Kova Dolunayı, İşleri Bitirme Zamanı…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

3 Ağustos’ta Kova Dolunayı gerçekleşecek… 7 Ağustos’ta ise Venüs Yengeç burcuna geçecek. Bu hareketlerin burçlara etkisisi Astrolog Şeyda Özbey yorumladı…

Ağustos ayı içinde 3 Ağustos’ta Kova Dolunayı gerçekleşiyor. Kova Burcu’nun 11 inci derecesinde gerçekleşen  dolunay etkisini 19 Ağustosta gerçekleşecek olan Aslan yeni ayına kadar çok güçlü hissedeceğiz. Dolunaylar tamamlanma, sonlandırma etkisini içerirler. Hasat zamanıdır. Yeni ayda başlattığımız konuların sonuçlarını dolunayda görürüz.

Kova dolunayı daha çok uyanma, farkındalığın artması, özgürleşme, kendi bireyselliğini kabul ettirme gibi etkilerle gelecek bize. Dolunay, sizin kişisel haritalarınızda hangi evde gerçekleşiyorsa, o evin konularında yukarıda bahsettiğim etkileri alacaksınız.

Ağustos ayı gökyüzü etkileri açısından oldukça hareketli.

ŞARJ ETME MOLASI

Bu ay ayrıca Venüs 7 ağustosta yengeç burcuna geçecek, bu dişil enerjinin uyanışıdır. Kendimizi daha uyumlu, daha evcil hissedeceğiz. Diğer gökyüzü etkilerini aşağıda tek tek burçlarda anlattım. Ağustos ayını, sonbahar aylarına hazırlık olarak, kendimizi şarj etmek için kullanmalıyız. Güzel bir ay geçirmenizi diliyorum.

Nisan-Ayında-Hangi-Burcu-Neler-Bekliyor

Astrolog Şeyda Özbey

KOÇ: Burcunuzun yönetici gezegeni mars ay boyunca sizin özellikle kariyer hayatınızda ve toplum önündeki statünüzde bazı hareketlenmelere neden olabilir. Biraz zorlu bir zaman dilimidir bu, kariyerinizle ve/veya sosyal statünüzle ilgili içsel bir değişim yaşayabilirsiniz ki bu değişim daha sonra hayatınıza da yansıyacaktır.

Bu dönemde kendinizi baskı altında veya karar vermek zorunda hissedebilirsiniz ve bu sizi hırslandırabilir. Kendinizi sert olaylar içinde bulabilirsiniz. Sabırlı olmalı ve bu dönemde kararlarınızı dikkatli bir şekilde almalısınız. Bu zorluklara, ertelenmelere ve hissettiğiniz baskılara sabır gösterirseniz ve gerekli adımları zamanında atıp, kararları zamanında alırsanız sonunda bunlar başarıya dönüşür. Bu kare açının vadettiği şey budur size. Bu ay’ın ilk on gününde Merkür Yengeç burcundan Aslan burcuna geçiş yapacak ve Venüs de İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiş yapacak ve bu geçişler sizin yakın çevre, kardeşler ve aile içi konuları içeren evlerde gerçekleşecek.

Mülk alım-satım, ev değiştirme, yer değiştirme, taşınma, ev içi tadilat ve bunlarla ilgili aile içi konuşmalar ve hatta para konuları gündemde olabilir. Bu ay çok fazla açılmamaya özen gösterin.

BOĞA: Bu ay yaşamınızla ilgili aldığınız kararlarınızı yürürlüğe koymakta zorlanacağınız bir ay. 12. evinizdeki Mars ile 9. evinizdeki Satürn, Jüpiter ve Pluto arasındaki sert açı ve Satürn, Jüpiter ve Pluto’nun geri hareketleri bu kararları bu ay için içsel olarak enine-boyuna düşünmenizin daha doğru olacağını, harekete geçmeyi ileriki aylara bırakmanızın gerekeceğini gösteriyor.

Zaten harekete geçme konusunda da zorluk ve tutukluk yaratır bu görünüm. Bu da sizin içsel olarak öfkelenmenize ve hırslanmanıza neden olur. Oysa ki bu görünümü bir iç hazırlık olarak kullanmanız ve öfkenizi kontrol etmeniz daha sonraki adımlarınızda size büyük başarı getirecektir, bu dönemi bu şekilde değerlendirmeniz sizin yararınızadır. Bu ay engellenme  ve baskı altında hissedeceğiniz olası konuları; yurtdışı işleriniz alanında, eğitim konularında, hukuki bir takım işleriniz konularında, söz, nişan, nikah konularında ve seyahatleriniz konularında yaşayabilirsiniz.

Bu ay kardeşlerle ilgili sürpriz ve beklenmedik gelişmeler de yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Yengeç’ten Aslan’a geçmesi ve Venüs’ün de İkizlerden Yengeç’e geçmesi sizi kardeşler, yakın çevre ve aile ilişkileri konularında etkileyecek. Kardeşlerle ve aile ile daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Aile evinizle ilgili alım-satım konuları gündeme gelebilir. Ayrıca bu ay harcamalarınıza dikkat etmenizde de yarar var. Gerçekten ihtiyacınız olmayan bazı şeyleri satın almak isteyebilirsiniz. Keyfi ve gereksiz yere para harcayabilirsiniz.

İKİZLER: Sosyal hayat, arkadaşlar ve projeler evinizde bulunan Mars, krizli bir evde bulunan Jüpiter, Pluto ve Satürn ile sert bir açı yapıyor bu ay. Bu da sizin bazı projelerinizin gecikmesi, ertelenmesi veya zorluklarla karşılaşmanız anlamına geliyor. Sosyal çevreden bazı kişilerle ilişkilerinizde zıtlaşmalar ve gerilim yaşama olasılığınız da çok güçlüdür. Sakin davranmanız çok önemlidir. Kendinizi kısıtlanmış, daralmış ve gecikmiş hissedebilirsiniz. İnsanlar ve olaylar üstünüze geliyormuş gibi düşünebilirsiniz.

Bu dönemde sabırlı olmak ve sakin kalmak bu sürecin sonunda kazançlı çıkmanıza neden olacaktır. Ağustos ayında Merkür’ün 3. evinizdeki hareketi yakın çevrenizde kardeşlerinizle veya kendinize yakın hissettiğiniz kişilerle birlikte olmak isteyeceğiniz, eğlenmek için veya tatil için yakın yerlere gideceğiniz bir ay olacağını gösteriyor bize. Venüs’ün de bu ay para evinize geçmesi kariyer yoluyla veya yaptığınız bir yatırım sonucu olarak elinize bir miktar para geçeceğinin olasılığını gösteriyor bize. Bu umudunuzu kestiğiniz bir para da olabilir. Gelecek olan bu parayı aile için de değerlendirmek isteyebilirsiniz. Veya aileden gelen bir para da olabilir bu.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

YENGEÇ: Merkür bu ay sizin para eviniz olan 2. evinize geçiyor. Bu evde bulunan Güneş, Uranüs ile kare açıda bu ay, bu da parasal konularda ani bir takım gelişmelerin olabileceğini ve Merkür’ün de buraya geçmesiyle zihinsel olarak bu gelişmeyi çok olumlu bir şekilde değerlendirme olasılığının olduğunu gösteriyor.

Venüs gezegeni de bu ay sizin burcunuza geçiyor. Aile içerisinde keyif ve tembellik yapmak isteyeceğiniz bir dönem. Ancak Mars Koç’ta sizin kariyer evinizde hareket ediyor olacak bu ay da ve Jüpiter, Pluto ve Satürn gibi üç büyük ve ağır hareket eden gezegenlerle kare açı yapıyor olacak. Bu da sizin bu ay dinlenmeye pek de fırsat bulamayacağınızı düşündürüyor bize. Kariyer hayatınızda veya sosyal hayatınızda yapmak istediğiniz girişimlerinize bu üç büyük gezegen veto uyguluyor. Biraz dur ve düşün diyor size ama aynı zamanda tembellik de yapamazsın diyor. Yani sizi olabildiğince zorluyor. Bu da sizin içsel olarak baskılanmanıza, engellenmiş hissetmenize, öfke ve kızgınlık duymanıza neden olacak.

Yaşamınızda gerçekleştirmek istediğiniz bazı şeylerin bu ara gerçekleşmesi engellenebilir veya gecikebilir. Yengeçler pek çok şeyi ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Varsa eşinizle, varsa ortağınızla veya avukatınızla olan ilişkilerinizde bazı sürtüşmeler veya tartışmalar yaşayabilirsiniz. Bu öfke duymanıza neden olabilir. İlişkilerinizi kopma noktasına getirebilir. Olayları büyütmemek kendi yararınıza olur.

ASLAN: Günlük hayatınızdaki işlerinizle ilgili kendinizi biraz daralmış, sıkılmış hissedeceğiniz bir ay. Gökyüzündeki gezegen enerjileri sizde içsel bir baskı hissetmenize, iş arkadaşlarınızla veya çevrenizdeki kişilerle gerilim yaşamanıza neden olacak. İş yoğunluğunuz ve sorumluluklarınız artabilir. Kariyerinizle ilgili de sürpriz gelişmelere açık olmalısınız. Sağlığınızla ilgili bu ay bazı rahatsızlıklar hissedebilirsiniz özellikle iskelet sisteminiz, dizler, dişler, boyun, bel, ve cilt sorunları yaşamanıza neden olabilecek görünümler mevcut gökyüzünde. Merkür bu ay sizin burcunuza geçiyor. İletişimlerinizde egosal söylemler yapmamaya dikkat etmelisiniz. Kendi görüşlerinizi ve düşüncelerinizi karşınızdakine kabul ettirmek isteyebilirsiniz, bu da sorun yaşamanıza neden olabilir. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle ailenizle daha çok zaman geçirme isteğiniz artabilir.

BAŞAK: Yatırımlarla ilgili konularda zorlu bir süreçtesiniz. Hırslı davranmamaya özen gösterin. Ortaklı paralarda veya kredi alma, kredi kartı ödemeleri gibi konularda sıkıntılı bir süreçtesiniz. Parasal konulardaki adımlarınıza dikkat edin. Çocuklarınızla ilgili yaşanacak bazı gelişmeler de sizi bir miktar kaygılandırabilir bu dönemde. Spor-hobi gibi aktivitelerinizde disiplinli olma çabası sizi sıkabilir, bırakma isteği duyabilirsiniz. Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle aile ilişkilerinizde ve sosyal çevre ilişkilerinizde daha uyumlu, daha keyifli zaman geçireceğinizi söyleyebiliriz. Gelecekle ilgili yapacağınız bir proje bu dönemde desteklenebilir.  Bu konuda sosyal çevrenizden ve ailenizden yardım alabilirsiniz ve ekonomik gelir elde edebilirsiniz. Bu ay genel olarak gelir elde etme konusunda şanslısınız ancak yatırım yapma konusunda biraz beklemenizde yarar var.

TERAZİ: Mars bu ay sizin ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik evinizden kare açıyla 4. Evinize yani yine ebeveyn evinizle sert açı yapıyor. Bu ay karşınıza çıkma olasılığı olan konular şöyle; ev, emlak, arsa satışı veya alımıyla ilgili bir gündeminiz var ise, ertelenmeler ve gecikmeler yaşayabilirsiniz. Bununla ilgili belki kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz veya siz aile bireylerinizi baskı altına alabilirsiniz ve bu da aile içinde bazı tartışmalara neden olabilir. Bu ay bu konularda temkinli olmanız yararınıza olur. Çünkü Satürn, Jüpiter ve Pluto gezegenlerinin 4. evinizdeki ters hareketi nedeniyle zaten bazı gecikmeler ister istemez yaşanacak ve harekete geçme konusunda engellenme ve zorluk yaşayacaksınız. Sakin ve sabırlı olmanızda yarar var.

Bu ay ayrıca Venüs’ün yengeç burcuna geçişiyle birlikte çalışma koşullarınızda biraz rahatlama olacaktır. Merkür’ün de aslan burcuna geçişi nedeniyle sosyal çevrenizdeki hareketlenme güzel ve eğlenceli zaman geçirmenize neden olacaktır. Sadece çok fazla harcama yapmamaya özen gösterin, bu sizin sıkılmanıza neden olabilir.

AKREP: Bu ay günlük yaşamınızda ve işlerinizde kendinizi baskılanmış, kısıtlanmış hissetme olasılığınız var. Yakın çevreden bazı kişilerle veya kardeşlerinizle ilişkilerinizde bu gerilimi hissedebilirsiniz. Bazı olaylar sinirlenmenize ve hırslanmanıza neden olabilir. Veya iş yerinizdeki arkadaşlarınızla bazı gerilimler yaşayabilirsiniz. Sert ve ani tepkiler vermemeye çalışın çünkü bu geçici olan bir süreçtir, sonra üzülebilirsiniz. Merkür’ün aslan burcuna geçişiyle kariyer hayatınızda olumlu gelişmeler yaşama fırsatı doğacaktır. Yoğun bir döneme girebilirsiniz ama yine de sizin için güzel geçecek bir zaman dilimidir bu. Venüs bu ay sizin 9. evinizdeki yengeç burcuna geçiş yapacak. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Veya aile ile birlikte bir seyahat yapmak isteyebilirsiniz. Eğer basım-yayım ile ilgili bir alanda çalışıyorsanız, bu dönemde bir kitap çıkarmak veya bir yazı paylaşmak gündeminizde olabilir.

YAY: Sizin için para, para, para ay’ı. Para evinizde ağır hareket eden Satürn, Jüpiter ve Pluto gibi gezegenler geri hareket ediyorlar ve Mars’a sert açı ile bağlanıyorlar. Bu görünüm ay içerisinde bir takım masraflarınızın olacağını gösteriyor ama bu ödemelerin bir kısmını erteleme şansını da veriyor size. Fakat yine de bu ödemeler sizi gerilimli bir sürece sokuyor. Özellikle ortaklı paraların sizi rahatsız edeceği bir ay. Venüs’ün 8. evinizdeki yengece geçmesiyle yeni kaynaklar bulma şansını da veriyor size. Bu aile kaynakları da olabilir. Merkür’ün ay içinde önce Aslan burcuna sonra da Aslandan Başak burcuna geçiş yapacak olmasının size etkisi kariyer ve iş konularında olacak. İş ile veya iş ortamıyla ilgili beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Sizin için hareketli bir ay. Bu ay para kazanma hırsı hissedebilirsiniz ve bu konuda harekete geçmek isteyebilirsiniz. Dikkatli ve abartısız davranmaya özen gösterin. Kışkırtmalara karşı da kontrollü olmalısınız.

OĞLAK: Krizlerle dönüşüyorsunuz. Burcunuzda geri hareket ediyor olan Jüpiter, Satürn ve Pluto gezegenleri Mars ile kare açı yapıp güçlü bir enerjiyi ortaya çıkarıyorlar. Bu sizin kendinizi baskı altında hissetmenize neden oluyor. Kendinizi doğru ifade edemediğinizi düşünüp, kaygı hissetmenize neden olan enerjiler bunlar. Mars size bu dönemde mücadele etme gücü de veriyor. Bu gerilimleri aile bireyleriyle yaşama olasılığınız yüksek. Bu konuda hissettiğiniz bu baskıyı ve gerilimi dışa yansıtıp, karşınızdaki kişilere baskı kurmamaya, onları yönlendirmeye çalışmamaya özen göstermelisiniz. Bu enerjileri içinizde yaşayabileceğiniz gibi dışarı da yönlendirebilirsiniz, her ikisini de yapmayıp sakin kalmaya çalışmanızı, kendinizi kontrol etmenizi öneririm. Bu geçici bir süreçtir ve bu süreç güçlenmenize neden olacak enerjileri içinde barındırıyor.

Venüs’ün yengeç burcuna geçmesiyle birlikte kalbinizin hızla çarpmasına neden olabilecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz ve bu ilişki ileride ciddileşebilir ve uzun soluklu bir hale gelebilir. Merkür’ün aslan burcuna geçişi, bu ay ekonomik olarak destekleneceğinizi düşündürüyor. Belki çekmek istediğiniz bir kredinin onaylandığı haberini alabilirsiniz veya ortaklı konulardan size bir miktar para gelebilir.

KOVA: Mars sizin 3. evinizdeki koç burcunda hareket ediyor ve 12. evinizdeki Satürn, Jüpiter ve Pluto gezegenleri ile kare açı yapıyor. Bu oldukça sert bir görünümdür. Size etkisi şöyledir; kardeşler, kuzenler, yakın çevre ve akrabalar ile ilgili bir takım gerilimler yaşamanıza neden olabilir. Küçük olayların bile çok büyütülebileceği, kızgınlık ve öfke patlamaları yaşanabileceği bir ay. Fakat bu geçici bir süreçtir. İçgüdüsel tepkilerinizi kontrol etmeye, sakin kalmaya ve bu süreci iyi idare etmeye çalışmanızı öneririm. Bu enerjileri, krizleri çözme yeteneğinizi arttırması yönünde kullanırsanız, bu yapıcı bir kullanma olur ve hayat başarınızı arttırır.

Bu ay trafiğe dikkat etmenizi de öneririm size. Yakın çevre yolculuklarında hız yapmamaya özen gösterin. Venüs bu ay sizin 6. evinizde bulunan Yengeç burcuna geçiyor. Bu aile içinde uyumlu bir süreci gösterir. Günlük işlerinizi daha kolay bir şekilde ve daha keyifli halletmeniz mümkün olur. Bu ay Merkür de sizin 7. evinizdeki  Aslan burcuna geçiyor. Aileyle ilgili beklemediğiniz ani bir takım olaylar gelişebilir bu süreçte. Bu taşınma konusunda olabilir veya bir evin satışı konusunda olabilir. Sert söylemlerden kaçınmanızı öneririm, çünkü Merkür Aslanda egovari söylemlere yol açabilir. Bu eşinizle veya ortaklı konulardaki kişilerle sonradan pişman olacağınız bir gerilime neden olabilir.

BALIK: Mars bu ay sizin para evinizde hareket ediyor ve 11. evdeki Jüpiter, Satürn ve Pluto ile kare açida. Sosyal çevreniz veya arkadaşlarınız için çok fazla para harcadığınızı düşünebilirsiniz ve kaygılanabilirsiniz veya tam tersi bir hisle yeterince paranızın olmadığını düşündüğünüz için arkadaşlarınıza ve sosyal hayatınıza yeterince zaman ayıramadığınızı düşünüp öfke ve kızgınlık hissedebilirsiniz. Sizin gerçeğiniz olarak düşündüğünüz bu şey gökyüzündeki enerjilerin etkileridir. Venüs’ün 5. evinizdeki yengeç burcuna geçmesi size yeni bir aşk getirebilir. Bu tanıdığınız biri olabileceği gibi, yakın çevrenizin size önereceği biri de olabilir. Merkür de bu ay 6. evinizdeki aslan burcuna geçecek ve burada bulunan Güneş ile Uranüs arasındaki açı da bu ay kardeşlerle veya yakın çevreden bazı kişilerle ilgili ani bir takım olayların gelişebileceğinin göstergesi, bu olayla sırasında söylemlerinize dikkat etmeniz ve ısrarcı konuşmalardan kaçınmanız iyi olur.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Ay Burçlara Ne Diyor? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ