Renkli Kadınlar

“Bugün Yeniay Ritüeli Yapın, Maddi Değerleri Kendinize Çekin”

Doga Sayginer

Doga Sayginer

Yol gösterilmeye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, yaşadığınız zorluklarla yalnız yüzleşmeniz gerekmediğini söylemek için buradayım. Bana hemen ulaşın ve iyileşmeye başlayın. instagram: astro.cupido
Haberi paylaşın...

Doğa Saygıner, buakşam 21.59’da oluşacak Boğa Yeniayında bereketi artırmak için bir ritüel önerdi: İşte Saygıner’den ritüel özelliği ve tarifi…

Bugün gökyüzünde Boğa burcunda İstanbul saatiyle 21:59 sularında yeni ayı yaşayacağız. Toprak burcunda gerçekleşecek bu yeni aya Plutonun olumlu açısıyla yeni başlangıçların ve taze niyetlerin sağlam yapılar oluşturacağını ve kalıcılığı sağlayacağını ifade ederek özellikle maddi ihtiyaç ve niyetlerimiz için özel bir yeni ay ritüeli hazırladık. Ritüelin ana maddesi buğday.

Buğday , insanların yerleşik hayata geçmesinin temelinde olan, bolluğun bereketin temsili olduğu gibi Ay ı da temsil eden kadim bir bitki. Kökeninin Mezopotamya olduğu iddia ediliyor ve gerek Mısır piramitlerinde gerekse Hititler in siyez cinsini isimlendirmeleriyle binlerce yıldır insanlığın hizmetinde.

Antik dönem tanrıçalarından Demeter’in simgesi buğdaydı. Tahıl tanrıçası olan Demeter tüm ana tanrıçalar arasında en besleyici olanıydı. Hatta Romalılar bu miti benimseyerek Demeter’e Ceres adını verdi.

Efsaneye göre Demeter’in canından çok sevdiği kızı Persefone tarlaların içinde çiçek toplarken Hades tarafından kaçırılır ve Demeter tüm yeryüzünde kızını arasa da bulamaz ve üzüntüsünden hasta olur. Olimpos tanrılarına da ona yardımcı olmadıkları için küser ve Persofene geri gelene kadar tohumların büyümesine izin vermez hayatı kısırlaştırır. Mitte Zeus insanların düştüğü bu zor durumu görerek yılın belli dönemlerinde Perdofene nin annesinin yanında belli dönemlerinde de Hades in yanında kalmasına izin vererek uzlaşma sağlar.

Demeter ayinleri ilk tohumlar ekildiğinde kutlanırdı, bu olay ana tanrıçanın hayatın devamlılığını sağlayacak olan yeniden yaratma gücünün harekete geçmesinin simgesiydi.

Bu arada Neptün ün hayaller ve sırlar gezegeninin de yeni aya olumlu açılar attığını belirterek hayallerimize ve niyetlerimize ilave güçler verdiğini de ayrıca belirtelim. Ve Boğa toprağı, parayı, maddi ve beş duyuyu temsil eden değerleri temsil ettiğinden bu ritüelde dileklerinizi maddi değerlere yöneltmenizi tavsiye ederim.

Ritüel Malzemeleri

  • Niyetlerimizi yazdığımız kağıt
  • Saksı
  • Toprak
  • Yarım  Çay bardağı Buğday

Uygulama

Bu akşam saat 21:59 dan itibaren (üç gece içinde) yani 14 Mayıs gecesine kadar vaktimiz var. Niyetlerimizi yazdığımız kağıdımızı saksının dibine yerleştiriyoruz. Üstüne topağı ekledikten sonra buğdaylarımızı serperken niyetlerimizi sesli olarak kendimize söylüyoruz. Buğdayların üstünü kapatacak kadar da toprak ekledikten sonra can suyunu bolca verebilirsiniz. Yüzyıllardan beri bereketini bizden esirgemeyen buğday taneleri çimlenirken sizlerin de dileklerinin en kısa sürede gerçekleşmesini dilerim.

Konuyla ilgili video da burada…

 

Bir önceki yazımız olan Evdeki akarlar ve sivrisineklere doğal çözümler... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ