Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Dikkat Dikkat! Bu Ay Bütün Burçlar Öfkesini Kontrol Etmeli…

Dikkat Dikkat! Bu Ay Bütün Burçlar Öfkesini Kontrol Etmeli…

Astrolog Şeyda Özbey, ekim ayı için “Sert bir ay’a giriyoruz” diyor ve uyarıyor: Bu ay bütün burçlar için söylenecek olan ortak söz, öfkenizi kontrol edin, akışta kalın ve hiçbir konuda aceleci davranmayın demek olacaktır.

Bu ay, Retro Mars’ın Satürn, Pluto ve Jüpiter ile yaptığı kare açılarıyla, 2 Ekimde saat 00:05 de Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay’ın ve 17 Ekimde Retro hareketine başlayacak olan Merkür’ün haritalarınız üzerindeki etkisini göz önüne alarak burçlarınızı yorumladım. Keyifli okumalar…

Astrolog Şeyda Özbey

KOÇ: Sizin yönetici gezegeniniz Mars bu ay boyunca geri hareket edip sizin kariyer evinizdeki Satürn, Pluto ve Jüpiter ile yaptığı sert açı nedeniyle, biraz kendinizi sıkışmış, hareket etme enerjisi elinden alınmış, baskılanmış ve öfkeli hissedebilirsiniz. Mars retrosu kendinizi kontrol etmekte zorlanmanıza neden olur, içinizde patlamaya hazır bir bomba varmış gibi hissedebilirsiniz. Çabalamanıza rağmen hayatınızda ya da kariyerinizde gerektiği gibi ilerleyemediğinizi düşünebilirsiniz. Bu bir süreçtir. Önümüzdeki bir buçuk aylık dönemde sakin kalmaya özen göstermelisiniz. Bu ay 2 Ekimdeki dolunay da sizin burcunuzda gerçekleşecek. Bu dolunay ikili ilişkilerinizdeki (evlilik ilişkileri, ortağınızla olan ilişki, avukatınızla olan ilişki vs.) sizi rahatsız eden konuları net olarak fark etmenizi sağlayacaktır. Akıllı ve aklı selim tepkiler vermeniz konusunda sizi tekrar uyarmak isteriz. Merkür’ün akrep burcunda başlayıp terazi burcunda devam eden geri hareketi sizin yine ikili ilişkiler evinizde gerçekleşecek. Eski ilişkileriniz tekrar gündeme gelebilir veya her türlü ikili ilişkinizde çözemeyip üstünü örttüğünüz bazı konular tekrar gündeme gelebilir, onları çözümlemek için bir fırsattır merkür’ün bu geri hareketi.

ENERJİNİZ DÜŞEBİLİR AMA SAKİN KALIN…

BOĞA: Retro Mars’ın Satürn, Pluto ve Jüpiter ile yaptığı sert açının bu ay sizin burcunuza etkisi, ertelenmeler, engellenmeler, iptaller, baskılar ve manipülasyonlar olarak yansır. Bu zorlanmalar genel olarak eğitim hayatınız, hukuki işleriniz, yurtdışı bağlantılı işleriniz, nişan-nikah gibi törensel işleriniz veya seyahatleriniz alanlarında gerçekleşir. Bu ay genel olarak isteksizlik ve enerjinizde düşüş yaşama olasılığı da vardır. Daha çok içinize çekilmeyi isteyebilirsiniz. Bu ay 2 Ekim’de gerçekleşecek dolunay’ın etkisiyle de günlük rutin yaşamınızdaki ilişkilerinizde bazı farkındalıklar da sizin içe dönme isteğinizi arttıracaktır. Belki bazı kişilere karşı içerleme hisleriniz artabilir, derinlere itilmiş bazı yaralarınız kanayabilir. Sakin kalıp bu görünümün sizi bilgeleştirmesine izin vermelisiniz. Merkür’ün geri hareketi de zihinsel olarak derinleşip, günlük rutin işlerinizdeki bazı problemleri kendi içinizde çözmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Bu ay günlük parasal giderlerinize de dikkat edin, bazı ertelenmiş veya unutulmuş masraflarla karşılaşabilirsiniz.

İKİZLER: Ortak gelirlerle ilgili çok dikkat edilmesi gereken bir aydasınız. Mars’ın Retro hareketi sırasında, Satürn, Pluto ve Jüpiter’e yaptığı sert açı aileden, eşten veya miras yoluyla gelecek olan bazı gelirlerde gecikme veya ertelenmelere neden olabilir. Bu dönemde kredi başvurusu yapacaksanız kısa sürede olumlu sonuç alamayabilirsiniz. Bu durum sizin sosyal yaşamınızı veya gelecek planlarınızla ilgili atacağınız adımları olumsuz etkileyebilir. Kızgınlık duyabilirsiniz. Kendinizi sınırlandırılmış ve engellenmiş hissedeceğiniz için öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. 2 Ekimde gerçekleşecek olan chironik dolunay da bu dönemde sizde bazı yaralarınızın açığa çıkıp duygusal tepkiler vermenize neden olabilir. Yine aynı göksel görünüm eğer iç öfkenizi kontrol edebilirseniz, sosyal ilişkilerinizle ilgili bazı farkındalıklar yaratıp, sorunlarınızla ilgili çözüm bulup şifalanmanıza da neden olabilir. Merkür’ün 17 Ekimdeki geri hareketi, eski  ilişkilerinizi yeniden gündeme getirebilir. Bu ilişkilerdeki tamamlanmamış, eksik kalmış bazı konuların tekrar ele alınarak o sayfayı tamamen kapatmanıza fırsat verecektir size.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

YENGEÇ: Ekim ayına ikili ilişkilerinizle ilgili yeniden yapılanma enerjisiyle başlayabilirsiniz. Eğer bu zamana kadar gerekli çabayı gösterdiyseniz Satürn’ün ileri hareketine geçişiyle birlikte size bu alanda bir ödül gelebileceğini düşündürüyor bu göksel görünüm ama Satürn’ün Retro Mars ile olan sert açısı bazı öfke patlamaları yaşama olasılığının da olduğunu gösteriyor. Özellikle 2 Ekimdeki dolunayın konumu bazı yaraların açığa çıkmasıyla duygusal patlamaların yaşanabileceğini, ilişkilerin tekrar gözden geçirileceğini, yeni farkındalıklar kazanılacağını, zor bir dönem olmasına karşın şifalanmanın yine bu alanda olacağını gösteriyor. Mars’ın Retro etkisi iç hesaplaşma döneminde olduğunuzu ve eğer bu zorlu dönemi akıllıca kullanırsanız kazançlı çıkacağınızı düşündürüyor.  Merkür’ün geri hareketi ile de yine ilişkilerinizdeki eski kapanmamış bazı konuların tekrar gündeme getirilerek üzerinden geçip düzeltme fırsatı sunuyor size.

DUYGUSAL TEPKİLER VERMEKTEN KAÇININ

ASLAN: Bu ay günlük işlerinizin halledilmesi konusunda ekstra sorumluluklar almanız gerekebilir. Fakat aynı zamanda bu alanda bazı engellemelerle karşılaşmanız da olası. Bu gerilimli süreç sağlık konularında da sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Dişler, kemikler, iskelet sistemi veya baş ağrılarıyla ilgili rahatsızlıklar hissedebilirsiniz. Yanınızda çalışanlarla ilgili yaşayacağınız sorunlar öfkelenmenize de yol açabilir. Yurtdışı bağlantılı işlerinizde, eğitim konularında, hukuki bazı işlerinizde veya yurtdışı seyahatlerinizde bazı pürüzler ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. 2 Ekimdeki dolunayın etkisi zorluk yaşadığınız bu alanlarda yeni farkındalıklar kazanmanıza de neden olabilir, yalnız duygusal tepkiler vermekten kaçının. Bu dönemde yapacağınız seyahatlerde trafiğe ekstra özen gösterin. Kaza yaşama olasılığını göz önünde tutarak dikkatli davranın. Merkür’ün geri hareketi sizin ev, aile yakın akrabalar ve kardeşler alanlarınızda gerçekleşecek, dolayısıyla bu konular gündeminizde olacak. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Ev ile ilgili geçmiş konular yeniden gündeminize gelebilir. Daha önce gündeminizde olan ama ertelenmiş olan veya değerlendirilememiş olan ev alma veya taşınmayla ilgili bir imza olayı tekrar söz konusu olabilir.

KİŞİSEL GELİRLERE DİKKAT

BAŞAK: Ekim parasal konulara çok dikkat etmeniz gereken bir ay. Yatırım yapma konusunda bazı engellerle ve manipülasyonlarla karşılaşabilirsiniz. Gökyüzü size ‘dur’ diyor. Mars’ın ortak gelirler alanında geri hareket ediyor olması ve yatırım ile ilgili bir alanda Satürn, pluto ve Jüpiter’e sert açıyla bağlanıyor olması size bu dönemde yeri bir girişimden çok, durup var olan durumu değerlendirmeniz gerektiğini söylüyor. Yine koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay da bazı durumları yeni fark edeceğiniz veya yine olayların ortaya çıkacağı ve duygusal tepki verme olasılığının da olduğu uyarısını yapıyor size. Bu dönemde öfke kontrolü çok önemli.  Merkür de bu ay hem yakın çevre, anlaşmalar, sözleşmeler, imza ile ilgili olan bir alanda hem de kişisel gelirleriniz alanında geri hareket ediyor olacak. Bu görünüm de, sizi yukarıda bahsettiğim alanlarda yanlış adım atma olasılığınızın olduğu konusunda uyarıyor. Bu ay biraz durup, gözlem yapmanız ve iç öfkenizi kontrol etmeniz gereken bir ay. Sabrın sonu selamettir.

BAŞKALARIYLA MÜCADELE ETMEYİN…

TERAZİ: Bu ay ev, aile, eş, ebeveynler ve çocuklar konuları gündeminizi oluşturuyor. Bu alandaki gezegenlerin sert açıları bazı hoşunuza gitmeyen durumların ortaya çıkacağını, içsel olarak öfke hissedeceğinizi gösteriyor. Ev ile ilgili, taşınma ile ilgili, miras konularıyla ilgili bir takım gelişmeler olabilir fakat bu dönem bu konularda harekete geçmek için doğru bir dönem değil. Zarara uğrayıp öfkelenebilirsiniz. Olayları akışına bırakmanız, herhangi bir girişimde bulunmamanız sizin yararınıza olacaktır. Mars’ın ters hareketi girişimlerinizin çokta olumlu sonuçlar vermeyeceğini göstermekte. Koç burcunda 2 Ekim’de gerçekleşecek olan dolunay da bu konularda bazı yeni farkındalıklar yaşayıp, duygusal tepkiler verip, öfkelenmenize neden olabilir. Bu ay diğer kişilerle değil kendi içsel mücadelenizi vermeniz çok önemli. Merkür’ün geri hareketi de parasal konularda da dikkat etmeniz ve bir imza olayına girişmemeniz konusunda sizi uyarıyor.

KENDİNİZİ DİNLEYİN BU AY…

AKREP: Yakın çevre, akrabalar, kardeşlerle iletişim konularında sorumluluk artışı sizi bu ay biraz bunaltabilir. Bu sorumluluklar günlük hayatınızdaki işlerinizde bazı aksaklıklar, engellemeler ve zorluklar yaşamanıza neden olabilir. Bu sıkıntılı durum sizde ani öfke patlamalarına neden olabilir. Bu dönemde yakın çevrenizden bazı kişilerle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz, bazı kişilerle aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz. 2 Ekimde oluşacak olan dolunay da bu dönemde duygusal tepkiler vermenize neden olabilir. Hareketleriniz kısıtlanmış gibi hissedebilirsiniz. Merkür’ün de geri hareketiyle bu ay içe dönüp, biraz kendinize zaman ayırmanızın size iyi geldiğini fark edebilirsiniz.  Bu şekilde öfkenizi kontrol edip sakinleşebilirsiniz. Bu dönem sizin için kendinizi dinleme, yaşamınızın gidişatıyla ilgili düşünme, kararlar alma ve yenilenip dönüşme dönemi. İhtiyacınız olan şey iç gözlem. Bu ayı bu şekilde değerlendirmelisiniz. Yeni girişimler için uygun bir ay değil. Zaten içinizde harekete geçmek için de bir istek hissetmeyeceksiniz.

HEMEN GİRİŞİM YAPMAYIN BU AY GEÇSİN

YAY: Ekonomik sorumluluklarınızın artacağı ve bu konuda kendinizi baskı altında hissedeceğiniz bir ay Ekim ayı. Bu süreçte paranızı çok dikkatli harcamanız gerekmekte. Gereksiz veya zorunlu olmayan harcamalarınızı saptayıp bunları kısmanız gerekebilir. Parasal konularda biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz ama sabırlı davranır ve gerekli kısıtlamaları yaparsanız ekonomik konularda bir sürprizle karşılaşma olasılığınız var. 2 Ekimde Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunayın konumu nedeniyle ev, emlak, arsa ve miras konularıyla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz fakat harekete geçmek için doğru bir ay değil. Bu konularda oluşacak olaylarda öfkenizi ve tepkilerinizi kontrol etmeniz çok önemli. Merkür’ün geri hareketi de sosyal çevrenizle ilgili yeni bazı kararlar almanıza neden olabilir. Bazı kişilerle olan ilişkilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz veya gelecek projelerinizle ilgili de düşünme ve plan yapma dönemindesiniz. Girişimlerinizi ileriki bir tarihe ertelemekte yarar var.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

HER DÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ HEMEN SÖYLEMEYİN…

OĞLAK: Burcunuzda bulunan Satürn, Pluto ve Jüpiter bu ay düz hareketine başladı. Bir süredir size çok fazla sorun üreten bu üç ağır enerjili gezegenlerden Satürn ve Jüpiter iki ay daha burcunuzda kalıp sonra Kova burcundaki seyahatlerine başlayacaklar. Son sınavlarınızı veriyorsunuz. Ekim ayında sınava tabi tutulacağınız konular kardeşler, yakın çevre ve akrabalarla iletişim olacaktır. Bu alanlarda engellenmiş, sıkışmış, zorlanmış ve baskı altında hissedeceksiniz kendinizi. Gelişen olaylar öfke duymanıza neden olacak. 2 Ekimde bu alanda gerçekleşecek olan dolunay da sizin bazı üstü örtülü olan konuları görmenize ve tepki vermenize neden olabilecektir. Bu geçici bir süreçtir. Bu dönemde bazı şeyler sizin için daha bir netleşecek. Bu arada Akrep burcundaki Merkür de kariyer evinizde Retro hareketine başlayacak. İş yerinde bazı iletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Temkinli davranıp olayların arka planını görmeye çalışmanızı öneririz size. Düşüncelerinizi hemen belirtmeyin. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir.

İMZA ATILACAKSA HIZLI KARAR VERMEYİN

KOVA: Mars sizin haritanızın kişisel gelirler alanında geri hareket etmekte bu ay. Bu alanda istediğiniz gibi hareket edememek, kendinizi ve yeteneklerinizi ortaya koyamamak, engellenmiş hissetmenize ve öfke duymanıza neden olacak. Mars’ın, oğlak burcundaki Satürn, Pluton ve Jüpiter ile de sert açısı parasal konularda ve yeteneklerinizi ortaya koyma konusunda herhangi bir desteğinizin olmadığını düşünüp üzüntü duymanıza neden olabilir. 2 Ekimde Koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay da yine bu alanda duygusal iniş çıkışlar yaşamanıza neden olacak. Merkür’ün bu ay geri hareketi kariyer hayatınızda bazı pürüzler yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca yurtdışı bağlantılı işleriniz veya yüksek öğrenimle ilgili konularda bazı aksaklıklar, yanlışlıklar, gecikmeler yaşamanız söz konusu. Hukuki bir takım işleriniz var ise ve imza atmanız gereken belgeler önünüze gelirse, detaylı bir şekilde inceleyip aceleci davranmamanızda yarar var.

ORTAK PARALAR İDARESİNE DAHA ÖNEM VERİN…

BALIK: Ekim ayına Mars ile Satürn’ün sert   açısıyla başlıyorsunuz. Sonra sırasıyla pluto ve Jüpiter ile de bu açıyı yapacak Mars. Bu gezegenlerle oluşan bu tip açılar kişiyi bilgeleştirme ve geliştirme açılarıdır. Gelecek projeleriniz, sosyal konular, grup çalışmaları gibi alanlarda bazı sıkıntılar yaşamanız olası. Sosyal hayatınızdaki bazı kişileri hayatınızdan çıkarma kararı alabilirsiniz bu dönemde. Ve yine bazı projelerinizin istediğiniz gibi sonuçlanmaması veya gecikmesi söz konusu olabilir. 2 Ekimde koç burcunda gerçekleşecek olan dolunay da, yaşamınızda oluşan bu engellenmeler ve pürüzlerin sonucunda duygusal olarak büyük tepkiler vermenize neden olabilir. Bu dönemde öfke kontrolü çok önemli olacaktır, duygusal tepkiler vermekten kaçının. Merkür de sizin ortak gelirler alanınızda geri hareketine başlayacak bu ay. Ortak paraların idaresi konusunda çok dikkatli davranmanız gerekebilir. Bazı paralar elinize geç geçebilir. Dikkatli olmanız, akışta kalmanız, öfkenizi kontrol etmeniz, detaylara dikkat etmeniz ve bu ay hiçbir konuda aceleci davranmamanız yararınıza olur.

Gebelik konusundaki haberleri okumak için tıklayın... gebeliko.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM