Renkli Kadınlar

Mayıs Ayında Gökyüzü Oldukça Hareketli… Mayıs Ayı Burç Yorumları…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Astrolog, Şeyda Özbey, 12 burcu mayıs ayında nelerin beklediğini ve 11 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelecek Yeni Ay’ın ve 26 Mayıs’ta Yay burcunda yaşanacak Ay Tutulması’nın etkilerini anlattı…

Astrolog Şeyda Özbey

Koç: Bu ay Merkür, Venüs ve Güneş İkizler burcuna geçecek. Geleceğe yönelik yeni kararlar alma, yeni başlangıçlar yapma dönemindesiniz. Yeni bir araba alabilirsiniz, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerle örneğin kardeşleriniz, kuzenleriniz ya da yakın arkadaşlarınızla iletişiminiz bu ay artabilir. 6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs Pluto üçgeni ani gelişecek parasal kayıplara neden olabilir. Bu tarihlerde parasal konularda hırslı atılımlar yapmamaya özen gösterin. Ay boyunca Mars’ın Yengeç burcundaki seyahati nedeniyle ve 16 Mayıs’ta Yengeç burcundaki ay’ın hilal konumu gayrimenkul alımı, ev almak veya ev taşımak ya da evde tadilat yapmak konularını gündeminize taşıyacaktır. Yalnız Mars’ın yengeç konumu ev içi kazalarına neden olabilir, dikkat.

TİCARET AÇISINDAN OLUMLU

17 Mayıs’taki Venüs/Kuzey ay düğümü kavuşumu yakın çevrenizden bazı kişilerle yeni bir ticari girişim yapmak açısından destekleyicidir. 20 Mayıs ile 14 Ekim arasında Satürn Retro konumunda olacak. Bu süreçte teknolojik aletlerinizde bazı sorunlar oluşabilir. Yine bu dönem  yeni bir projeye başlamak ve yeni bir sorumluluk almak içinde çok uygun değildir. Eş zamanlı olarak Merkür’ün de 27 Mayıs – 25 Haziran arasındaki geri hareketi de, bu dönemde yeni işlere başlamak yerine ertelenmiş olan işlerinizi veya yarım kalmış olan projelerinizi tamamlamak için kullanmanızın uygun olacağını gösteriyor. 26 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması, yurtdışı bağlantılı işlerinizde ve yüksek eğitim, yayıncılık, satış-pazarlama gibi işlerinizde ve hukuki konularda ya da medya ile ilgili konularda bazı pürüzler yaşamanıza neden olabilir.

Boğa: 4 Mayıs’ta Merkür, 9 Mayıs’ta Venüs ve 20 Mayıs’ta da Güneş sizin kişisel gelirler eviniz olan İkizler burcuna geçiş yapıyor ve Mayıs ayı boyunca ekonomik durumunuzda bir hareketliliğe neden oluyor. Bu ay gelirlerinizi arttırmak için geleceğe yönelik bazı girişimlerde bulunmanız olası. 11 Mayıs’ta burcunuzda gerçekleşecek olan yeni ay yaşamınızla ilgili yeni ve radikal kararlar almanız için uygun bir görünümdür ama bu kararları ay’ın hilal fazına geldiğinde uygulamaya koymanız, sonuç almanızı kolaylaştırır. 12 Mayıs’taki Mars-Uranüs arasındaki 60lık açı bazı yeni ticari girişimler için destekleyici bir açıdır. Sıra dışı olduğu için değerlendirmekten çekindiğiniz bir projeyi bu süreçte başlatma kararı alabilirsiniz. Aynı gün gerçekleşen Merkür, Satürn üçgeni de bu projenin uzun süreli ve kalıcı olmasını sağlar, bu nedenle üzerinde dikkatle düşünüp öyle karar alınmalıdır. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçişiyle de kariyer hayatınızla ilgili bazı fırsatları yakalama ve kariyer gelirlerinizi arttırma şansı verebilir size. 20 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs, Satürn üçgeni kariyerinizi etkileyecek kalıcı bir ticari ilişkiyi başlatabilir.

EVLİLİK İÇİN ŞANSLI DÖNEM…

Ayrıca bu görünüm bu dönemde evlenmek isteyenler için kalıcı bir evlilik ilişkisinin başlangıcı için de çok uygundur. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulma sizin hayatınızdaki miras, kredi ve borçlar, ortak paralar gibi konuları aktive edecektir. Bu konularda köklü bir değişim sürecine girebilirsiniz. 27 Mayıs’ta Merkür’ün de tutulma olduğu evin karşısında durak pozisyonuna geçmesi bu dönemde parasal konulara çok dikkat etmeniz gerektiği yönünde bir uyarıdır. Ay boyunca Mars’ın Yengeç burcundaki seyahati yakın çevrenizdeki bazı kişilerle sorun yaşamanıza neden olabilir. Kardeş, kuzen ve yakın arkadaş ilişkilerinize bu ay özen gösterin ve dikkatli davranın. Ayrıca mayıs ayı boyunca araba kullanırken de dikkatli olmanız önemli. Dikkatsizlik ve acele davranmak bazı kazalara neden olabilir.

İkizler: 4 Mayıs’ta Merkür burcunuza geçiyor ve 12 Temmuz tarihine kadar burcunuzda seyahat edecek. Bu süreçte iletişim trafiğiniz artabilir, yeni bazı ticari girişimlerde bulunabilirsiniz ve iletişiminizde teknolojiyi daha sıklıkla kullanabilirsiniz. 6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs/Pluto üçgeni finansal konularda önemli bir dönüşüm döneminde olduğunuzu gösteriyor. Doğru yapılmamış yatırımlar kayıplara neden olurken, bazı ortaklı işlerden büyük kazanç sağlayabilme potansiyelinin olduğunu da öngörebiliriz. Bu açı altında sağlam atılmış adımlar büyük kazanç getirir. 9 Mayıs’ta Venüs burcunuza geçiyor. İnsanlarla iletişim kurmaktan keyif alacağınız bir zaman dilimidir bu.

11 Mayıs’taki boğa yeni ay’ı bilinçaltı bazı korkularınızı harekete geçirir. İçsel bir farkındalık yaşamanıza neden olabilir. Mars/Chiron karesinin etkin olduğu 12 Mayıs civarında ev içi kazalarına dikkat edin. 20 Mayıs’taki Venüs/Satürn üçgenini evlilik gibi ciddiyet gerektiren kararları almak için kullanabilirsiniz. 26 Mayıs’taki ay tutulması ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar evinizde gerçekleşiyor. Bu tutulma sırasında sizden gizlenmiş bazı konular ortaya çıkabilir ve bu ilişkilerinizi olumsuz etkileyebilir. Tutulmalar değişim getirir ve ikili ilişkiler alanında yeni başlangıçlar yapmanıza neden olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mars’ın ay boyunca yengeç burcundaki seyahati parasal konularla ilgili bazı krizler yaşamanıza neden olabilir, gereksiz harcamalardan kaçının.

GİZLİ DÜŞMANLARA DİKKAT

Yengeç: 4 Mayıs’ta Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle sosyal hayatınızdaki iletişim artacaktır. Bu dönemde tutamayacağınız sözler vermekten kaçının, ayrıca gizli düşmanlıklarla karşılaşmanız da olası. Kandırılmamaya dikkat edin. 6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs/Pluto üçgeni ilişkilerinizdeki tutkuyu arttırabilir, aynı zamanda ilişkilerde değişim – dönüşüm yaşamanıza da neden olabilir. Sağlam olmayan ilişkiler bu dönemde bozulabilir, sağlam ilişkiler ise çok daha fazla güçlenir. 12 Mayıs’ta Merkür ile Satürn üçgen açıyla bağlanıyorlar, bu açı altında önemli kararlar alabilirsiniz ancak aldığınız kararlar yaşamınızda kalıcı olur, karar alırken bunu dikkate almalısınız. 14 Mayıs’taki Jüpiter’in 9. Evinizdeki Balık burcuna geçişi, hukuki işlerinizde, yurtdışı bağlantılı işlerinizde ve akademik kariyerinizle ilgili konularda bazı fırsatlar yakalamanıza neden olabilir.

16 Mayıs’ta burcunuzda oluşacak hilal sırasında ev ve aile ile ilgilenmek, evde yeni bir düzenleme ve tadilat yapmak için oldukça uygundur.  Ancak Mars’ın ay boyunca burcunuzda seyahat ediyor olması, bu ay kazalara ve kesici aletlere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizi uyarmak durumundayız. 26 Mayıs’ta Yay burcunda gerçekleşecek olan ay tutulması günlük rutininizde bazı değişiklikler yapmanıza neden olabilir. Sağlık konuları da gündeminize gelebilir, bir sağlık sorununuz varsa bu dönemde şifalanabilir. Ancak sağlıklı bir kişiyseniz de bu dönemde gereksiz riskler almamaya özen gösterin ve sağlığınızı koruyun.  Bu tutulmanın etkisiyle de yanınızda çalışan bazı kişilerle bir takım krizler yaşamanız olası.

Aslan: 4 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna geçiyor. Sosyal hayatınızı harekete geçirebilecek bir görünümdür bu. Yeni arkadaş çevrelerine girebilir, yeni derneklere üye olabilirsiniz. Pandemi nedeniyle bunu teknolojiyi kullanarak yapabilirsiniz. 6 Mayıs civarında iş hayatınızdaki bazı kişilerle ilişkileriniz sonlanabilir, bazı kişilerle de çok daha güçlü iş ilişkileri kurabilirsiniz. Bu süreçte tutkunuzun odağı iş ve kariyer ilişkileri olacaktır. 9 Mayıs’taki Venüs’ün İkizler burcuna geçişi sosyal ortamlarda çok daha uzlaşmacı ilişkiler kurmanıza neden olacaktır. 12 Mayıs’taki Merkür/Satürn üçgeni ikili ilişkilerinizde ileriye dönük yeni kararlar almanıza neden olabilir. 14 Mayıs’ta Jüpiter sizin 8. Evinizde bulunan Balık burcuna geçecek ve 28 Temmuz’a kadar bu burçta kalacak, bu süreçte size, miras gelmesi, ortak gelirlerin artması, vergi ödemeleri, kredi borçları gibi konularda olumlu destek verecektir.

20 Mayıs’taki Venüs/Satürn üçgeni her türlü ikili ilişkilerinizin, sosyal ilişkilerinizin, ticari ilişkilerinizin ve ortaklı ilişkilerinizin olumlu yönde gelişmesine destek veren bir görünümdür. 26 Mayıs’ta gerçekleşecek olan ay tutulması, çocuklarınızla ilgili konuları gündeminize getirebilir. Bu dönemde yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz veya var olan bir ilişkinizi de sonlandırabilirsiniz. Ay tutulmaları bazı duygusal krizlere neden olabilir. Mars’ın ay boyunca Yengeç burcundaki seyahati, bazı gizli düşmanlarınızı fark etmenize ve onları hayatınızdan çıkarmanıza neden olabilir. Bu süreçte varsa eğer size zarar veren bazı alışkanlıklarınızdan da (bağımlılıklarınızdan) kurtulma konusunda harekete geçebilirsiniz.

Başak: 3 Mayıs’ta Merkür, Jüpiter karesinin hakim olduğu günlerde, yasal konularla ilgili işlerinizde bazı pürüzler yaşamanız olası, erteleme şansınız varsa değerlendirmeniz yararınıza olur. Oluşacak iletişim sorunu nedeniyle bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Merkür’ün 4 Mayıs’ta İkizler burcuna geçmesiyle yurtdışı bağlantılı işlerinizde iletişiminiz canlanabilir. Eğitim konuları gündeme gelebilir ve bu konuyla ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Günlük işlerinizi yoluna koymakla ilgili destekleyici fırsatlar karşınıza çıkabilir. Belki yanınıza iletişim trafiğini idare edecek bir çalışan alabilirsiniz. 6 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Venüs, Pluto üçgeninin etkisiyle parasal konularda atacağınız sağlam adımların çok büyük ve olumlu sonuçlar doğurabileceğini öngörebiliriz. Bu büyük bir iş yatırımı da olabilir veya toprakla bağlantılı bir yatırım da olabilir. 12 Mayıs’taki Merkür, Satürn üçgeni ticari girişimlerinizde uzun soluklu adımlar atmanıza neden olabilir. Bu süreçte teknolojiye yönelik yeni bir iş girişiminde de bulunabilirsiniz, sonuç almanız hemen olmayabilir ancak bu dönemde sağlam başlangıçlar yapmanız olasıdır. 14 Mayıs’ta Jüpiter sizin 7inci evinizdeki Balık burcunda seyahatine başlıyor. İkili ilişkilerinizde güzel bir döneme işaret eder bu transit.

Bu süreçte şanslı bir evlilik yapabilirsiniz ya da hukuki konularda lehinize olan bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kuracağınız yeni bir ortaklıkla yeni ticari ilişkiler geliştirebilirsiniz ve bu da size yeni parasal kaynaklar sağlayabilir. Bu arada büyüme ve gelişme fırsatlarını değerlendirirken abartıya kaçmamaya özen gösterin. Mayıs ortalarında Venüs, Satürn arasında oluşan uyumlu açı sırasında yapacağınız evlilik uzun ömürlü olacaktır. Aynı şekilde bu görünüm bu dönemde yapacağınız ticari ve parasal girişimlerinizin de uzun ömürlü olmasına neden olur. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma sizin 4. Evinizde gerçekleşecek ve bu tutulmanın etkisiyle ebeveynleriniz ve ailenizle ilgili konular gündeme gelebilir. Bir miras konusu olabilir veya yeni bir ev’e  ya da yeni bir şehre taşınmanız söz konusu olabilir.

Terazi: Mayıs başında gerçekleşecek olan Venüs, Pluto üçgeni, miras konularıyla ilgili gelişen bazı olaylarla düşünsel olarak derin bir değişim ve dönüşüm sürecine girmenize neden olabilir. 4 Mayıs’ta Merkür’ün İkizler burcuna geçmesiyle yurtdışı bağlantılı işleriniz varsa, iletişim trafiğinin artmasına neden olur. Bu görünüm akademik kariyer yapmak isteyenler için de oldukça destekleyicidir. 9 Mayıs’ta Venüs’ün de İkizler burcuna geçmesiyle ticari ilişkilerinizde bir artış gözlenebilir. Reklamcılık, basın-yayın, sanatsal faaliyetler için oldukça uygun bir dönemdir. Bu süreçte sosyal iletişiminiz çok hızlanır. 12 Mayıs’taki Merkür, Satürn üçgeni geleceğe yönelik kalıcı bir ticari ilişki başlatmak için uygun bir görünümdür. Aynı şey aşk ilişkileriniz için de geçerlidir, bu açı altında başlayan aşk ilişkilerin sıra dışı ve uzun süreli olur. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in de Balık burcuna geçmesi iş ve para konularında bazı fırsatlar yakalamanıza neden olur. 20 Mayıs’ta Satürn gerilemek üzere durağa giriyor, yine aynı tarihte Venüs ile üçgen bir açı yapıyor. Bu iki görünüm parasal konularla ilgili yapılan planlamalarda hatalara sebebiyet verebilir. Özel  ilişkilerinizde de bazı can sıkıcı pürüzler yaşamanız olası. Bu tarihlerde ılımlı ilişkiler içinde olmanız ve iletişim şeklinize de özen göstermeniz önemlidir. Satürn’ün geri hareket etmeye başladığı 26 Mayıs tarihinde de Yay burcunda bir ay tutulması yaşayacağız. Bu dönemde işinizle ilgili teknolojik bazı değişimler yapabilir, işinizi geliştirebilirsiniz. Reklam, halkla ilişkiler, satış-pazarlama, yayıncılık alanlarında da girişimler ve değişimler yaşayabilirsiniz. Yalnız bu dönemde Merkür de Retro hareketine başlayacağı için iletişiminize ve haber kaynaklarınıza çok dikkat etmelisiniz, yanlış anlaşılmalar ve manipülasyonlar zarara uğramanıza neden olabilir.

Akrep: 6 Mayıs’taki Venüs, Pluto üçgeni her türlü ilişkilerinizde bir dönüşüm günlerinde olduğunuzu gösterir. Yakın akraba ilişkilerinizin bir kısmının bu süreçte tamamen koptuğuna şahit olabilirsiniz, bazıları da eskisinden daha çok güçlenir. Aynı şey evlilik ilişkiniz için de geçerlidir. Bu süreçte evlilik bağınızı çok güçlendirebilirsiniz veya ortaklarla ilişkileriniz çok farklı bir noktaya taşınabilir. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçmesiyle aşk hayatınız canlanabilir. Bu dönemde ekonomik olarak da bazı fırsatlarla desteklenebilirsiniz. Aynı tarihlerde Balık burcunun ikinci yöneticisi olan Neptün’de Balık burcunda seyahat ediyor olacak, bu oldukça güçlü ve destekleyici bir pozisyondur ancak dikkat etmeniz gereken şey, bu dönemde eğer yatırım yapmak istiyorsanız çok abartmadan ve hayal kurmadan, işi bilen bir kişiden destek alarak garantili ve net olmanızdır.

26 Mayıs Yay Burcundaki Ay Tutulması sizin 2inci evinizde gerçekleşecek. Bu süreçte kişisel gelirlerinizde bir değişim meydana gelecektir. Belki yurt dışı bağlantılı bir eğitim için veya akademik kariyer için bazı masraflar yapmanız gerekebilir veya yurt dışı bağlantılı işleriniz nedeniyle gelir artışı da yaşayabilirsiniz. Parasal konularda bir değişim söz konusu. 27 Mayıs’ta Merkür’ün durak pozisyona gireceğinden dolayı, parasal konulardaki planlamalarınızı bu tarihten önce yapmanız avantajınıza olur.

Yay: 4 Mayıs’ta Merkür yönettiği burç olan İkizler’e geçiyor. Bu süreçte ticari işlerinizde ve günlük işlerinizde insanlarla iletişiminiz çok artar. Merkür’ün İkizler seyahati sırasında çok hızlı ve derinlemesine düşünmeden hareket etme potansiyeliniz yüksektir, bu da hata yapmanıza neden olabilir, dikkat. 14 Mayıs’ta Jüpiter’in Balık burcuna geçişiyle gayri menkul ile ilgili konularda bir takım fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeni bir ev alabilirsiniz veya istediğiniz gibi bir ev’e taşınabilirsiniz. Satışta olan bir eviniz var ise, çok iyi bir anlaşmayla satışını gerçekleştirebilirsiniz veya ailenizden size bir miras kalabilir. 20 Mayıs’taki  Venüs, Satürn üçgeni evlilik kararı almak için uygun bir pozisyondur ancak aynı tarihti Satürn’ün gerilemek üzere durağa girmesinden dolayı bazı zorluklar ve aksaklıklar yaşamanız da olası.

Her türlü planlamanızı 20 Mayıs’tan hemen önceki günlerde yapmanız yararınıza olur. 26 Mayıs’ta burcunuzda bir ay tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar değişim ve yeni başlangıçlar getirir. Siz bu değişim ve yenilenmeyi ailevi konularda yaşayacaksınız. Ailenizle ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizdeki iletişim şekliniz çok önemli olacak ve yine bu tutulmanın etkisiyle aileden size bir gayrimenkulün kalma olasılığını bu görünüm destekliyor. Yeni bir ev’e hatta yeni bir şehre taşınabilirsiniz. 27 Mayıs’ta Merkür’ün gerilemek üzere durağa girmesi iletişimde hatalara ve hatta manipülasyonlara neden olabilir, aynı tarihte Satürn’ün de Retro harekette olmasından dolayı, bu dönemde yeni kararlar almamaya özen gösterin.

Oğlak: 4 Mayıs’ta Merkür’ün İkizler burcuna geçmesi haberleşme ve iletişim trafiğinizin artmasına dolayısıyla günlük rutin işlerinizdeki temponun hızlanmasına neden olacaktır. Bu dönemde sinir sisteminize dikkat edin, yorgunluk nedeniyle sağlığınız olumsuz etkilenebilir. 12 Mayıs’taki Merkür, Satürn üçgeni, ekonomik gücünüzü arttıracak sıra dışı bir ticari girişim için karar verme sürecinde olduğunuzu gösteriyor. Eğer bu gerçekçi bir projeyse size kalıcı değer katacak bir fırsatın da göstergesidir. 14 Mayıs itibariyle Jüpiter sizin 3 ücü evinizdeki Balık burcunda seyahatine başlayacak.

Bu dönemde alacağınız bir eğitim size yeni bir vizyon kazandıracak ve yaşamınızda yeni kapıların açılmasını sağlayacaktır. Bu dönemde gizli ilimlerle ilgili eğitim almak isteyebilirsiniz. Yakın çevrenizden bu dönemde çok büyük destekler alabilirsiniz. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Yabancı ülkelerle bağlantılı ticari bir işiniz varsa eğer bu tutulmayla birlikte bazı olayların arka yüzünü görebilirsiniz. Gizli kalmış bazı düşmanlıkları fark edebilirsiniz, bu da ticari ilişkilerinizde değişime gitmenize ve yeni bir başlangıç yapmanıza neden olabilir. Bunun aslında değişim ve yenilenme için bir fırsat olduğunu fark edeceksiniz.

Kova: 2 Mayıs’taki Merkür, Pluto üçgeninin etkisi altındayken, parasal konularda, gayrimenkul  alım ve satımı konularında veya mirasla ilgili konularda yapacağınız konuşmaların ve düşüncelerinizin sizde ve çevrenizdeki kişilerde değişim ve dönüşüme neden olma potansiyeli vardır. Sözlerinize ve düşüncelerinize dikkat edin. Abartılı vaatlerde bulunmayın, esnek düşünmeye gayret edin. 4 Mayıs’ta Merkür yönettiği burç olan İkizler’e geçiyor. Bu süreçte çocuklarınızla olan iletişiminiz eğlenceli bir hal alır. Çocuklarla çocuk olabilirsiniz. Bu dönemde edineceğiniz bir hobi zaman içinde işiniz haline gelebilir. 9 Mayıs’ta Venüs’ün de İkizler burcuna geçişiyle ilişkilerinizde fazla derinleşmeden küçük küçük aşklar ve flörtler yaşayabilirsiniz.

14 Mayıs – 28 Temmuz arasında Jüpiter sizin 2 inci evinizde seyahat ediyor olacak. Jüpiter’in bu pozisyonu da kişisel gelirlerinizi arttırmak için size bazı fırsatlar sunacak. Finansal açıdan rahatlayacağınız bir dönemdir bu. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmanın etkisiyle sosyal çevrenizden bazı kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sizin için yabancı olan yeni bir çevreye girebilirsiniz. Tutulmalar değişim enerjisi taşırlar. Bu dönem kimseyle parasal ilişkiye girmemeye özen gösterin. Geleceğe yönelik bir yatırım yaparken de parasal kaynaklarınızı dikkatli kullanmanızda yarar var, bazı problemler yaşamanız olası. Aynı tarihlerde Merkür’ün de gerilemek üzere durağa girmesi ticari ilişkilerinizde, evrak işlerinizde ve imza gerektiren konularda sorun yaşamanıza neden olur.

Balık: 4 Mayıs’ta Merkür İkizler burcuna geçiyor. Aile içi iletişimin çok arttığı günler ama aynı zamanda acelecilik nedeniyle yanlış anlaşılma ve iletişim kazalarına da çok açık olursunuz. Bu dönemde gayri menkul alım ve satımı gündeme gelebilir, çok aceleci davranmayıp, evrakları iyi incelediğiniz sürece uygun bir alışveriş gerçekleşebilir. Ama hatalara açık bir dönem olduğu unutulmamalıdır. 6 Mayıs’taki Venüs, Pluto üçgeni yakın çevrenizdeki kişilerle ilişkilerinizi zorlu hale getirebilir. Doğru gitmeyen ve sağlam temellere oturmayan her türlü ilişkiniz bu dönemde yıkılabilir.

Sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz de bu dönemde oldukça zorlayıcı hatta dönüştürücü olabilir. Bu açıyı toprak veya emlak yatırımı için de kullanabilirsiniz. Daha önce değerlendiremediğiniz bir projeyi bu süreçte tekrar devreye sokabilirsiniz. 9 Mayıs’taki Venüs’ün İkizler burcuna geçmesini aile içindeki kırgınlıkları düzeltmek için kullanabilirsiniz. 14 Mayıs’ta Jüpiter Balık burcuna geçiyor ve Temmuz sonuna kadar burada kalıyor. Bu süreçte yaşamınızla ilgili düşlediğiniz her ne varsa onları gerçekleştirmeniz için karşınıza fırsatlar çıkmaya başlayacaktır. Finansal açıdan da şanslı olacağınız günlerden geçiyor olacaksınız. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşecek. Bu sizin kariyer hayatınızda bazı köklü değişimler yapmanıza neden olabilir. İşlerinizi büyütebilirsiniz, yeni eğitimler alabilirsiniz ya da yabancı ülkelerle ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 27 Mayıs’ta Merkür’ün gerilemek üzere durağa girmesini dikkate alarak, kariyer için yapacağınız her türlü girişimin zihinsel sürecini bu tarihlerde gerçekleştirip, esas girişiminizi Merkür’ün ileri harekete başladığı 25 Haziran tarihinden sonra yapmanız sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Ev Ortamı İçin Bitkilerden Yararlanın... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sefa Ulukulu dedi ki:

    Şeyda cigim emeğine sağlık slmlr

BİR YORUM YAZ