Renkli Kadınlar

2021 Mart Ayı Burç Yorumları…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog Şeyda Özbey, mart ayının astrolojik hareketlerini burçlara etkilerini yazdı… İşte 2021 Mart Ayı Burç Yorumları…

KOÇ: Mart ayının ilk yarısında zihinsel olarak bir dalgınlık, bir unutkanlık, netleşememe gibi bir hassasiyet içerisinde olabilirsiniz ve biraz içinize dönmek isteyebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili geleceğe yönelik yeni bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Sosyal çevrenizde de bir ayıklama yapacağınız bir süreçtir bu, içe dönüp bazı farkındalıklar yaşayıp, belki bazı gizli düşmanlıkları fark edip onları hayatınızdan çıkararak yaşamınızı yeniden şekillendirmek isteyebilirsiniz. Bu ay sağlığınıza biraz dikkat etmeniz gerekebilir. Bazı sağlık harcamaları söz konusu olabilir. Yönetici gezegeniniz Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçecek, bu da yakın çevre ile iletişiminizin artacağı anlamına gelir. Kardeşler, yakın akrabalar arasında fikirsel paylaşımların çok olacağı, gel-gitlerinizin artacağı bir ay olabilir bu. Yeni kararlar alabilirsiniz, karar alırken sezgilerinize kulak vermeniz yararınıza olacaktır. Mart ayı boyunca trafiğe de dikkat etmeniz gerekecektir. 21 Mart’ta Venüs burcunuza geçecek. Bu tarihten itibaren biraz dikkat çekici olabilirsiniz. Yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Sosyal olarak da ayın ilk yarısına oranla daha aktif olacaksınız. 28 Mart’ta gerçekleşecek olan dolunay da ay boyunca mercek altına aldığınız bazı ilişkileri bitirmeniz konusunda size kolaylık sağlayacaktır.

BOĞA: Sosyal çevre ilişkilerinizin biraz hareketleneceği, arkadaşlarınızla biraz daha ılımlı ilişkiler kuracağınız güzel bir ay’a başlıyorsunuz. Yalnız balık burcundaki Venüs ve Neptün sizi biraz fazla sevgi dolu, iyimser ve gözleri kapalı bir insan haline getirebilir. Sosyal çevrenizden bazı insanlar tarafından bu iyi niyetiniz kullanılabilir ve zarar uğrayabilirsiniz. Bu nedenle sosyal çevre ilişkilerinizde bu ay biraz uyanık olmanızda fayda var. Kariyer hayatınızla ilgili de beklemediğiniz bazı güzel fırsatlar yakalayacağınız bir aydasınız. 4 Mart itibariyle Mars’ın İkizler burcuna geçmesiyle de gelirlerinizi arttırma konusundaki girişimlerinizden olumlu sonuçlar alabileceksiniz ve güçlü, sağlam, kalıcı başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu dönemde harcamalarınıza da dikkat etmeniz gerekecektir. Gelir artışı olabileceği gibi gereksiz harcamalar da söz konusu olabilir. Yatırımlarınız konusunda ve para giriş – çıkışı konusunda bu dönemde biraz daha gerçekçi kararlar vermeniz yararınıza olacaktır. 28 Marttaki Terazi dolunayı sağlık evinizden sizi sağlığınıza dikkat etmeniz konusunda uyarıyor. Yanınızda çalışan bazı kişiler varsa; bu ay onlarla ilgili de bazı kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.

Astrolog Şeyda Özbey

İKİZLER: 4 Mart’ta Mars sizin burcunuza geçiyor ve cesurca girişimlerde bulunacağınız oldukça hareketli bir ay geçirmenize neden oluyor. Zihinsel olarak ve fiziksel olarak oldukça aktif olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken şey, aklınıza gelen herhangi bir fikir için hemen harekete geçmemeniz, önce düşünüp doğru olduğuna inandığınız kararı verdikten sonra harekete geçmenizdir. Çünkü Mars’ın etkisiyle bu ay biraz dürtüsel  hereket etmeniz olasıdır. Kariyerinizle ilgili de olumlu bir süreçten geçiyorsunuz. Bazı şanslı fırsatlar elinize geçebilir ve değerlendirebilirsiniz. Bu ay yaşamınızın her alanında yeni kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu kariyer konusunda olabilir, parasal konularda olabilir, eğitim hayatınızla ilgili olabilir, günlük işlerinizin işleyişiyle ilgili olabilir veya ikili ilişkilerinizle ilgili olabilir. Yaşamınıza yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz bu ay. 13 Mart yeni ay’ı kariyerinizle ilgili size yeni bir başlangıç da yaptırabilir. Bu ay bazı kafa karışıklıkları yaşamanız olası. Kararlarınızı aceleye getirmemekte yarar var. Mart ayında sağlık konusu da gündeminizde olabilir. Kendinize karşı biraz daha özenli olmanız gerekecektir. Sağlık kontrollerini ihmal etmeyin. 28 Mart’ta gerçekleşecek olan dolunay, sizi aşk ilişkileriniz, çocuklarınızla ilişkileriniz ve yatırımlarınız konularında etkileyecektir. Bu gergin bir enerjidir. Gerginliğinizi kontrol altına almaya, ılımlı ve gerçekçi davranmaya özen göstermeniz gereken günlerden geçiyor olacaksınız.

YENGEÇ: Mart ayında balık burcundaki gezegen toplanması hukuki konularla ilgili, varsa yurtdışı bağlantılı işlerinizle ilgili veya eğitim konularıyla ilgili bazı yanılsamalar ve kafa karışıklıkları yaşamanıza neden olabilir. Ama aynı zamanda şanslı bir takım gelişmeler de yaşamanız söz konusu. Parasal konulardaki gecikmeler bazı küçük krizler yaşamanıza neden olurken, ay içinde bazı parasal fırsatlar yakalamanız da mümkün görünüyor. Yani bu ay olumsuz gibi görünen bazı göstergeler işinize çok yararken,  işin olumlu sonuçlanacağını düşünerek iyi niyetle yaklaştığınız bazı kişiler de hayal kırıklığı yaşamanıza neden olabileceklerdir. 17 Mart’taki Boğa burcundaki hilal fazındaki ay, finansal anlamda yeni başlangıçlar için çok uygundur. 4 Mart’ta Mars’ın 12. Evinizdeki İkizler burcuna geçmesi sizi zihinsel olarak kendi iç dünyanızda çok aktif duruma getirecektir. Kendi kendinizle tartışabilir, geleceğe yönelik yeni kararlar alıp, yeni düşünceler üretebilirsiniz. Zihniniz hiç dinginleşmeyecek. Bu ay ufak tefek kazalar nedeniyle bazı küçük sağlık sorunları yaşamanız da olası. Bu süreçte bağımlılıklarınızdan kurtulmak için harekete geçebilirsiniz.  Kariyer hayatınızla ilgili de yeni başlangıçlar yapabilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Yalnız gizli düşmanlıklara dikkat, fikirlerinizi paylaşmayıp kendinize saklamanız yararınıza olacaktır. 28 Mart’taki Terazi dolunayının etkisiyle ev alım satımı veya kiraya çıkma gibi konularda ve ailevi bir takım konularda dikkatli davranmalı, gerilimden uzak durmaya çalışmalı ve agresif kararlardan kaçınmalısınız.

google haberler

 

ASLAN: Mart ayında ikili ilişkileriniz gündemde olacak. 5 Marttaki Merkür Jüpiter kavuşumu sizin ilişkiler evinizde gerçekleşecek bu da uzun süredir sürüncemede olan bazı işlerinizle ilgili karar vermenizi kolaylaştıracak. Zira 16 Marttan sonra Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte özellikle ortaklı konularla ilgili kafa karışıklığı yaşayabilir, kararlarınızda netleşememe gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ayın ilk yarısı sizin için daha yumuşak enerjiler barındırıyor. 8. Evinizde bulunan balık burcundaki gezegen toplanması, bu ay sizin ortaklı gelirlerinizle ilgili bazı yanılgılar yaşamanıza neden olabilir. Özellikle ayın ikinci yarısında atacağınız imzalara, alacağınız kararlara çok dikkat etmenizde yarar var. Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçiyor. Bu geçiş sosyal hayatınızı renklendirecektir ama aynı zamanda hızlı ve düşünmeden hareket etmenize  de neden olabilir. Özellikle geleceğe yönelik yapacağınız atılımlarda veya geleceğinizi ilgilendirecek olan bir projede hızlı hareket etmemek, ilk aklınıza geleni uygulamaya koymamak yararınıza olacaktır. Arkadaşlarınızla da iletişiminize dikkat etmeniz gerekiyor çünkü Mars’ın agresif doğası nedeniyle arkadaşlarınızla ilişkileriniz gerilebilir. Sosyal hayatınızla ilgili çok aktif olacağınız bir aydasınız. 21 Mart’ta Venüs’ün Koç’a geçmesiyle yurtdışı bağlantılı ilişkilerinizde bir hareketlenme olacaktır. Eğitim hayatınızla ilgili de yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. 28 Mart’taki Terazi Dolunay’ı kardeşlerle, kuzenlerle veya yakın çevre ilişkileriyle ilgili bazı gerginlikler yaşamanıza neden olabilir.

BAŞAK: Yönetici gezegeniniz Merkür 16 Mart’a kadar Kova burcunda seyahat ediyor olacak, bu tarihten sonra da Balık burcuna geçecek. Bu transit de sizin ay boyunca iş hayatınız, kariyer ilişkileriniz, ortaklı ilişkileriniz konusunda oldukça aktif bir ay geçireceğinizi gösteriyor. Özellikle ayın 2inci yarısı her türlü ikili ilişkinizde gelişen olaylarda kafa karışıklığı yaşamanız, kararlarınızda netleşememeniz olası. 4 Mart’ta Mars’ın İkizler burcuna geçmesi, kariyer hayatınızla ilgili ve kardeşler ile ilgili bazı ortak gelir paylaşımı konularına hareket getirecektir. Kariyer hayatınızda özellikle ayın ilk yarısı bazı atılımlarda bulunabilirsiniz, sıra dışı bazı düşünceleriniz insanlar tarafından kabul görebilir, desteklenebilirsiniz. Yalnız iş arkadaşlarıyla iletişiminizde gereksiz gerilimlerden kaçınmanız önemlidir. Bu ay ilişkiler ve kariyer konularına çok fazla odaklanmanız gerekecek. Evlilik ilişkinizle veya ortaklarınızla olan ilişkilerinizle ilgili bu ayın özellikle 2inci yarısı kontrolünüz dışında bazı durumlar oluşabilir. Yanlış anlaşılmalar bazı düşmanlıklara neden olabilir veya bazı kişilerin düşmanca tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz, ilişkilerinizde agresif tutum takınmamaya özen göstermeniz yararınıza olur. Ay bütünündeki ılımlı enerjiler, sevgi dolu ve hoşgörülü davranmanızı kolaylaştıracaktır. 28 Mart’taki Terazi dolunayı, harcamalar ve yatırımlar konusunda sizi uyarıyor. Parasal konulara dikkat.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

TERAZİ: Yönetici gezegeniniz Venüs 21 Mart’a kadar sizin sağlık evinize denk gelen balık burcunda seyahat ediyor olacak ve bu tarihten sonra Koç burcuna geçiyor olacak. Merkür’de 16 Mart’ta Balık burcuna geçecek. Bu da mart ayında sizin sağlık konularına biraz dikkat etmeniz gerektiğini gösteriyor. Bu ay besin zehirlenmelerine ve alkol kullanımına dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlık hassasiyeti söz konusu. Yalnız Venüs’ün Balık burcundaki seyahati sizin daha ılımlı ve hoşgörülü olmanıza, daha relax ve iyimser davranmanıza neden olacak. Günlük işlerinizi yaparken de kendinizi çok daha huzurlu ve gevşek hissedeceksiniz. Mars’ın 4 Mart’taki İkizler geçişi, hukuki konularda, eğitim konularında ve ticari konularda harekete geçme enerjinizi  tetikleyecektir. Bu dönemde hukuki işlerinizle ilgili agresif tavırlar bazı kişilerle davalık olmanıza neden olabilir. Mars’ın İkizler geçişi ani bir kararla yeni bir eğitime başlamanıza neden olabilir, bu eğitim yurt dışı bağlantılı olabilir. Bu dönemde seyahate çıkmak da isteyebilirsiniz, bu tatil olabilir, iş seyahati olabilir veya eğitimle ilgili bir seyahat olabilir. Önemli olan şey,  düşüncelerinizi hemen eyleme dökmemeniz, kafanız netleştikten sonra harekete geçmeniz uğrayacağınız bazı kayıpları önler. 28 Mart’taki dolunay sizin burcunuzda gerçekleşecek. Bu biraz gergin bir enerjidir. Bu enerjinin etkisiyle yaşayacağınız gerilim ilişkilerde kopmalara neden olabilir, dikkat.

 

AKREP: Venüs bu ay sizin ilişkiler ve evlilik evlerinizi tetikliyor. Eğer evli iseniz ilişkiniz bu ay çok daha ılımlı, sevgi ve şefkat dolu olacaktır, eğer evli değilseniz, yeni bir aşk kapınızı çalabilir. Bu ay ilişkiler alanınız oldukça keyifli görünüyor. Ayrıca bir çocuk beklentisi içindeyseniz bu konuyu destekleyici görünümler mevcut. Bu ay yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz yeni bir hobi de edinebilirsiniz kendinize. Merkür’ün de Balık burcuna geçtiği 16 Mart’tan sonra hayal dünyanızı kaleme alabileceğiniz sanatsal çalışmalar yapmanız konusunda da destekleyici enerjiler var. Yönetici gezegeniniz Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçiyor. Kredi çekmek, başkasının parasıyla ticari bir girişimde bulunmak gibi konuları gündeminize getirebilir. Bu ay çok risk almamaya çalışın. Ortaklı paralar konusunda aceleci karar almamanız yararınıza olur. Aynı zamanda Mars’ın İkizler sürecinde kazalara da dikkat edin. İletişim kazaları veya trafikte yaşayacağınız riskli durumlar söz konusu olabilir. Ayın ilk yarısında mülk almak veya taşınmak gibi konular gündeminize gelebilir. Venüs’ün 21 Mart’ta Koç burcuna geçişi günlük işlerinizi yoluna koymakta size kolaylık sağlayacaktır ve günlük rutininiz bile keyifli hale gelecektir. 28 Mart’taki Terazi dolunayı bazı gizli düşmanlarınızı fark etmenize neden olacaktır.

YAY: Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçiyor ve sizi ikili ilişkiler ve ortaklıklar konularında harekete geçiriyor. Bu konularda aklınıza gelen düşünceleri hemen gerçekleştirmek isteyebilirsiniz, hızlı hareket etmek isteyebilirsiniz, belki biraz agresif olabilirsiniz. Özellikle imza gerektiren konularda, sözleşmelerde acele hareket etmeniz zarara uğramanıza neden olabilir. 16 Mart’ta Merkür’ün Balık burcuna geçişiyle düşüncelerde ve iletişiminizde bir yumuşama söz konusu olur. Kafa karışıklıkları ve hızlı aldığınız kararlardan pişmanlık duyabilirsiniz ve Merkür’ün balık burcu seyahati sırasında iletişiminizde daha uzlaşıcı, daha çözüm odaklı yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu ay 4. Evinizdeki Balık burcunda gezegen toplanması var. Ev alım-satımı veya taşınma gibi konular gündeminize gelebilir. Ama gökyüzü görünümü bu ay biraz dikkatli olmanız gerektiğini, iyice araştırmadan ve emin olmadan herhangi bir şeye imza atmamanızı, yanılma potansiyelinizin olabileceğini gösteriyor. İlk başta avantajlı gibi görünen durumlar daha sonra pişman olacağınız değişimler getirebilir. 21 Mart’ta Venüs Koç burcuna geçiyor. Bu ay yeni bir aşk’a başlayabilirsiniz. Yeni bazı yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz ve çocuklarınızla ilişkiniz oldukça sıcak olacaktır. Çocuklarla çocuk olabilirsiniz. 13 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşecek olan yeni ay, miraslarla ve ortak paralarla ilgili bazı gelişmeler yaşayabileceğinizi gösteriyor. 28 Mart’taki Terazi dolunayı da ilişkilerle ilgili gerilimler yaşamanıza, uzlaşmanın sağlanamamasına neden olur. Seçimlerinizin sonuçlarını alacağınız bir dönem. Sonlanmalar olacaktır.

OĞLAK: Mars 4 Mart’ta İkizler burcuna geçiyor. Burası sizin sağlık eviniz, Mars ise aceleci ve agresif bir enerjidir dolayısıyla bazı sakarlıklar nedeniyle kazalara uğrama riskiniz var. Mars’ın bu pozisyonu özellikle ayın ilk yarısında günlük işlerinizde hareketliliğe neden olacaktır, oldukça yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. 5 Mart’taki Merkür-Jüpiter kavuşumu kişisel gelirleriniz alanında bazı kararlar almak ve bunları uygulamaya koymak konusunda son derece destekleyici bir görünümdür. Bu ay Balık burcundaki gezegen toplanması kardeşlerle ilişkilerinizde ve yakın çevre ilişkilerinizde destekleyici bir görünüm olmasına karşın bazı yanılgılar ve yanlış anlaşmalar da söz konusu olabilir. Özellikle Merkür’ün 16 Mart’ta Balık burcuna geçmesi kafa karışıklığınızı arttıracaktır. 13 Mart’taki Balık Yeniay’ı yakın çevrenizle ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizin oldukça yumuşak ve ılımlı olacağı ve destekleneceğiniz bir görünümdür. Venüs’ün 21 Mart’ta Koç burcuna geçişiyle ailevi ilişkilerde ve ev ile ilgili konularda kısıtlama, baskı yaratma ters tepebilir. Özgürlük ihtiyacı çok güçlüdür. Bu dönemde aile için sorumsuz harcamalar yapmaktan da kaçınmalısınız.  Mart ayında kariyer hayatınızda önemli gelişmeler olabilir. 28 Mart’taki Terazi dolunayı bu alanda bazı sonlanmalar yaşamanıza neden olabilir. Fakat ay genelinde kariyerinizle ilgili şanslı görünümler mevcut, kapanan bir kapının ardından yeni bir kapının açılması da söz konusudur bu ay.

KOVA: 4 Mart’ta Mars İkizler burcuna geçiyor, bu da kariyer hayatınızdaki ilişkilerinizde bir hareketlenme olacağını gösteriyor. Burada yanlış anlaşmalardan kaynaklanan tartışmalar, manipülasyonlar söz konusu olabilir. Ayrıca Mars’ın bu geçişi aşk hayatınızı da hareketlendirebilir. Flörtöz tavırlar içerisine girebilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlama konusunda hızlı hareket etmek yanılgılara da neden olur. Çocuklarınız varsa onlara karşı da agresif davranmamaya özen gösterin. Çünkü mars sabırsız bir enerjidir. Çabuk kızabilirsiniz sonra da pişmanlık duyabilirsiniz. Bu ay kişisel gelirlerinizde bir artış olabilir. Aynı zamanda keyfi harcamalar da yapabilirsiniz, dikkat. İkinci evinizdeki balık burcunda toplanan gezegenler size bazı fırsatlar sunarken, zaman zaman da dikkat dağınıklığı nedeniyle hatalar yapmanıza da neden olabilir. 21 Mart’taki Venüs’ün Koç burcuna geçişiyle yakın çevrenizdeki kişilerle ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde ve iletişiminizde yumuşak tutum takınmanız, ilişkilerinizin daha güçlenmesine ve destekleşmeye olanak sağlayacaktır. 28 Mart’taki Terazi dolunayının etkisiyle yurtdışı bağlantılı işlerinizde ve yabancılarla iletişim konusunda bazı farkındalıklar yaşamanız olasıdır. Oluşabilecek sorunlar nedeniyle bazı sonlanmalar yaşayabilirsiniz.

BALIK: Bu ay sizin burcunuzda gezegen toplanması var. Venüs, Güneş ve Neptün burcunuzda seyahat ediyorlar. Merkür’de 16 Mart’ta burcunuza geçiyor ve bu da sezgilerinizin çok güçlenmesine, algılarınızın açılmasına ve ılımlı, huzurlu bir enerjinin ay boyunca sizi etkisi altına almasına neden olacaktır. Bu ay burcunuzda bir yeni ay gerçekleşecek, bu da yeni ve güzel başlangıçlar anlamına gelir. Bu yeni başlangıçlar evlilik ilişkinizi çok daha sevgi dolu yeni bir seviyeye geçmesine neden olabildiği gibi, ortaklarla ilişkilerinizde de uzlaşma ile yeni bir başlangıç yapabileceğiniz anlamına da gelebilir. Mars 4 Mart’ta 4. evinizdeki  İkizler burcuna geçiyor. Bu da sizin yeni bir ev almak için girişimde bulunmanıza neden olabilir veya taşınmak isteyebilirsiniz. Ya da evinizde tadilat yapabilirsiniz, bu nedenlerden dolayı elinizden para çıkışı olabilir. Mars agresif bir enerjidir, aile bireyleri arasında biraz gerginliğe neden olabilir. Ve Mars’ın aceleciliği ve İkizlerin hızı, hatalı hareket etmenize neden olabilir. Bu ay ev içi kazalara da dikkat edin. 21 Mart’ta Venüs’ün Koç burcuna geçmesiyle de parasal konularda bir alma-verme durumu söz konusu olabilir. Yapacağınız yatırımlarda dikkatli olun ve anlık düşüncelerle hareket etmeyin.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Şubat Ayında Gezegen Geçişleri Hareketli... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ