların karşınıza çıkmasına olanak sağlayacaktır. 19 Nisan’daki Güneş Merkür kavuşumu ortak gelirlerinizle ilgili veya miras konularıyla ilgili çözüm odaklı fikirler üretmenizi destekler niteliktedir. 23 Nisan’da Mars’ın Yengeç burcuna geçişi, sosyal ilişkilerinizde daha mesafeli olup, kendinizi daha korumacı bir tavırla hareket etmeye yönlendirecektir sizi. Gelecek projelerinizle ilgili de kendinizi daha güvenceye alarak adım atmak isteyeceksiniz.

TERAZİ: Önümüzdeki 3 aylık dönemde sizin için ilişkiler, miras ya da ortak gelirlerle ilgili konular gündeminizde olacak. 4 Nisan’da Merkür’ün Koç burcuna geçişiyle her türlü ikili ilişkilerinizde (eşinizle, ortağınızla, danışmanlarınızla veya avukatlarınızla) iletişim için ilk adım atan siz olacaksınız. İlişkilerinize farklı bir boyut getirme, yenileme için çabalayacaksınız. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar, hayatınızda kardeşlerle veya yakın akrabalarla hukuki konularda sıra dışı ve kalıcı bazı çözümler üretileceği yönünde gelişmeler yaşamanıza neden olabilir. Bu süreçte iletişiminiz biraz gergin olabilir. 14 Nisan’daki Venüs’ün Boğa’ya geçişiyle ortaklı gelirlerinizde artışlar olabilir. Miras konuları gündeminizi doldurabilir. 17 Nisan’daki Mars Jüpiter üçgeninin etkisiyle insanlarla iletişiminiz sırasında gelişen bazı olaylar hayata bakışınızla ilgili yeni ve farklı bir felsefe oluşturmanıza neden olacaktır. 19 Nisan’daki önce Merkür’ün sonra Güneş’in Boğa burcuna geçişiyle ortak gelirler, krediler, borçlar, miraslar gibi konularda çözüm odaklı çok fazla düşünce üreteceğiniz bir süreç  yaşayacaksınız. Esnek düşünmek yararınıza olacaktır. 23 Nisan’daki Venüs Uranüs kavuşumu ilişkilerinizde sürpriz gelişmelere neden olabilir. Belki aniden bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz ama Uranüs özgürlük demektir, dolayısıyla bu ilişkinin geçici olması muhtemeldir. Aynı tarihte Mars da Yengeç burcuna geçecek. Mars burada pek rahat değildir, dolayısıyla Mars’ın dışarıya yönelik saldırgan tutumu yengeç burcunda içeriye yönelir. Yengeç burcu sizin toplumsal statü ve kariyer evinizde bulunuyor, yani  bu süreçte toplum önündeki görünümünüzle ilgili ya da kariyer hayatınızla ilgili işler pek istediğiniz gibi yolunda gitmeyebilir ancak bu süreci kendi iç dinamiklerinizi fark etmek için çaba sarf ederek değerlendirebilirsiniz. 25 Nisan’daki Venüs Satürn karesi eğer var ise aşk ilişkinizi evliliğe taşıyabilir ya da uzun süreli bir birlikteliğin başlangıcını bu dönemde yapabilirsiniz. 27 Nisan’daki Akrep dolunayı kişisel gelirlerinizle ilgili bazı farkındalıklar yaşamanıza neden olabilir, bu krizli bir enerjidir.

AKREP: 2 Nisan’daki Merkür Pluto altmışlığı, eğer var ise sağlığınızla ilgili sorunların giderilmesi için uygun bir zaman dilimidir. Bu tarihlerde yapılacak bir ameliyat şifalanmanıza neden olur. Bu açı altında düşlerinizin ve düşüncelerinizin gerçekleşme potansiyeli çok yüksektir. 4 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor, bu günlük rutininizde yenilik yapmak için uygun bir zaman dilimidir. 6 Nisan’daki Venüs ve Mars’ın altmışlığını işlerinizdeki parasal konuları veya bankalarla ilgili, vergilerle ilgili ödemeleri çözmek için kullanabilirsiniz. Banka kredisi alabilirsiniz ya da vergi borçlarıyla ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar da parasal konuların çözümünde kalıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Aynı tarihteki Venüs, Jüpiter altmışlığı hukuksal konularda da sizi destekler niteliktedir. 14 Nisan’da Venüs Boğa burcuna geçiyor ve 9 Mayıs’a kadar burada kalıyor. Evlilik ilişkiniz için güzel bir dönemdir bu. Aynı zamanda bekar ve evlenmek isteyen Akrepler için de çok uygun tarihlerdir. 17 Nisan’daki Mars, Jüpiter üçgeni ev, emlak, arsa alım satımı ve miras işleriyle ilgili destekleyen bir görünümdür.  Bu açı altında yapacağınız girişimlerden olumlu sonuç alabilirsiniz. Aynı gün Merkür hem Jüpiter’e hem de Mars’a altmışlık açı ile bağlanıyor. Aile kaynaklı ortak gelirlerle ilgili konuları ve aynı zamanda günlük iş rutininizi yoluna koymanız için ve krizli konuları çözmek için gerekli olan zihinsel ve fiziksel enerjiye sahip olacağınızı gösteriyor. Ancak işin içinde Mars olduğu için düşünmeden ve hızlı hareket etmemeye özen gösterin. 27 Nisan’da Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Akrep dolunayı krizli ve gerilimlidir. Öfke patlamalarına dikkat. Akrep dolunayları gizli kalmış konuların açığa çıkmasına neden olur ve bu da ani ve yıkıcı tepkilere neden olabilir. Kontrollü davranmak yararınıza olur.

YAY: Merkür 4 Nisan’da Koç burcuna geçiyor. Bu etkiyle düşündüklerinizi hemen uygulamaya koymak istersiniz. Bu dönemde yatırım konularında ya da ev, emlak, arsa alım satımıyla ilgili konularda alelacele karar vermemeniz yararınıza olur. Önünüze çıkan fırsatlar birden heyecanlanmanıza neden olur, hemen eyleme geçmek isteyebilirsiniz ama bu acelecilik hata yapmanıza neden olabilir. Bu dönemde aşık olduğunuzu düşünüp yeni bir ilişkiye de başlamak isteyebilirsiniz. Sakin. Merkür’ün Koç seyahati sırasında Mars ile yapacağı açı nedeniyle taşınmanız veya tadilat gibi işler de söz konusu olabilir. Bu ay çocuklarınızla, eşinizle ve ortaklarınızla olan ilişkinizdeki iletişim şeklinize dikkat edin. Acelecilik nedeniyle kendinizi doğru ifade edemeyebilirsiniz veya karşınızdakini doğru anlamayabilirsiniz. Sürtüşmeler ve çatışmalar söz konusu olabilir. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılardan dolayı, yakın çevrenizdekilerle olan iletişiminiz, ticari hayatınızdaki kişilerle olan iletişiminiz, eşinizle veya ortağınızla olan iletişim şekliniz veya eğitim hayatınızla ilgili bu dönemde oluşacak sıra dışı gelişmelerin uzun döneme yayılarak kalıcı olma ihtimali vardır. Bu dönemde alacağınız kararlar yaşamınıza yeni bir yön verecektir. 14 Nisan’da Venüs yöneticisi olduğu Boğa burcuna geçiyor. Günlük işleriniz daha keyifli hale gelebilir bu süreçte. Ekonomik olarak eliniz bollaşabilir, keyfi harcamalara dikkat. 17 Nisan’daki Mars, Jüpiter üçgeni ikili ilişkilerinizde süre gelen sorunlarınız varsa, çözmek için ve ilişkiye yeni bir vizyon getirmek için çok uygun bir pozisyondur. Aynı tarihteki Merkür’ün Jüpiter ve Mars ile altmışlığı da ilk adımı sizin atmanızı destekleyen bir görünümdür. 19 Nisan’da Merkür ‘ün Boğa burcuna geçişi ayağı yere sağlam basan yatırım anlaşmaları yapmanızı destekler niteliktedir. Bu süreçte aşk ilişkileriniz de daha güvene dayalı ve sağlamdır. 23 Nisan’da Mars Yengeç burcuna geçiyor. Mars bu burçta pek rahat değildir. Mars’ın Yengeç seyahati sırasında hem ikili ilişkilerinizde hem de ortaklı ilişkilerinizde ilk harekete geçen olmaktansa, kendini savunmaya alan bir davranış şekli benimseyebilirsiniz.

OĞLAK: 4 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor. Ev, emlak, arsa alım satımı, ev taşıma veya ebeveynlerle ilgili konularda aceleci olmak, düşünmeden hemen eyleme geçmek hata yapmanıza, aile içi muhalefete ve zarara uğramanıza neden olabilir. Özellikle işlerinizle ilgili yeni başlangıçları hemen yapmak için içinizde bir ateş yanabilir, kendinizi son derece istekleriniz için mücadele etmeye hazır hissedebilirsiniz ancak bu iç baskı yanlış yapmanıza neden olur. Nisan’ın ilk haftasında kendinizi frenlemeyi bilmeniz önemlidir. 10 Nisan’daki Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar kişisel gelirlerinizi arttırmak için işinizle ilgili yapacağınız yeni bir ticari atılım eğer iyi planlanmışsa size uzun süreli bir gelir kapısı sağlayabilir. 14 Nisan’da Venüs Boğa burcuna geçiyor. Aynı tarihlerde Uranüs de Boğa burcunda seyahat ediyor olacak ani gelişecek bir aşkı özgürce yaşamak isteyebilirsiniz, bunun için keyfi harcamalarınız olabilir. Yine aynı görünüm ani olarak bir para kazancına da işaret edebilir. Daha önce yaptığınız küçük bir yatırım umduğunuzdan daha fazla bir kazanca neden olabilir. Venüs’ün Boğa geçişi bereketli bir zamanı işaret eder. 25 Nisan’da Satürn’ün Venüs ve Merkür ile yaptığı sert açı nedeniyle bu tarih civarında yatırım konularıyla ilgili alacağınız ani kararların zaman içinde size kalıcı sorunlar çıkarmasına neden olur. Bu dönemde yaşayacağınız bir aşk ilişkisinin de aynı riski taşıdığını unutmayın, yaşamınızda kalıcı veya uzun süreli sorunlara neden olabilir. 27 Nisan’daki Akrep Dolunay’ı sosyal yaşamınızda ve arkadaş çevrenizde bazı krizler yaşamanıza neden olabilir. Arkadaş çevrenizdeki bazı kişilerin kıskançlık dürtüsüyle sizi manipüle ettiğini fark edebilirsiniz.

KOVA: 4 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor ve İkizler burcundaki Mars ile karşılıklı ağırlama yapıyorlar. Aynı zamanda Venüs ile Mars arasında da altmışlık bir açı oluşuyor. Bu da kardeşlerinizle ve yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizin artmasına neden olacaktır, zaman zaman da iletişiminiz agresifleşebilir. Hayatınıza yeni insanlar ve yeni aşklar girer ve çıkar, kalıcı olmaz. Bol sohbetli bir süreç yaşarsınız ama her şey yüzeyseldir. Merkür’ün Koç seyahati sırasında trafiğe de dikkat etmeniz gerekir, kazalara çok açık bir pozisyondur bu. 10 Nisan’da Satürn’ün ay düğümleriyle yaptığı açılar, bu dönemde bazı kişilerle aranızda kalıcı ilişkilerin doğmasına neden olacaktır. Bu ticari bir iş ilişkisi olabilir veya yurt dışı bağlantılı bir proje nedeniyle sosyal çevrenizden bazı kişilerle geleceğe yönelik kalıcı bir adım atılabilir ya da bu dönem başlayacak sürtüşmeli bir ilişki aşk’a ve uzun süreli birlikteliğe dönüşebilir. Her ne olacaksa kalıcı olma potansiyeli vardır, o nedenle bu dönem adımlarınızı dikkatli atmanız gerekir. Kalıcı olmasını istemediğiniz herhangi bir şeye bu süreçte başlamamaya özen gösterin. Merkür’ün Satürn ile yaptığı altmışlık açı dikkatle karar almanızı kolaylaştıracaktır. Yine aynı tarihteki Venüs, Jüpiter altmışlığı parasal konularda sizi destekleyen bir pozisyondur. Hukuksal meselelerinizi halletmek için de bu dönemi kullanabilirsiniz. 14 Nisan’da Venüs Boğa burcuna geçiyor. Ailenizle birlikte daha çok zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte ev ve toprak ile ilgili bir yatırım yapmak da  isteyebilirsiniz. Ani, sürpriz gelişmelere açık olun. 19 Nisan’da Merkür’ün de Boğa burcuna geçmesiyle aileye yönelik yatırım konularında çok daha mantıklı düşünceler üreteceksiniz. 23 Nisan’da Mars Yengeç burcuna geçiyor. Sağlık konuları gündeminize gelebilir. Mide ve göğüslerle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Baş ağrısı çekebilirsiniz. Sağlığa dikkat. 25 Nisan’da Satürn’ün Venüs ve Merkür ile kare açısı nedeniyle, aile içerisinde parasal konularda veya miras konularında kişiler arasında çatışmalar, sürtüşmeler veya laf dalaşı olabilir. Ortamda karamsarlık ve mücadele vardır. O nedenle bu tip konuşmaları daha sonraya bırakmakta yarar vardır.

BALIK: 2 Nisan’daki Merkür, Pluto altmışlığı, geleceğe yönelik kariyer planlarınızla ilgili veya yaşam planlarınızla ilgili geniş bir vizyonla fikirler üretmek bunları gerçekleştirme potansiyeli sağlar. 4 Nisan’da Merkür’ün Koç burcuna geçmesiyle kişisel gelirlerinizi arttırmak için harekete geçme dürtünüz çok artacaktır. Yeni atılımlar için aceleci davranmak zarara uğramanıza neden olabilir, dikkat. Özellikle ayın ilk günleri hata yapmaya çok açıksınızdır. Ayın 17 sinde Mars ile karşılıklı ağırlama yapan Merkür aynı zamanda altmışlık açı ile de birbirlerine bağlanıyor olacaklar, bu tarihler yeni başlangıçlar için biraz daha uygundur. Satürn’ün 10 Nisan’da ay düğümleriyle yaptığı açılar, teknolojiyi de kullanarak yakın çevrenizde emlak işi için girişimde bulunmayı destekleyen bir pozisyondur. Bu süreçte başlatacağınız gayrimenkul ile ilgili ticari bir iş uzun soluklu ve kazançlı olma potansiyeli taşır. Bu görünüm, devletten destek almaya yönelik başvurular için veya yasal girişimler için de çok uygundur. Uzun süreli ve kalıcı olmasını istediğiniz her türlü işi bu göksel görünümde başlatabilirsiniz. 14 Nisan’da Venüs’ün Boğa burcuna geçişiyle kardeşler ve yakın çevrenizdekilerle ilişkileriniz ılımlı, barışçıl ve uzlaşmacıdır. Kardeşlerle, kuzenlerle ve yakın çevrenizdeki dostlarınızla bu göksel görünüm altında çok güzel zaman geçirebilirsiniz. 19 Nisan’da önce Merkür daha sonra Güneş Boğa burcuna geçiyor, bu da yakın çevre ilişkilerinizi destekler nitelikte, sadece bu süreçte ilişkilerinizdeki iletişim şeklinizde esnek olmaya özen göstermeniz gerekiyor. Boğa sabit bir burçtur, katı kuralları olabilir, Merkür’ün kıvrak ve esprili zekasını İkizlerdeymiş gibi devreye sokmanız eğlenceli zaman geçirmenizi sağlar. 23 Nisan’da Venüs ve Uranüs Boğa burcunda kavuşuyor. Kardeşler ve yakın arkadaşlarla olan ilişkilerinizde ani gelişen bazı olaylar yaşayabilirsiniz, sürpriz gelişmeler olabilir. Bu süreçte öngöremediğiniz bazı harcamalar yapmanız da gerekebilir. Yine aynı tarihte Mars’da Yengeç burcuna geçiyor. Yakın çevrenizden bir kişi ile aşk ilişkisine başlayabilirsiniz hatta bu ilişkiye yuva kurmak amacıyla da girebilirsiniz ama bu dönemdeki ilişkiler genelde geçicidir, özgürlük ihtiyacınız ağır basabilir. 27 Nisan’daki Akrep dolunayı yaşam felsefenizi yeniden sorgulamanıza neden olabilir. İçe dönük ve krizli bir dönemdir.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan 2021 Mart Ayı Burç Yorumları... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ